Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Dobelē startēs jaunatnes riteņbraukšanas seriāla “Cerību kauss” sezona

Dobelē startēs jaunatnes riteņbraukšanas seriāla “Cerību kauss” sezona

Cerību kausa 2017. gada sezona
Foto: Agnis Melderis

Sestdien ar individuālā brauciena sacensībām Dobeles pusē esošajā Apguldē startēs 2017. gada "Cerību kausa" sezona šosejas riteņbraukšanā, kurā kopumā paredzēti deviņi posmi. Šajā gadā par "Cerību kausu" cīnīsies zēni, jaunieši, meitenes un jaunietes. Pirmo gadu seriālā sacentīsies arī D grupas zēni un meitenes.

“Cerību kauss” ir lielākais jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāls ar vairāk nekā 40 gadu senu vēsturi. Šajās sacensībās startējuši tādi Latvijā labi zināmi riteņbraucēji kā – pasaules čempions Romāns Vainšteins, pasaules vicečempions amatieriem Kaspars Ozers, olimpiskais bronzas medaļnieks Dainis Ozols, pasaules čempionāta ceturtās vietas ieguvējs individuālajā braucienā Raivis Belohvoščiks, starptautiskus panākumus guvušais Arvis Piziks, šī brīža profesionāļi – Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins, Toms Skujiņš un Krists Neilands.

2017. gada “Cerību kausa” sezonā paredzēti kopumā deviņi posmi, kas norisināsies dažādos Latvijas reģionos. Jaunie sportisti sacentīsies individuālajā, grupas, kritēriju, pāru un MTB krosa sacensībās. Sadarbībā ar Latvijas Riteņbraukšanas asociāciju un biedrību "EVELO TEAM" divi no “Cerību kausa” posmiem notiks "Filter Velokauss" seriāla posmu laikā, bet viens "Evelostore.lv kausa" posma dienā. Pirmo reizi kāds no posmiem gaidāms arī Liepājā, kur aktīvi darbojas riteņbraukšanas treniņu grupa. Tāpat, saglabāti arī tradīcijām bagātie posmi – Dobelē, Kuldīgā, Talsos, Raganā un Smiltenē.

Sacensības C grupas zēnu un jauniešu grupās norisināsies gan individuālajā, gan arī komandu vērtējumā. Individuālais vērtējums tiks noteikts arī meiteņu, jauniešu meiteņu, kā arī D grupas zēniem un meitenēm. Tieši D grupas vērtējums “Cerību kausa” seriālā ieviests pirmo reizi. Tas darīt ar mērķi, radīt iespēju sacensties arī 2005. un 2006. gadā dzimušajiem riteņbraucējiem. Individuālajā vērtējumā tiks vērtēti sešos labākajos posmos gūtie punkti. Vairākos posmos gaidāmas arī mazo bērnu riteņbraukšanas sacensības.

Sezonas pirmais posms jau šīs nedēļas sestdienā norisināsies Dobeles pusē esošajā Apguldē, kur gaidāmas individuālā brauciena sacensības gan “Cerību kausā”, gan arī Dobeles kausā. Sacensību sākums gaidāms pulksten 12:00, kad 5 kilometru garajā distancē spēkiem mērosies D grupas zēni un meitenes. Pulksten 12:30 sacensības turpinās vecākie zēni un meitenes, jaunieši, jaunietes, juniori, juniores un amatieri. Šīm vecuma grupām būs jāveic 10 kilometru gara distance.

Cerību kausa 2017. gada sezonas kalendārs:

DatumsVietaVeids
15.04.DobeleIndividuālais brauciens
06.05.KuldīgaKritērija brauciens
25.05.GarkalnePāru brauciens
08.06.JūrmalaIndividuālais brauciens
28.06.Rīga (Biķernieki)Grupas brauciens
22.08.TalsiGrupas brauciens
12.08.LiepājaKritērija brauciens
02.09.RaganaKritērija brauciens
10.09.SmilteneMTB kross

Izmantotie resursi:
lr.lv

Tev jābūt autorizētam,