Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Īrija pirmajā pārbaudes spēlē pieveic Itāliju

Juris Miņins
Juris Miņins

Īrija pirmajā pārbaudes spēlē pieveic Itāliju
Foto: Reuters/Scanpix

Īrijas regbija valstsvienība, gatavojoties 2019. gada Pasaules kausam regbijā, šodien aizvadīja savu pirmo pārbaudes spēli un uzvarēja tajā, ar 29:10 pārspējot Itāliju.

Lai arī dažādi starptautiskā regbija mači ar 2019. gada Pasaules kausa dalībvalstu izlašu piedalīšanos notiek jau kopš vasaras sākuma, tieši šodien tika sākts tā sauktais "iesildīšanās maču", jeb pārbaudes spēļu cikls un pirmajā spēlē Īrija savās mājās, Dublinā esošajā "Aviva Stadium" arēnā, uzņēma Itāliju.

Protams, ka šajā cīņā īri bija galvenie favorīti un ne tikai tāpēc, ka spēlēja mājās, bet arī tāpēc, ka Pasaules rangā abas komandas šķir 11 pozīcijas, īriem esot trešajai labākajai regbija nācijai pasaulē. Protams, nevar nepieminēt arī to apstākli, ka pirms šīs cīņas itāļiem bija iekrāti jau septiņi zaudējumi pēc kārtas.

Jāsaka, ka itāļi tāpat vien nedomāja padoties un tieši viņi bija pirmie piezemējuma guvēji. Šis piezemējums tika gūts pēc straujas Itālijas izlases došanās īru laukuma pusē, kad Džimijs Tuivaiti bumbu bija nogādājis jau pie pašas ieskaites zonas, kad tika apturēts, taču Maksims Mbanda padarīja darbiņu līdz galam.

Īri šo deficītu ātri vien atspēlēja un pat izvirzījās vadībā, taču itāļi atbildēja ar Karlosa Kannas piezemējumu. Līdz puslaika pārtraukumam mājniekiem vēlreiz nācās atspēlēties, ko viņi arī izdarīja un atpūsties gāja pie rezultāta 19:10. Piezemējumk Džoija Karberija, Deiva Kērnija un Endrjū Konveja kontā.

Otrajā puslaikā gan vairs tādas cīņas nebija, jo Itālijas izlasei nepietika tai spēka, taču galīgi saimniekot savā laukuma pusē viņi arī neļāva, lai arī zaudēja divus piezemējumus, ko veica Džordijs Mērfijs un Kīrans Marmons, un maču noslēdza ar zaudējumu (10:29).

Nākošā pārbaudes spēle ar Pasaules kausa dalībnieku piedalīšanos būs vērojama rīt, jo Anglija savā laukumā uzņems Velsu. Runājot par šīsdienaas komandu nākamajiem pretiniekiem, jāsaka, ka 17. augustā itāļi cīnīsies ar Krievijas izlasi, bet 24. augustā Īrijai būs jāmērojas spēkiem ar Angliju.