Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Liepiņš atkal kāpj uz pjedestāla un izcīna otro vietu Austrijas tūres posmā

Ints Megnis
Ints Megnis

Liepiņš atkal kāpj uz pjedestāla un izcīna otro vietu Austrijas tūres posmā
Emīls Liepiņš ar Austrijas tūres līdera krekliņu. Foto: AFP/Scanpix

Latvijas riteņbraukšanas sprinteris Emīls Liepiņš svētdien izcīnīja otro vietu pirmo UCI kategoriju saņēmušās Austrijas tūres pirmajā etapā, turklāt kļuva par kopvērtējuma līderi.

138,8 kilometrus garā distance pārsvarā bija līdzenumā, kas jau prognozējami noveda pie sprinta finiša, kurā labākais bija spānis Karloss Barvero ("Movistar"), bet viņam otrajā pozīcijā sekoja Liepiņš.

Pirms tam sestdien Liepiņš izcīnīja piekto vietu prologā, par četrām sekundēm atpaliekot no labāko rezultātu sasniegušā vācieša Jannika Šteimles ("Vorarlberg Santic"). Pēc prologa un pirmā posma par kopvērtējuma līderi kļuvis tieši Liepiņš, uzvelkot līdera sarkano krekliņu. Viņš tagad par sekundi ir priekšā beļģim Pīteram Vanspeibrukam ("Wanty - Gobert").

Sacensībām Austrijā būs seši posmi, noslēdzoties nākamajā piektdienā.

Liepiņš uz goda pjedestāla kāpis trešajās daudzdienu sacensībās pēc kārtas, jo jūnija vidū viņš bija trešais Beļģijas tūres noslēdzošajā etapā, bet nedēļu pēc tam Nīderlandē guva otro vietu "ZLM Tour" posmā. Tāpat viņš vienreiz šosezon guvis uzvaru un vēl vairākas reizes sacensības beidzis pieciniekā.

2017. gadā Liepiņš 13 reizes finišēja labāko trijniekā UCI kategorijas velobraucienos vai to posmos, tomēr viņam ilgstoši neizdevās atrast komandu šim gadam, līgumu ar Lielbritānijas vienību "One Pro" noslēdzot vien tad, kad cits Latvijas profesionālais riteņbraucējs Toms Skujiņš bija sociālajos tīklos pavēstījis par tautieša nedienām. Pērn Liepiņš turpināja braukt lieliski un izcīnīja piecas uzvaras, no kurām prestižākais bija triumfs Beļģijas kausa posmā – “Market Heiste Pijl” sacensībās (UCI 1.1 kategorija). Pirms šīs sezonas "One Pro" beidza pastāvēt un Liepiņš pārgāja uz Beļģijas profesionālo kontinentālo komandu, bet drīz pēc līguma noslēgšanas saņēma piedāvājumu no pasaules šī brīža spēcīgākās komandas "Quick-Step Floors", ko gan neizdevās noslēgt.