Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Dumolēns izstājas no "Giro d'Italia" pēc vakardienas smagā kritiena

Kārlis Ozols
Kārlis Ozols

Dumolēns izstājas no "Giro d'Italia" pēc vakardienas smagā kritiena
Toms Dumolēns pēc finiša "Giro d'Italia" ceturtajā posmā Foto: AFP/Scanpix

"Giro d'Italia" piektā posma pirmajā kilometrā viens no sacensību favorītiem un "Sunweb" komandas līderis Toms Dumolēns izlēma izstāties no sacensībām, kam iemesls ir vakardienas smagais kritiens sešus kilometrus pirms ceturtā posma finiša.

Vakardien Dumolēns atzina, ka par spīti gūtajām traumām viņš centīsies turpināt daudzdienu velobraucienu. No rīta viņš intervijā sacīja: "Nezinu, vai tas ir iespējams, bet vēlos vismaz pamēģināt turpināt, lai pēc tam nevarētu sevi vainot". Tomēr sāpošais kreisais celis, smagais starts, kurā uzreiz jābrauc kāpumā, un lietus izrādījās par grūtu 2017. gada "Giro d'Italia" kopvērtējuma uzvarētājam.

"Mans celis ir diezgan cietis, un nezinu, vai esmu spējīgs finišēt šajā posmā. No rīta braucu uz trenažiera, bet nebiju pārlieku priecīgs. Varu braukt pie mazas intensitātes, bet nespēju griezt pedāļus, stāvot kājās vai ar lielu jaudu, tāpēc manas izredzes šodien ir minimālas.

Spēcīgais nīderlandietis vakardienas posmā sešus kilometrus pirms finiša smagi krita, savainojot celi un gūstot nobrāzumus. Viņš, blakus esot pieciem komandas biedriem, spēja finišēt četras minūtes un četras sekundes aiz uzvarētāja Ričarda Karapasa no "Movistar" komandas, kamēr kopvērtējumā pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem palielināja Primožs Rogličs.

Gaidāms, ka Dumolēns dosies uz Nīderlandi, kur centīsies izārstēties pēc iespējas ātrāk, lai varētu gatavoties lielākajām sacensībām riteņbraukšanā - "Tour de France", kas sāksies sestajā jūlijā.

Izmantotie resursi:
cyclingnews.com