Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617), Fid:2889, Did:0, useCase: 0

No olimpiskās delegācijas izslēgtais Lodziņš apsver iespēju vērsties tiesā

Agris Suveizda

No olimpiskās delegācijas izslēgtais Lodziņš apsver iespēju vērsties tiesā
Rodžers Lodziņš
Foto: Mārtiņš Zilgalvisv f64

Par apkaunojošu rīcību no Latvijas olimpiskās delegācijas "Phjončhana 2018" izslēgtais skeletona komandas tehniskais darbinieks Rodžers Lodziņš gatavojas vērsties tiesā saistībā ar apmelošanu, aģentūrai LETA atklāja Lodziņš.

Kā ziņots, Lodziņš tika izslēgts par aizskarošu, necienīgu un Latvijas olimpisko delegāciju "Phjončhana 2018" apkaunojošu rīcību, rupji pārkāpjot trīspusējās vienošanās punktu, kurā dalībnieks apzinās savu kā Latvijas valsts pārstāvja īpašo stāvokli un apņemas neveikt darbības, kas Latvijas Republikā vai norises vietā var tikt uzskatītas par aizskarošām, necienīgām, delegāciju apkaunojošām un tai vai Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) zaudējumus nodarošām.

LOK paziņojumā atklāja, ka Lodziņš pārkāpumu veicis olimpiskās komandas "Phjončhana 2018" publiskajā sarakstē "WhatsApp" grupā 30.janvārī, kurā rupji un aizskaroši, lietojot arī necenzētus izteicienus, ir apvainojis olimpiskās komandas sportistus, trenerus, apkalpojošo personālu un administrāciju. Savukārt pēcāk trešdien publiskajā telpā izskanēja informācija, ka Lodziņš šos apvainojumus izdarījis, esot alkohola reibumā. Viņš gan tam kategoriski nepiekrīt un ir gatavs vērsties tiesā. Tiesa, Lodziņš nenoliedz, ka sarakste "WhatsApp" grupā bijusi augstos toņos un tā saistīta ar olimpiskās delegācijas dalībniekiem piešķirto ekipējumu.

"Sarakstē mums deva norādījumus, kādās formās mums jāierodas lidostā. Tas tobrīd bija neadekvāti, un uzrakstīju: Pirms sniedziet norādījumus, iedodiet drēbes, kas der," skaidroja Lodziņš. "Protams, tagad viņi visur uzsver, ka situāciju konsultējoties iespējas labot. Taču pēc definīcijas mērīšana notiek šādi: ja der virsjaka, uzreiz ar attiecīgo izmēru tiek iedots viss pārējais komplekts, kas sastāv no 45 vienībām, bet reāli no tā neder nekas." Lodziņš atklāj, ka pēc komplekta saņemšanas 95% no drēbēm aizvedis pāršūt.

"Vārds pa vārdam, bet savu vainu LOK neatzina. Viss process kārtējo reizi noticis formāli. Es pēcāk sarakstē uzrakstīju vārdus, ko tagad gribētos ņemt atpakaļ, bet joprojām nejūtos, ka būtu izdarījis ko sliktu. Neviens neko konkrēti neesmu teicis, bet aizvainoti esot treneri, sportisti. Absolūtas muļķības," sacīja Lodziņš, kurš piebilda, ka saņem atbalsta ziņas no citiem olimpiskās delegācijas pārstāvjiem, kuri par izsniegtajām drēbēm esot līdzīgās domās. "Vienkārši beidzot kāds atļāvās pateikt, ka kāds nedara savu darbu. Uzreiz nākamajā dienā bija LOK sēde, kurā ir cilvēki, ar kuriem jau iepriekš esmu nonācis konfliktsituācijās. Nu viņiem bija iespēja izpausties."

Bijušais bobslejists sacīja, ka "WhatsApp" grupas čatā sācis kritikas pilnu saraksti ar domu, ka kāds no pārējiem tajā esošiem dalībniekiem viņa viedoklim pievienosies, jo līdzīgās domas esot aptuveni puse no 60 tur esošiem cilvēkiem, bet tā vietā viņi esot klusējuši. Trešdien publiskajā telpā izskanēja informācija, ka Lodziņš ierakstus veicis kunga prātā, tomēr viņš pats tam kategoriski nepiekrīt. "Neviens no viņiem man nav ne zvanījis, ne redzējis mēnešiem. Kā var apgalvot, ka es esmu bijis kunga prātā? Televīzijā par to ziņoja, tas kļuva publiski, tāpēc apsveru vērsties tiesā," pauda Lodziņš, kurš piebilda, ka ir vēl citi iemesli, kāpēc viņš varētu vērsties varas instancēs, bet pagaidām tos atklāt nevēlējās.

Lodziņš pārāk gan nepārdzīvo, ka viņam atņemta olimpisko spēļu akreditācija un līdz ar to viņš nevarēs doties uz Phjončhanu. "Pilnīgi vienalga, ka man atņēma akreditāciju. Olimpiskās spēles esmu redzējis, tur ir jādzīvo zināmā režīmā, viens liels kolhozs," uzsvēra Lodziņš. Lodziņš pats savulaik bijis sportists, turklāt 1998.gadā piedalījās Nagano olimpiskajās spēlēs, kur, vadīdams bobsleja divnieku ekipāžu, ierindojās 18.vietā. Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, Dienvidkorejā, norisināsies no 9. līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.

Izmantotie resursi:
LETA

  +4 [+] [-]

, 2018-02-01 17:32, pirms 3 gadiem
Lai vēršas Arbitrāžas tiesā Šveicē!

  +4 [+] [-]

, 2018-02-01 17:32, pirms 3 gadiem
Īsti veči nesaskaņas risina aci pret aci, nevis gaudo soctīklos.

  +2 [+] [-]

, 2018-02-01 17:45, pirms 3 gadiem
Bet tachu ar veida rnavam nav jega cinities... protams, chalis ieshaava un izkapa viss aaraa...bet nu bij skaidrs,ka augshai tas nepatiks..
Slēpts komentārs: comon88

  +8 [+] [-]

, 2018-02-01 17:50, pirms 3 gadiem
Gan jau uz Hattrick atnāks un izstāstīs, kas un kā bija!

  +4 [+] [-]

, 2018-02-01 18:06, pirms 3 gadiem
Jebkurai varai netīk tādi Lodziņi, kuri neglauda pa spalvai. Žēl, ka visi runā tikai par Lodziņu, bet par "LOK" bardaku diskusiju nav. Ne jau bez pamata Lodziņš to visu whatsupā sadrukāja.

  -2 [+] [-]

, 2018-02-01 18:07, pirms 3 gadiem
palasiet viņa feisbuka līniju. tam vecim toč nav pilna māja un rublis

  +2 [+] [-]

, 2018-02-01 18:14, pirms 3 gadiem
mrPO rakstīja: palasiet viņa feisbuka līniju. tam vecim toč nav pilna māja un rublis
tur jau nekā tāda nav

  +1 [+] [-]

, 2018-02-01 19:28, pirms 3 gadiem
popovs rakstīja: Jebkurai varai netīk tādi Lodziņi, kuri neglauda pa spalvai. Žēl, ka visi runā tikai par Lodziņu, bet par "LOK" bardaku diskusiju nav. Ne jau bez pamata Lodziņš to visu whatsupā sadrukāja.
bet stāsts jau šoreiz ir par vienu neadekvātu personu, visu nevar mest vienā katlā.

  +1 [+] [-]

, 2018-02-01 19:42, pirms 3 gadiem
Par katlu piekrītu, bet vai tiešām domā, ka Lokā viss ir adekvāts?

  +4 [+] [-]

, 2018-02-01 20:06, pirms 3 gadiem
Ak Rodžers ir neadekvāts, bet tur tā visa bezdarbïbā pārstrādäjusies LOK spice ar savu tradicionālo nesodāmo pofigismu - tie būs tie adekvātie!? Kā nav neērti, par kaunu tie kungi un viņu ā...ā līdēji vispār nav dzirdējuši, te sarakstīt tādu argumentāciju Lodziņa nomelnošanai, ja tur ar neapbruņotu aci redzams, kurš pie konflikta patiesībā vainīgs! Kārtīgu advokātu no lielā piecnieka, un iebāzīs LOK adekvātos večus maisā, ka nograb...

  +2 [+] [-]

, 2018-02-01 20:08, pirms 3 gadiem
Kad pāris dienas iepriekš sakās šis trādirīdis, es diezgan pamatoti šaubījos par visu šo un rezltatā saņēmu gana nicinošus komentārus !
Šoreiz gan es ticu RL, jo nav jau pirmā reize, kad izbāžas LV funkcionāru spalvainā āža kāja !
Rodžeram vnk ir dūša, kamēr pārējiem ''olimpiešiem'' tā ir papēžos !
Tagad staigā pa ciematiņu, kā lupatlaši !

  +3 [+] [-]

, 2018-02-01 20:16, pirms 3 gadiem
norcha 172 rakstīja: Īsti veči nesaskaņas risina aci pret aci, nevis gaudo soctīklos.
Nevajag jaukt veceņu dalïšanu pēc Zaļumballes Pampāļos ar augsti apmaksātu valsts ierēdņu neprofesionālu attieksmi pret saviem tiešajiem pienākumiem šai pašai pret viņiem tik dāsnajai valstij svarīgos starptautiskos forumos!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-02-02 08:43, pirms 3 gadiem
Kinospox rakstīja: Kad pāris dienas iepriekš sakās šis trādirīdis, es diezgan pamatoti šaubījos par visu šo un rezltatā saņēmu gana nicinošus komentārus !
Šoreiz gan es ticu RL, jo nav jau pirmā reize, kad izbāžas LV funkcionāru spalvainā āža kāja !
Rodžeram vnk ir dūša, kamēr pārējiem ''olimpiešiem'' tā ir papēžos !
Tagad staigā pa ciematiņu, kā lupatlaši !
Dūšu ar viskiju uztaisīja?

     [+] [-]

, 2018-02-02 08:47, pirms 3 gadiem
M rakstīja: Lai vēršas Arbitrāžas tiesā Šveicē!
OS nosauca par kolhozu,diez vai te kaut kas sanāks? Limbažu tiesa tagad rullē!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja