Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Latvijas regbistes arī otro EČ sabraukumu sāk ar trim zaudējumiem

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas regbistes arī otro EČ sabraukumu sāk ar trim zaudējumiem
Latvijas regbija-7 izlase pirms EČ otrā sabraukuma
Foto: RK "Selena"

Latvijas sieviešu regbija-7 sestdien Ungārijā ar trim zaudējumiem sāka Eiropas čempionāta otrās spēcīgākās jeb "Trophy" divīzijas otro sabraukumu, tomēr joprojām vēl saglabā nelielas izredzes uz noturēšanos grupā, bet tad svētdien būs obligāti jāuzvar abos mačos.

Jāņos latvietes zaudēja visos piecos pirmā sabraukuma mačos un palika 12. pozīcijā, līdz ar to šonedēļ viņām jāaizvada izšķirošās cīņas par vietas saglabāšanu "Trophy" divīzijā, kuru nāksies pamest divām vājākajām komandām.

Sestdienas pirmajā mačā Latvija ļoti pārliecinoši ar 0:64 (0:40) kapitulēja pirmajā sabraukumā triumfējušajai Nīderlandei, tomēr nākamie divi mači bija līdzīgāki. Otrajā cīņā Latvija ar 12:33 (0:19) piekāpās Šveicei, piezemējumus ienesot Kristai Vītolai un Anetei Skrastiņai, kamēr realizāciju trāpīja Elīna Švāgere.

Savukārt noslēdzošajā mačā, kas bija izšķirošais par trešo vietu grupā, latvietes ar 19:28 (14:14) zaudēja arī Norvēģijai. Šeit piezemējumus veica Sandra Lihovida, Zane Sirsniņa-Kukaine un Sindija Širaka, kamēr divas realizācijas trāpīja Švāgere.

Pirmajā sabraukumā tieši priekšā Latvijai bija Izraēla, Austrija un Čehija, turklāt arī šoreiz vismaz divas no šīm pārējām izlasēm cīnīsies par 9.-12. vietu, līdz ar to latvietes saglabā cerības tās apsteigt. Izšķirošās divas spēles par vietas saglabāšanu divīzijā Vigo Valdava trenētā izlase aizvadīs svētdien.

"Trophy" divīzijā Latvijas dāmu regbistes debitēja pērn, kad sabraukumos guva desmito un astoto vietu, summā tiekot pie devītās vietas, kas kopējā Eiropas izlašu vērtējumā atbilst 21. vietai.

Kā zināms, arī Latvijas vīru regbija-7 izlase Eiropas čempionāta "Trophy" divīzijas pirmajā sabraukumā zaudēja visos mačos, bet otrajā turnīrā pirms nedēļas sensacionāli tika pie trešās vietas.

     [+] [-]

, 2018-07-07 19:30, pirms 8 mēnešiem
laikam gan VV nav no tiem gudrākajiem treneriem kurš mācētu savākt izlasi grūtā brīdī. Izskatās , ka jātiek vaļā no livonijas lāsta.

     [+] [-]

, 2018-07-07 19:44, pirms 8 mēnešiem
Sieviešu regbijs... Nu, tur jau jābūt patiešām dziļi iekšā... Taču Latvijā dāmas gatavas darīt pinīgi visu! Jā, vēl neviena nav redzēra "fermeru pastaigā", ir pēdējais laiks dibināt federāciju!

     [+] [-]

, 2018-07-07 20:03, pirms 8 mēnešiem
wolmar rakstīja: Sieviešu regbijs... Nu, tur jau jābūt patiešām dziļi iekšā... Taču Latvijā dāmas gatavas darīt pinīgi visu! Jā, vēl neviena nav redzēra "fermeru pastaigā", ir pēdējais laiks dibināt federāciju!
1. Regbija "trakums" brīžiem ir pārspīlēts.
2. Sieviešu regbijs pasaulē ir ļoti populārs un tas nav nekās TĀDS.
3. Šeit dāmas spēlē septītnieku, kur fiziskās spēka cīņas ir daudz mazāk nekā klasikā.
4. Lai kaut ko cilātu vai nēsātu nav vajadzīga nekāda federācija. Ja nemaldos, Latvijā tādas spēkavīru federācijas nemaz nav, ir tikai organizācijas, kas rīko šovus.
5. Ir Latvijā dāmas, kas ja ne baigi kaut ko cilā/nēsā, tad vismaz mēģina to darīt.
6. Sieviešu spēka šovi nav populāri, jo tieši no sportiskā aspekta tur nav nekā TĀDA. Precīzāk, tie svari, ko viņas cilā nespēj aizraut parasto publiku, ja blakus vīri (visi, kas piedalās strongos) ceļ gandrīz 2x lielākus svarus kā pasaulē spēcīgākā dāma.

Tāpēc nevajag salīdzināt nesalīdzināmas lietas. Regbijs ir vispusīgs, dinamisks un galvenokārt uz skriešanu, nevis kaut kādu spēka cīņu balstīts sporta veids, kamēr visas fermeru pastaigas jau ir riktīgs hārdkōrs, ko pat nebūt ne visi kungi var darīt.