Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Ansons savās mājās triumfē "Baltais Cerību kausa" piektajā posmā

Toms Markss
Toms Markss

Ansons savās mājās triumfē "Baltais Cerību kausa" piektajā posmā
Kristers Ansons
Foto: Agnis Melderis

Ansons savās mājās triumfē "Baltais Cerību kausa" piektajā posmā Svētdien Talsos norisinājās Latvijas lielākā jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla "Baltais Cerību kauss" piektais posms. Jauniešu konkurencē savās mājās skaistu uzvaru guva Kristers Ansons, kamēr zēnu konkurencē nepārspēts palika Pauls Rubenis.

"Baltais Cerību kauss", kas norisinās astoņos posmos dažādos Latvijas reģionos, svētdien, 12. jūlijā, turpinājās Talsos. Deviņu pakalnu pilsēta uzņēma seriāla piekto posmu, kurā jaunie sportisti sacentās grupas braucienos. Tāpat arī notika aizraujošie bērnu braucieni, pulcējot daudzus desmitus mazo riteņbraucēju. Starts un finišs atradās Talsu 2. vidusskola stadionā, nodrošinot ļoti skatāmus un aizraujošus finišus.

Zēni sacentās 34 kilometru garajā distancē. Tās laikā sportistiem bija jāpievar dažādi pauguri. Tuvojoties finišam, vadībā atradās četru braucēju liela grupiņa, kurā ietilpa – Pauls Rubenis, Elvis Zommers, Roberts Andersons un Kristiāns Belohvoščiks. Uzvarētāja liktenis izšķīrās tikai stadionā, kur savas sprintera īpašības nodemonstrēja Jāņa Krišlauka audzēknis no "RRS/ Purvciems" vienības Pauls Rubenis. Viņš arī kļuva par posma uzvarētāju, distancē pavadot 1 stundu un 26 sekundes. Otrā vieta Talsos kopvērtējuma līderim Andersonam no "RRS/ Grīva" komandas, bet trešais palika ķekavnieks Elvijs Zommers. Otrās un trešās pozīcijas ieguvēji finišēja ar tādu pašu laiku kā uzvarētājs. Komandu vērtējumā par visiem pārāki bija "RRS/ Purvciems" sportisti, apsteidzot Kuldīgas un “RRS/ Booking group” komandas.

Jauniešiem priekšā bija 54 kilometru gara distance. Šeit par galveno favorītu tika uzskatīts vietējās sporta skolas un Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis Kristers Ansons, kura kontā šajā gadā jau trīs Latvijas čempiona tituli un Latvijas Jaunatnes Olimpiādes zelts. Trasē no konkurentiem atrāvās četri sportisti – Ansons, Kristaps Pelčers, Ādams Veins Rozenfelds un Hermanis Ozols. Tāpat kā zēniem, arī šeit uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša spurtā. Tajā lielisku sniegumu nodemonstrēja mājinieku favorīts Kristers Ansons. Gunāra Ķiepes, Ernesta Pūces un Olafam Andersona audzēknis finiša līniju šķērsoja pirmais. Viņa laiks trasē – 1 stunda 26 minūtes un 3 sekundes. Otrais palika "Kuldīga/ MSĢ" pārstāvis Kristaps Pelčers, kamēr labāko trijnieku noslēdza "RRS/ Alfa" vienības braucējs Hermanis Ozols. Komandu vērtējumā pirmie bija Talsu sporta skolas braucēji, kuriem sekoja Kuldīgas sporta skola un Dobeles "Tandēms".

Kopvērtējumā pēc pieciem no astoņiem posmiem zēnu konkurencē līderpozīcijas saglabā Roberts Andersons. Mečeslava Bartuševica audzēknis par četriem punktiem apsteidz Paulu Rubeni, kamēr trešais ir "Nordeķi – Belo C.P/ RRS" komandas sportists Kristiāns Belohvoščiks, kuru no līdera šķir deviņi punkti. Jauniešiem pārliecinošs līderis ir Kristers Ansons, kuram seko Kristaps Pelčers un Ādams Viens Rozenfelds.

Pēc finiša visi braucēji baidīja gardo un veselīgo "Baltais" produkciju, ko sarūpēja seriāla galvenais atbalstītājs – akciju sabiedrība "Tukuma Piens". "Baltais Cerību kauss" ar iecienītajiem kritērija braucieniem un lielajiem bērnu riteņbraukšanas svētkiem turpināsies 1. augustā Raganā.

2015. gada sezonas "Baltais Cerību kausa" sezonas kalendārs:

DatumsVietaBrauciens
1. augustsRagana – Kritērija brauciens
8. augustsMārupe – Kritērija brauciens
20. septembrisSmiltene – MTB kross

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs