Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1544, Did:0, useCase: 0

Lietuvas pāris aizstāv pasaules čempionu titulu sievu nešanā

Ints Megnis
Ints Megnis

Lietuvas pāris aizstāv pasaules čempionu titulu sievu nešanā
Vītauts Kirkliausks un Neringa Kirkliauskiene čempionāta distancē. Foto: Reuters/Scanpix

Pāris no Lietuvas nedēļas nogalē Somijā aizstāvēja savu pasaules čempionu titulu sievu nešanā, sacensībām tiekot aizvadītām jau 24. reizi.

Vītauts Kirkliausks un Neringa Kirkliauskiene no Lietuvas 253,5 metrus garo distanci, kurā bija arī ūdens šķērslis veica minūtes un sešu sekunžu laikā. Viņi vien par 0,1 sekundi apsteidza seškārtējo sacensību čempionu somu Taisto Mietinenu ar savu partneri Katju Kovanenu.

"Lūkojos pulkstenī un domāju, ka man neizdosies, tomēr mēs to paveicām," teica Kirkliausks.

Sievu nešanas čempionāts radies, iedvesmojoties no 19. gadsimta leģendas par laupītāju Ronkainenu, kurš potenciālos bandas locekļus pārbaudīja, liekot viņiem pa līdzīgu trasi nest graudu maisus vai dzīvas cūkas. Tāpat čempionātā ir daļa no tradicionālās sievu zagšanas, jo mūsdienās sacensībās daudzi vīrieši trasē nes citu sievas.

Kā vēsta starptautiskie mediji, Somijā ir garas un tumšas ziemas, tāpēc tajā radušies arī dažādi citi dīvaini sporta veidi. Tieši Somija ir dzimtene zābaku mešanas čempionātam, gaisa ģitāras sacensībām un arī mobilo telefonu mešanai.

Izmantotie resursi:
https://www.reuters.com/article/us-...

  +1 [+] [-]

, 2019-07-08 12:47, pirms 7 mēnešiem
Nedaudz pēc Rudņeva

  +3 [+] [-]

, 2019-07-08 16:31, pirms 7 mēnešiem
Šie satrenējušies gopījot Latvijas pierobežā un mūkot😂