Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Finsters un Solovejs arī Lucernā zaudē Baltijas duelī

Finsters un Solovejs arī Lucernā zaudē Baltijas duelī
Rihards Finsters
Foto: FIVB

Līdzīgi kā pirms nedēļas Mersinā ar zaudējumu Pasaules kausa tūres triju zvaigžņu posmu Lucernā sākuši Latvijas pludmales volejbolisti Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs. Latvijas duets atkal piekāpās lietuviešiem Lukam Kazdailim un Arnam Rumsevičum.

Pēc piektās vietas izcīnīšanas Mersinā Finsters un Solovejs devās uz Lucernu, kur arī turnīru varēja sākt no pamatturnīra. Līdzīgi kā Mersinā, arī šoreiz pirmie pretinieki bija lietuvieši Luks Kazdailis un Arns Rumsevičs. Turcijā latvieši atzina lietuviešu pārākumu ar 1-2 (18:21, 21:15, 15:12). Lucernā Latvijas duets alka revanšu.

Tomēr spēli krietni labāk sāka lietuvieši, izvirzoties vadībā ar 4:1. Neveiksmes uzbrukumā turpinājās, Finsteram netiekot galā ar saviem pienākumiem (2:6). Kazdailis ar bloku panāca arī piecu punktu pārsvaru, bet mazliet vēlāk ar sekmīgu uzbrukumu - sešu. Latvijas duets pirmajā setā bija pagalam nevarīgs, tehniskajā pārtraukumā dodoties pie rezultāta 7:14. Pēc atpūtas spēle neuzlabojās, kā arī rezultāta staprība pieauga līdz astoņiem punktiem. Finsters un Solovejs pirmo setu zaudēja bezcerīgi ar rezultātu 13:21.

Otrā seta sākumā Latvijas duets izvirzījās vadībā ar 3:1. Finsters kā allaž meklēja iespēju ar spēcīgām servēm tikt pie kāda ekstra punkta, bet pamatā bumbas lidoja autā. Drīz vien sekoja arī nerealizēts uzbrukums, un rezultāts uz tablo kļuva neizšķirts (4:4). Pāris izspēles vēlāk autā izsita arī Rumsevičs, kas ļāva latviešiem atjaunot divu punktu pārsvaru. Situāciju laboja Kazdailis, atzīmējoties ar eisu sestajā zonā. Nelielu lūzumu ar spēli blokā panāca Solovejs, izvirzot Latvijas duetu vadībā ar 11:8.

Pirms tehniskā pārtraukuma Finsters atdūrās pretinieku blokā, bet pēc pārtraukuma lietuvieši prasmīgi izlīdzināja rezultātu. Pagāja vēl kāds laiks, līdz Lietuvas duets spēja atgriezties vadībā. Pirms seta galotnes minimālu pārsvaru izsēja Solovejs, raidot bumbu autā (16:17). Tam sekoja vēl viena kļūda, kas nostādīja latviešus bezdibeņa malā. Pārtraukums nelīdzēja, un pretiniekiem vēl nāca talkā tīkls, kas ļāva tikt pie ekstra punkta. Latvieši zaudēja arī šo setu, atzīstot kaimiņu lietuviešu pārākumu ar 0-2 (13:21, 17:21).

Līdz ar to rīt par palikšanu turnīrā Finsters un Solovejs cīnīsies pret mājiniekiem Miheilu Zandbergenu un Gabrielu Kislingu, kuri pirmajā spēlē ar 0-2 (14:21, 19:21) piekāpās kubiešiem Diazam Nivaldo un Serhio Gonzalezam.