Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Olimpiskajā rangā kotējas arī Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Olimpiskajā rangā kotējas arī Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka
"European Masters" medaļas (2018). Foto: Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka beachvolleyball team Latvia

Starptautiskā volejbola federācija (FIVB) publiskojusi olimpiskās kvalifikācijas provizorisko rangu, kur atrodas arī divi mūsu dueti. Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ieņem 16. vietu, savukārt Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka atrodas 15. pozīcijā. Tiesa, olimpiskajā kvalifikācijā aizvadīti tikai divi 4* posmi, līdz ar to patlaban šajā rangā liels svars ir zemākas raudzes turnīriem, kas mazāk pazīstamiem duetiem ļauj gozēties augstās vietās.

Olimpiskās atlases periodā Pļaviņš/Točs izcīnījuši piekto un devīto pozīciju Pasaules tūres 4* posmos, savukārt Graudiņa/Kravčenoka ieguva piekto un 17. vietu.

Jaunajā olimpiskajā rangā Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ierindoti 17. pozīcijā, taču faktiski sanāk 16. vieta, jo olimpiskajās spēlēs valsti varēs pārstāvēt tikai divi dueti, līdz ar to jāatskaita trešie labākie amerikāņi.

Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka tur ierindotas 20. pozīcijā, taču faktiski sanāk 15. vieta, jo jāatskaita "liekās" ķīnietes, amerikānietes un brazīlietes.

Olimpiskajā kvalifikācijā aizvadīti tikai divi 4* posmi, līdz ar to patlaban šajā rangā liels svars ir zemākas raudzes turnīriem, kas mazāk pazīstamiem duetiem ļauj gozēties augstās vietās. Piemēram, vīriešu rangā virs latviešiem ir arī serbi, taizemieši un irāņi. Kad aiz muguras būs daudzi 4-5* posmi, pavērsies objektīvāka aina. Vairākas favorītes un daži favorīti pagaidām nepiedalās olimpiskajā atlasē, piemēram Aleksandra Samoilova pārinieks Jānis Šmēdiņš šobrīd atkopjas pēc savainojuma un varētu atsākt spēlēt nākamā gada sākumā.

Publicēts arī jaunākais pasaules rangs, kur lielas izmaiņas nav notikušas - Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš joprojām atrodas trešajā vietā, savukārt Pļaviņš/Točs zaudējuši vienu pozīciju un ir septītie, arī Graudiņa/Kravčenoka noslīdējušas par vienu aili zemāk un tagad ieņem 28. vietu.

Nākamais lielais turnīrs risināsies 2019. gada 2.-6. janvārī, kad Hāgas hallē būs 4* posms.

Izmantotie resursi:
Olympic Ranking - Women
Olympic Ranking - Men
fivb.org

  +1 [+] [-]

, 2018-10-22 17:23, pirms pusgada
Īstenībā vajadzīgas vismaz 5. un 9. vietas, ar akcentu uz 5 zvaigžņu turnejām.

     [+] [-]

, 2018-10-22 19:20, pirms pusgada
Edgars tanī foto ir uzlicis roku Tīnai uz pleca, bet Mārtiņš aplicis roku ap vidukli Anastasijai? ...vai zemāk?