Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 3

Autors: Kristaps Pildiņš

Šveices hokejistes minimāli pieveic Japānu un izcīna 5. vietu

Šveices hokejistes minimāli pieveic Japānu un izcīna 5. vietu
Šveices hokejistes
Foto: AFP/Scanpix

Olimpisko turnīru hokejā sievietēm noslēgušas pirmās četras izlases. Cīņā par piekto vietu Šveice ar 1:0 pieveica Japānu, bet diezgan brīvā atmosfērā 7. vietu izcīnīja Zviedrija, pieveicot Korejas apvienoto komandu ar 6:1.

Spēle par 7. vietu, Zviedrija - Koreja

Zviedrija šajās olimpiskajās spēlēs piedzīvojusi fiasko, zaudējot ceturtdaļfinālā un pēc tam arī mazajā pusfinālā Japānai, kas uz neko augstāk par 7. vietu neļāva cerēt. Tikmēr apvienotā Korejas komanda līdzšinējās spēlēs guvusi vienus vārtus, ne uz ko diži vispār necerēja.

Zviedrietes ātri nopelnīja noraidījumu, korejietēm jau pirmajā tā minūtē aktīvi metot pa vārtiem. Pēc minūtes Zviedrija saņēma vēl vienu noraidījumu, vēl vairāk uzlabojot pretinieču stāvokli. Korejietes lielisko iespēju neizmantoja, bet sestajā minūtē zviedrietes izrāvās pretuzbrukumā, izgājienu viens pret vienu izmantojot Sanīna Kalere. Zviedrietes turpināja spēlēt nedisciplinēti, otros vārtus turnīrā ļaujot gūt arī korejietēm, komandas biedrēm pie tālā vārtu staba atrodot Jonga Parku - 1:1.

Zviedrijas izlase pēc vārtu zaudējuma ieguva lielu pārsvaru, izveidojot daudzas vārtu gūšanas iespējas, bet veiksme stāvēja klāt mājiniecēm. Perioda vidū savu izdevās panākt, kad vairākumā vārtus guva Emija Alasalmi. Otrajā periodā Zviedrija kontrolēja cīņas gaitu. Pēc pus spēles notika arī vārtsargu maiņa Zviedrijas izlasē, vārtos stājoties Sārai Berglindai. Trīs ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām zviedrietes kā pēc grāmatas izspēlēja savu uzbrukumu, ripu vārtos teju ieliekot Erikai Grāmai (3:1)

Trešajā periodā Zviedrija turpināja baudīt pēdējo maču turnīrā. Zviedrietēm izdevās gūt vēl trīs vārtus, kamēr korejietes palika ar vieniem vārtiem. Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām olimpiskajā turnīrā debitēja otra vārtsardze Dohē Hana, bet brīdi vēlāk ripu ieraidīja arī viņas sargātajos vārtos. Gala rezultāts 6:1 Zviedrijas labā.

Zviedrija – Koreja 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Vārti: 05:50 Kalere (Raska, Udene Johansone) 1:0, 06:21 Hana (Parka) 1:1, 19:37 Alasalmi (Nilena Pērsone, Borgkvista) 2:1, 36:27 Grāma (Raska, Nordina) 3:1, 43:05 Svedina (Johansone, Hjalmarsone) 4:1, 49:31 Raska (Linda) 5:1, 57:19 Johansone (Borgkvista, Hjalmarsone) 6:1.
Metieni: 40-16
Soda minūtes: 6-4
Vārtsargi: Minatsu Murase (31:11 Sāra Berglinda) - So Juņa Šina (57:01 Dohē Hana)

Spēle par 5. vietu, Šveice - Japāna

Cīņa par piekto vietu noteikti solījās būt daudz spraigāka. Japānietes pēc revanša pret Zviedriju noteikti gribēja revanšēties arī šveicietēm. Šveices izlase bija citās domās, atklājot spēles rezultātu jau ceturtajā minūtē, kad precīzi meta Evelīna Raseli. Minūti vēlāk Šveice tika pie skaitliskā vairākuma, bet tas ilga nedaudz vairāk nekā minūti, jo arī Laurai Stalderei tika fiksēts noteikumu pārkāpums. Neviena no izlasēm vārtus neguva, pirmajam periodam noslēdzoties ar rezultātu 1:0.

Otrajā un trešajā periodā abas komandas cīnījās līdzīgi, ar retiem metieniem pa vārtiem un vārtu gūšanas iespējām. Samērā likumsakarīgi, ka tādā spēlē vārti vairs netika gūti, šveicietēm nosargājot uzvaru un izcīnot piekto vietu ar rezultātu 1:0.

Šveice – Japāna 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Vārti: 03:19 Raseli 1:0.
Metieni: 14-20
Soda minūtes: 6-4
Vārtsargi: Florence Šelinga - Nana Fudžimoto

Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, hokeja turnīrs sievietēm

DatumsLaiksSpēleRezultāts
17. februāris5:10OAR – Šveice6:2
17. februāris9:40Somija – Zviedrija7:2
18. februāris5:10Šveice – Koreja2:0
18. februāris9:40Zviedrija – Japāna1:2
19. februāris6:10ASV – Somija5:0
19. februāris14:10Kanāda - OAR5:0
20. februāris5:10Zviedrija - Koreja6:1
20. februāris9:40Šveice - Japāna1:0
21. februāris9:40Somija - OAR
22. februāris6:10ASV - Kanāda

Harijs Vītoliņš un Oļegs Znaroks  
Foto: Aleksandrs Viļfs, rsport.ria.ru
12

Vītoliņš: "Esmu pateicīgs par četriem gadiem Krievijas izlasē"

Titulētie treneri Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš februārī aizveda "Olimpiskos atlētus no Krievijas" līdz Phjončhanas spēļu zeltam, taču pēc tam zaudēja savus amatus ne tikai krievu izlasē, bet arī Sanktpēterburgas SKA. Lielajā sarunā ar sport24.ru latvietis atklāj, ka pēc olimpiskā zelta iegušanas darba zaudēšana bija negaidīta, bet tajā pašā laikā ir gandarījums par iespēju tur strādāt un izcīnīt godalgas.
Oskars Melbārdis
Foto: AP/Scanpix
6

Melbārdis: "Šī sezona deva grūdienu nākotnei"

Kaut Phjončhanas olimpiskās spēles tika pavadītas traumas ēnā, divkārtējais olimpiskais medaļnieks Oskars Melbārdis aizvadītajā sezonā saņēmis grūdienu nākotnei, jo pirms veselības problēmām uzrādījis ļoti labus fiziskos rezultātus.
Kobe Braients
Foto: Reuters/Scanpix
34

Kobe Braients un slavenā filma "Icarus" par Krievijas dopinga programmu iegūst Oskarus

Losandželosā notikusi ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas 90. ceremonija. Pie "Oskara" tika arī vairākas ar sportu saistītas filmas – īsmetrāžas filma "Dear Basketball" par leģendārā basketbolista Kobes Braienta karjeru, kā arī dokumentālā filma "Icarus" par dopinga tēmu.