Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Francija un Velsa kvalificējas Pasaules kausam, Jaunzēlande tomēr pieveic Angliju

Juris Miņins
Juris Miņins

Francija un Velsa kvalificējas Pasaules kausam, Jaunzēlande tomēr pieveic Angliju
Anglijas izlase, neskatoties uz graujošo zaudējumu trešajā spēlē, triumfēja sērijā pret Jaunzēlandi.
Foto: Reuters/Scanpix

Aizvadītajā nedēļas nogalē, kad lielākā regbija līdzjutēju daļa vēroja regbija-15 rudens testu mačus, arī regbijā-13 risinājās ne tikai interesanti, bet arī nozīmīgi notikumi.

Vispirms ir jārunā par Anglijas un Jaunzēlandes izlašu maču sēriju, kur pirmajās divās spēlēs Anglija izcīnīja uzvaras, tādējādi garantējot uzvaru visā sērijā, taču, protams, ka Jaunzēlande nevēlējās no Lielbritānijas atpakaļ uz mājām doties tukšā, tāpēc uz trešo maču viņi bija sagatavojušies īpaši, kas šoreiz nozīmēja lielisku darbu aizsardzībā, spējot izturēt lielo mājnieku spiedienu. Tas arī atmaksājās un Jaunzēlandes izlase sezonu noslēdza ar graujošu uzvaru – 34:0.

Jāsaka, ka Anglijas izlasei šajā spēlē mazliet arī nepaveicās, jo divus Toma Mankinsona veiktos piezemējumus tiesneši neieskaitīja, kamēr Jaunzēlandes "Kiwis" ieskaites zonā paviesojās sešas reizes. Pamanāmākais jaunzēlandietis bija Kodi Nikorima, kura kontā piezemējums un trīs rezultatīvas piespēles.

Jāsaka, ka līdz ar šo zaudējumu Anglijas izlasei noslēdzās 2018. gada starptautisko maču sezona, kurā līdz šim nebija piedzīvots neviens zaudējums. Savukārt Jaunzēlande ar šo panākumu spēja lauzt sev neveiksmīgo šīssezonas sēriju pret angļiem, jo 2018. gadā viņi bija zaudējuši trīs mačus pēc kārtas.

Bez Anglijas un Jaunzālandes maču sērijas aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzās arī Eiropas čempionāts spēcīgākajā grupā, kurā piedalījās četras atlikušās (bez Anglijas) spēcīgākās Eiropas komandas – Francija, Īrija, Velsa un Skotija. Paralēli labākās izlases noskaidrošanai, šis turnīrs kalpoja kā viens no atlases posmiem uz 2021. gada Pasaules kausu.

Francijas izlase, protams, bija galvenā šī turnīra favorīte un viņi savu statusu arī apliecināja – pirmajā spēlē ar 54:18 tika sagrauta Velsa, bet tad izcīnītas, lai arī ne tik pārliecinošas, taču divas uzvaras, ar 24:10 pret Īriju un ar 28:10 pret Skotiju. Tas nozīmēja, ka francūži ir uzvarējuši gan EČ, gan kvalificējušies Pasaules kausam.

Par otro tiešo brīvbiļeti uz Angliju, kas uzņems svarīgo turnīru, EČ pēdējā mačā cīnījās Velsa un Īrija un kā viena, tā otra vienība, ja vien uzvarētu šajā mačā, saņemtu vietu starp 16 spēcīgākajām komandām.

Velsa saviem pretiniekiem gan neatstāja nekādas cerības un jau pirmajā puslaikā bija iekrājuši 20 punktu pārsvaru, kad īri guva pirmo piezemējumu un ar 20:4 noslēdzās arī otrais puslaiks, kas kopā deva 40:8.

Velsas izlase pievienojās Francijai un jau ir nodrošinājuši dalību 2021. gada Pasaules kausā, kur viņus jau gaidīja astoņas citas komandas, t.i., visas 2017. gada Pasaules kausa ceturtdaļfinālistes.

Savukārt Skotija un Īrija savu likteni noskaidros 2019. gadā ieplānotajās "play-off" spēlēs, kurās astoņas komandas cīnīsies par četrām ceļazīmēm. Viņiem kompāniju sastādīs Krievija, Spānija, Itālija un C grupas uzvarētāja – Norvēģija vai Grieķija.

Jāpiebilst, ka jau rīt sāksies Amerikas zonas kvalifikācijas turnīrs, kurā piedalās ASV, Kanāda, Jamaika un Čīle. Labākā komanda no šī kvarteta saņems automātisko ceļazīmi, bet otrās vietas ieguvējai būs iespēja spēlēt pēdējās cerības turnīrā, kur to jau gaida DĀR un Kuka salu izlases.

2018. gada Eiropas čempionāts regbijā-13

#KomandaSUNZP
1.Francija33006
2.Velsa32014
3.Īrija31022
4.Skotija30030
MājniekiViesiRezultāts
ĪrijaSkotija36:10
FrancijaVelsa54:18
SkotijaVelsa12:50
ĪrijaFrancija10:24
FrancijaSkotija28:10
VelsaĪrija40:8
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja