Gribi ātri skriet, spēcīgi atsperties, strauji pārvietoties spēlē? Attīsti spēku, lokanību un kustību tehniku gurnu daļā! Daudz muskuļu un cīpslu. Ievērojamas jaudas rezerves! Pēc potenciālās masas šeit atrodas lielākais muskuļu sakopojums ķermenī, un tas ievērojami ietekmē kustību efektivitāti sportā.
Apkārt gūžas locītavai, un sēžas daļā krustojas un iziet cauri vairāki muskuļu-cīpslu t.s. anatomiskie vilcieni, jeb miofasciālie meridiāni. Ja šo “vilcienu” centrālā daļa gurnu sektorā ir nosacīti vāja, sportā lielu panākumu nebūs. Sportists, kurš ir iemācījies tehniski veiksmīgāk iesaistīt kustībās gurnu daļas, sēžas muskulatūru, straujāk progresē, un lielā mērā izvairās no iespējamiem savainojumiem gan muguras daļā, gan kāju muskuļos.
1. vingrinājums
Visparastākie pietupieni, ar lēnāku kustību lejā, un aktīvāku piecelšanos. Pieceļoties spēcīgi jāsavelk visi augšstilba un it īpaši sēžas muskuļi, paceļoties arī pirkstgalos. Ir jāiemācās sajust, kā šajā vingrinājumā aktīvi strādā augšstilba aizmugurējie muskuļi, konkrēti - muskuļu semitendinosus un semimembranosus augšējā daļa, kā arī muskuļa biceps femoris garā galvā, kas kopīgi atiet no sēdes paugura. Var pielietot 1 līdz 2 reizes nedēļā, 5 - 15 atkārtojumi, vismaz 2 piegājieni.
2. vingrinājums
Ja izpildot pietupienus papēži atraujas no grīdas, ar tiem jāuzkāpj uz 1,5 līdz 3 cm augstas virsmas vai dēlīša, lai iegūtu stabilāku kustību, un vienmērīgāk sadalītos slodze uz pēdu.