Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Žilbērs apspēlē Kvjatkovski un uzvar "Amstel Gold Race" velobraucienā

Žilbērs apspēlē Kvjatkovski un uzvar "Amstel Gold Race" velobraucienā

Toms Skujiņš
Foto: Ride Argyle

Svētdien Nīderlandē tika aizvadīta prestižā Ardēnu kalsika "Amstel Gold Race", kurā triumfēja Beļģijas čempions Filips Žilbērs, tiekot pie savas ceturtās uzvaras šajās sacensībās. Vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Toms Skujiņš finišēja 125. vietā.

Pirmajās Lieldienās pasaules riteņbraukšanas centrālais notikums bija prestižākais Nīderlandes viendienas velobrauciens "Amstel Gold Race", kas šajā gadā norisinājās 52. reizi. "Amstel Gold Race" sacensības, kuru nosaukumā ietverts alus darītavas “Amstel” vārds, ir viena no Ardēnu klasikām. Sacensības izceļas ar daudziem īsiem, bet stāviem kāpumiem. Šajā gadā dalībniekus sagaidīja 261 kilometru gara distance. Tajā tika iekļauti kopumā 35 dažāda garuma kāpumi. Galvenā atšķirība maršrutā no iepriekšējā gada bija tā, ka pēdējā kilometrā nebija jāveic stāvais Kaubergas paugurs, kurā tradicionāli arī izšķīrās uzvarētāja liktenis.

Ņemot vērā distances reljefu, par uzvaru cīnīties varēja kā klasiku speciālisti, tā arī tie braucēji, kuru stiprā puse ir lielāku kāpumu pievarēšana. Favorītu pulkā tika minēts Mihals Kvajatkovskis ("Sky"), Filips Žilbērs ("Quick – Step Floors"), Enriko Gasparato ("Bahrain Merida"), Alehandro Valverde ("Movistar"), Maikls Metjūss ("Sunweb"), Gregs Van Avermāts ("BMC") un citi. Latviju šajās sacensībās otro gadu pēc kārtas pārstāvēja carnikavietis Toms Skujiņš ("Cannondale – Drapac"), kurš aizvada savu līdz šim labāko sezonas sākumu.
Distances pirmajā daļā izveidojās dienas atrāviens, kurā iesaistījās 11 sportisti. Viņu vidū bija tādi labi zināmi sportisti kā – Lars Boms ("LottoNL Jumbo"), Stijns Vandenbergs, Toms Skujiņa komandas biedrs Brendans Kantijs un citi. Toms Skujiņš tikmēr stabili brauca peletonā. Pēc veiktajiem 130 kilometriem atstarpe starp līderu grupu un peletonu sasniedza 6 minūtes un 40 sekundes. Kā jau to varēja gaidīt, tuvojoties finišam, atrāviens pamazām sāka dilt, bet bēgļi tika noķerti 40 kilometrus pirms finiša.

Nākamais pavērsiens notika Kruisbergas kāpumā. Tajā no lielās grupas aizbēgt izdevās Tīsjam Benotam. Aktivizējās arī citi favorīti. Pāris kilometrus vēlāk vadībā atradās septiņu braucēju grupa, bet Benots nespēja turēt paša uzsākto tempu un atpalika. Līderu grupā bija tādi labi zināmi vīri kā – Flandrijas velobrauciena uzvarētājs Filips Žilbērs un Serhio Enao ("Sky"), Hosē Rojas ("Movistar"). Līdz Kaubergas kāpumam, līderu grupu panāca Kvajtkovskis, kurš atrāvās no Van Avermāta un Valverdes. Tieši Van Avermāts uzņēmās līdera lomu otrajā grupā, kas 10 kilometrus pirms finiša no līderiem atpalika par 40 sekundēm. Nekur tuvāk gan Van Avermāts ar citiem konkurentiem netika. Lielā grupa, kurā aktīvi strādāja "Cannondale" sportisti, no Kvjatkovska grupas atpalika par nedaudz vairāk kā 1 minūti.

Par izšķirošu pavērsienu kļuva Žilbēra izrāviens 6 kilometrus pirms finiša. Viņam sekot spēja tikai Kvajtkovskis. Abi sportisti īsā laikā ieguva vairāk nekā 20 sekunžu pārsvaru pār sekotājiem. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā, kurā taktiskā cīņā gudrāks un ātrāks izrādījās Žilbērs, izcīnot lielisku uzvaru. Otro vietu ieguva Kvjatkovskis, bet trešais bija "Orica – Scott" šveiciešu velosportists Mihaels Albasīnī, kurš no uzvarētāja atpalika par 10 sekundēm. Viens no galvenajiem favorītiem Maikls Metjūss sacensības noslēdza 10. pozīcijā.

Toms Skujiņš finišēja 125. pozīcijā, grupiņā kas uzvarētājam zaudēja 12 minūtes un 11 sekundes. Kopumā sacensības noslēdza 127 no 198 dalībniekiem. Toms 19. aprīlī aizvadīs vēl vienu no Ardēnu klasikām – "La Fleche Wallone". Latvietis iekļauts arī savas komandas provizoriskajā sastāvā dalībai pirmajā no trijām garandtūrēm – "Giro d Italia". Līdz šim Toms nevienā no trijiem prestižākajiem daudzdienu velobraucieniem nav startējis.

Amstel Gold Race – 261 km:

VVārds UzvārdsValstsKoamndaLaiks
1.Philippe GilbertBeļģijaQuick-Step Floors06:33:55
2.Michal KwiatkowskiPolijaTeam Sky+00:00:00
3.Michael AlbasiniŠveiceOrica-Scott+0:00:10
4.Nathan HaasAustrālijaDimension Data+00:00:10
5.Jose RojasSpānijaMovistar+00:00:10
6.Sergio HenaoKolumbijaTeam Sky+00:00:10
125.Toms SkujiņšLatvijaCannondale Drapac+00:12:11

Izmantotie resursi:
lrf.lv

Tev jābūt autorizētam,