Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Finsters/Solovejs Dohā zaudē kaimiņu duelī un nepārvar kvalifikāciju

Finsters/Solovejs Dohā zaudē kaimiņu duelī un nepārvar kvalifikāciju
Aleksandrs Solovejs
Foto: FIVB

Kataras galvaspilsētā Dohā sācies Pasaules kausa tūres četru zvaigžņu turnīrs pludmales volejbolā. Kvalifikācijas pirmo kārtu aizvadīja Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs, tajā atzīstot igauņu Kusti Nolvaka un Marta Tīsāra pārākumu, kas nozīmēja izstāšanos no tālākās dalības.

Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs pēdējo turnīru aizvadīja Kišas salā Irānā, kur ierindojās 17. vietā. Četru zvaigžņu turnīru Dohā Latvijas duetam vajadzēja sākt no kvalifikācijas, pirmajā mačā tiekoties ar igauņiem Kusti Nolvaku un Martu Tīsāru, kuriem šosezon vēl nav izdevies iekļūt Pasaules kausa tūres posma pamatturnīrā.

Spēli ļoti pārliecinoši sāka Latvijas pludmales volejbolisti, izvirzoties vadībā ar 5:1. Igauņi atbildi parādā nepalika, sadeldējot deficītu uz pusi (5:7). Finsteram un Solovejam uzreiz izdevās atjaunot četru punktu pārsvaru, bet līdz tehniskajam pārtraukumam viss pārsvars bija zaudēts un atpūtā vajadzēja doties iedzinēju lomā (10:11).

Pēc pārtraukuma situācija neuzlabojās. Zaudēti vēl vairāki punkti un jau piecu punktu deficīts (12:17). Latvijas pludmales volejbolisti paņēma pārtraukumu, bet tas neko nemainīja. Igauņi labi darbojās aizsardzībā pēc Finstera nepārliecinošajiem uzbrukumiem, kas galu galā noveda pie uzvaras pirmajā setā ar 21:17.

Otrā seta ievadā latviešiem izdevās iegūt divu punktu pārsvaru, bet pēc Finstera sitiena autā rezultāts atkal kļuva neizšķirts. Finsteram turpinājās problēmas ar Tīsāra apspēlēšanu pie tīkla, igaunim pieķerot blokā vairākas bumbas. Igauņi arī nespēja izmantot savas iespējas iegūt lielāko pārsvaru, Solovejam labi pacīnoties pie tīkla. Spēle izlīdzinājās, tāpat kā rezultāts uz tablo (7:7). Pirms tehniskā pārtraukuma Tīsārs nolasīja Finstera uzbrukumu un ar bloku deva Igaunija duetam divu punktu pārsvaru (11:9).

Pēc pārtraukuma igauņiem neizdevās iegūt trīs punktu pārsvaru, bet pēc tam sekoja latviešu neveiksme, mēģinot atjaunot līdzsvaru uz tablo. Finstera stiprākais ierocis bija serve. Kad tā retu reizi padevās, tad arī igauņiem radās problēmas un latviešiem iespēja atspēlēties. Finsteram izdevās pēc vienas no servēm atspēlēt bumbu aizsardzībā un panākt 13:13. Tas gan tā palika uz īsu brīdi, igauņiem uzreiz atjaunojot divu punktu pārsvaru. Brīdi vēlāk Tīsāram vēlreiz izdevās pieķert Finsteru blokā, ļaujot igauņiem spert soli pretī uzvarai. Latvieši vēl centās tikt pie kāda eisa un saasināt cīņu seta galotnē, bet nesekmīgi. Tīsārs atzīmējās ar vēl vienu bloku, izslēdzot Finsteru un Toču no Dohas turnīra - 0-2 (17:21, 16:21).

Līdz ar to pamatturnīrā startēs divi Latvijas pludmales volejbola dueti, Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Pamatturnīrs sāksies trešdien.

     [+] [-]

, 2018-03-06 21:26, pirms 9 mēnešiem
Redzams , ka šiem zēniem šī latiņa ir par augstu. Max-LV čempis.