Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Blūms ar pārinieku pārspēj pasaules čempionu un uzvar "Brasil Ride" ievadā

Toms Markss
Toms Markss

Blūms ar pārinieku pārspēj pasaules čempionu un uzvar "Brasil Ride" ievadā
Mārtiņš Blūms
Foto: Ģirts Kehris

Brazīlijā sākušās UCI kategorijas kalnu riteņbraukšanas (MTB) daudzdienu sacensības "Brasil Ride". Svētdien notikušajā prologā uzvaru 250 pāru konkurencē izcīnīja latvieša Mārtiņa Blūma un dāņa Sebastiana Karstensu duets.

"Brasil Ride" ir vienas no lielākajām kalnu riteņbraukšanas sacensībām Dienvidamerikā, kas pulcē kā augsta līmeņa elites sportistus, tā arī amatierus. Sacensībās, kas risināsies visas nedēļas garumā, iekļauti kopumā septiņi posmi. Garākais etaps būs 140 kilometru garš, kamēr īsākais 21,8 kilometrus. Sportisti sacenšas pa pāriem.

No Latvijas sportistiem “Brasil Ride” šajā gadā startē "CST Sandd Americian Eagle" vienības pārstāvis Mārtiņš Blūms, kura pārinieks ir komandas biedrs Sebastians Karstensens no Dānijas. Velobrauciena galvenā zvaigzne neapšaubāmi ir pasaules čempions MTB maratonā un Pasaules MTB ranga otrais numurs Henrike Avančini, kura pārinieks ir vācietis Manuels Fumics.

Svētdien sportisti veica 21,8 kilometru garo prologu. 250 pāru konkurencē labāko laiku sasniegt izdevās tieši Mārtiņam Blūmam un Sebastianam Karstensenam. Trasi abi veica pēc 49 minūtēm un 34 sekundēm. Otro vietu guva Avančini un Fumics, kuri uzvarētājiem piekāpās par septiņām sekundēm. Trešo vietu tikmēr ieguva Blūma komandas biedri – Davids Nordemans un Grants Fergusons (+00:00:25).

Sacensības turpinās pirmdien, kad tiks veikts 131,8 kilometru garais otrais posms.

Izmantotie resursi:
lrf.lv