Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Vinokurovs attaisnots velobrauciena rezultāta ietekmēšanas lietā

Ints Megnis
Ints Megnis

Vinokurovs attaisnots velobrauciena rezultāta ietekmēšanas lietā
Aleksandrs Vinokurovs. Foto: AFP/Scanpix

LETA. Bijušais olimpiskais čempions šosejas riteņbraukšanā Aleksandrs Vinokurovs un Aleksandrs Kolobņevs attaisnoti viņiem izvirzītajā apsūdzībā par velobrauciena rezultāta ietekmēšanu.

Kazahstānas riteņbraucējs Vinokurovs 2010.gadā uzvarēja slavenajā Lježas-Bastoņas-Lježas velobraucienā, par sešām sekundēm finišā apsteidzot krievu Kolobņevu. Vinokurovs tajā sezonā startēja "Astana" vienībā, bet Kolobņevs bija "Kajtuša" komandas sastāvā. Viņiem izvirzītajā apsūdzībā bija teikts, ka Vinokurovs Kolobņevam samaksājis 150 000 eiro, lai ļautu uzvarēt velobraucienā. Prokuratūra pieprasīja Vinokurovam samaksāt arī 100 000 eiro naudas sodu, bet Kolobņevam tika piespriests uz pusi mazāks sods. Tāpat prokuratūra pieprasīja ieturēt 150 000 eiro no Kolobņeva bankas konta.

Kā aģentūrai "Associated Press" tagad norādīja Lježas prokuratūras preses sekretāre Katrīne Kolingona, trūcis pierādījumu viņu vainas pierādīšanai. Abiem riteņbraucējiem draudēja pat sešu mēnešu ieslodzījums.

Vinokurovs 2006.gadā triumfēja "Vuelta a Espana" velobraucienā, bet laika posmā no 2003. līdz 2010.gadam uzvarēja četros "Tour de France" posmos. Pa vidu gan viņš izcieta divu gadu diskvalifikāciju par dopinga lietošanu 2007.gada Francijas tūres laikā. 2009.gadā viņš atgriezās šosejas velosacensībās un trīs gadus vēlāk tika kronēts par olimpisko spēļu čempionu grupas braucienā. Viņa kontā ir arī olimpiskais sudrabs un divas pasaules čempionātu bronzas medaļas.

Šobrīd Vinokurovs strādā par menedžeri "Astana" komandā, kurā pavadīja lielāko daļu savas karjeras.