Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Arī pieredzējušais Borodavko zaudē pirmajā pasaules čempionāta cīņā

Ints Megnis
Ints Megnis

Arī pieredzējušais Borodavko zaudē pirmajā pasaules čempionāta cīņā
Jevgeņijs Borodavko. Foto: IJF

Pieredzējušais un titulētais Latvijas džudo cīkstonis Jevgeņijs Borodavko piektdien Tokijā zaudēja pasaules čempionāta pirmajā cīņā.

Svara kategorijā līdz 100 kilogramiem Borodavko jau pirmajā duelī zaudēja amerikānim Elei Smitam, kurš šomēnes izcīnīja otro vietu Panamerikas spēlēs, bet šī ir pirmā reize karjerā, kad viņš piedalās visaugstākā līmeņa sacensībās.

Zaudējums pirmajā cīņā nozīmē, ka Borodavko arī nav cerību uz turnīra turpināšanu pat veiksmīga konkurenta snieguma gadījumā.

Borodavko šobrīd ieņem 27. vietu Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas rangā svara kategorijā līdz 100 kilogramiem. Ja atlase noslēgtos tagad, viņš kā viens no pēdējiem kvalificētos savām ceturtajām olimpiskajām spēlēm, tomēr tā risināsies vēl līdz pat maija beigām. Šogad Latvijas cīkstonis pie augstiem rezultātiem nav ticis, tāpēc rangā atkritis, jo gadu mijā viņš tajā atradās 14. pozīcijā.

Pasaules čempionātā no Latvijas piedalījās divi pārstāvji, arī Dāvim Dūdam ciešot neveiksmi jau pirmajā kārtā. Kopumā uz Tokiju, kur pēc gada notiks olimpiskās spēles, devušies 147 valstu sportisti.