Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

"Elektrum" Olimpiskajā centrā izveidos plašu Peldēšanas attīstības centru

"Elektrum" Olimpiskajā centrā izveidos plašu Peldēšanas attīstības centru

Foto: latvenergo.lv

Peldēšana 2016

Elektrum Olimpiskajā centra (turpmāk EOC) ir uzsākta modernizācija, kas paredz izveidot Peldēšanas attīstības centru, papildinot esošo pakalpojumu klāstu ar diviem peldbaseiniem, fiziskās attīstības zonu bērniem, papildu ģērbtuvēm, kā arī paplašināt peldbaseina informācijas centru. Peldbaseini būs paredzēti peldētapmācībai bērniem sākot no sešu mēnešu vecuma, bērniem ar kustību traucējumiem, grūtniecēm, vispārējās fiziskās sagatavotības treniņiem pieaugušajiem, kā arī brīviem peldējumiem ģimenēm. Tas būs pirmais tāda mēroga peldēšanas centrs Latvijā.

“Skanstes rajons ir liela attīstības viļņa priekšā un mēs, kā vieni no vecākajiem Skanstes rajona iemītniekiem, nevaram atpalikt. Mūsu galvenais uzdevums ir nodrošināt kvalitatīvu sporta infrastruktūru ikvienam, kas vēlas sportot. Jaunizveidotais Peldēšanas attīstības centrs aptvers visu vecumu, interešu un fiziskās sagatavotības līmenim atbilstošu pakalpojumu klāstu. Īpašs izaicinājums ir salāgot visu peldētgribētāju vajadzības, lai viņi justos komfortabli – kā profesionāls sportists, tā 6 mēnešus vecs zīdainis, kuram sastapšanās ar ūdeni, iespējams, būs pirmais lielākais piedzīvojums viņa dzīvē,” uzsver SIA “Olimpiskais sporta centrs” valdes locekle Zane Grundiņa-Arāja, turpinot, “diemžēl statistika rudenī par vasarā notikušajiem gadījumiem uz ūdens nav ar tendenci samazināties, tamdēļ mēs kā uzņēmums, kas nodrošina iespēju apgūt peldētprasmi, īpaši pievēršam uzmanību peldētāju izglītošanai, apmācības procesā ietverot jautājumus par drošību uz ūdens, pirmās palīdzības sniegšanu un savu spēju novērtēšanu.”

Projekta ietvaros EOC teritorijā apmeklētāju ērtībai tiks ierīkotas papildu autostāvvietas, velosipēdu novietne un jauna iebrauktuve, kas atvieglos automašīnu plūsmu teritorijā. “Efektīvai infrastruktūras izmantošanai kā būtiskākais nosacījums ir ērta piekļuve. Pozitīvi vērtēju sabiedriskā transporta attīstību Skanstes apkaimē, kas ir svarīgs nosacījums rajona attīstībai. Līdz ar jaunā centra izveidošanu mēs plānojam, ka apmēklētāju daudzums palielināsies par 30-40%, tas nozīmē, ka būs gan lielāks pieprasījums pēc transporta, gan intensīvāka cilvēku plūsma. Jau tagad apmeklētāju skaits dienā sasniedz ap 3000 cilvēku, un mūsu novērojumi liecina, ka centra apmeklētāji labprātāk izmantotu sabiedrisko transportu, bet tuvākā trolejbusa pietura ir Valdemāra ielā, kur regulāri veidojas sastrēgumi. Tramvajs, kā sliežu transports, atrisinātu šo problēmu un dotu iespēju rīdziniekiem ērti nokļūt līdz Elektrum Olimpiskajam centram,” uzskata Zane Grundiņa-Arāja.

Pārbūves laikā EOC savu darbu turpinās ierastajā režīmā, tomēr atsevišķos periodos esošais peldbaseins vai viss centrs tiks slēgts, lai veiktu izmaiņas ārējo un iekšējo tīklu pieslēgumos.

Celtniecības ģenerālbūvuzņēmējs ir SIA Abora.

Elektrum Olimpiskais centrs ir atvērts apmeklētājiem no 2005. gada un līdz šim bijis ne tikai treniņu bāze amatieriem un profesionāļiem, bet arī vieta, kur rīkoti daudzi Eiropas un pasaules mēroga pasākumi.

Informāciju sagatavoja:
Gatis Olte
EOC Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tev jābūt autorizētam,