Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Grigorjevas pirmā trenere: "Bronzas cīņā lietuviete bija daudz spēcīgāka fiziski"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Grigorjevas pirmā trenere: "Bronzas cīņā lietuviete bija daudz spēcīgāka fiziski"
Anastasija Grigorjeva cīņā pret čehieti Adelu Hanzličkovu. Foto: Gabor Martin / United World Wrestling

2019. gada EČ brīvās cīņas bronzas medaļnieces Anastasijas Grigorjevas pirmā trenere Ļubova Kopilova gorod.lv portālam norāda, ka turnīra pēdējā cīņā lietuviete Danuta Domikaitīte bija daudz spēcīgāka fiziski, taču Latvijas cīkstone izmantoja pārākumu tehnikā. Godalgas ieguvēja un jaunā māmiņa chayka.lv portālam atklāj, ka trīs nedēļas pirms čempionāta sāka gatavoties uz paklāja, lai "kaut kā varētu stāvēt uz kājām".

Ļubova Kopilova: "Šī uzvara mums ir lieli svētki. Anastasija tikai nesen sāka nopietnus treniņus, viņas gatavības dēļ dalība Eiropas čempionātā bija zem jautājuma zīmes. Taču bija obligāti jāstartē, jo pretējā gadījumā pēc tam nebūtu iespējas piedalīties pasaules čempionātā. Lai nepazaudētu šo iespēju, mēs pat plānojām sūtīt Raminu Mamedovu. Anastasija un viņas treneris Armands Zvirbulis tomēr spēja sagatavoties un izlēma startēt 68kg svara kategorijā."

"Man ļoti patika viņas [bronzas] cīņa ar Danutu Domikaitīti, kura ir daudz spēcīgāka fiziski un pat nodzina svaru [lai varētu cīnīties 68kg kategorijā]. Anastasijas pārdomātās un tehniskās darbības nodrošināja viņai uzvaru, bet mums sagādāja prieku," saka Grigorjevas pirmā trenere.

Atgādinām, ka pērnā gada novembrī Grigorjevai piedzima dēls. Pēc šādas pauzes atgriešanās parasti ir grūta, vajadzīgs ilgs laiks, lai atgūtu iepriekšējo sportisko formu. Atgriešanās sacensībās četrkārtējā Eiropas čempione bija tālu no optimālās kondīcijas. Ja attiecīgās valsts sportists nestartētu šajās Eiropas meistarsacīkstēs, tad nevarētu piedalīties rudenī gaidāmajā pasaules čempionātā, kur tiks dalītas pirmās ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm.

Mūsu labākā cīkstone atklāj, ka nebija plānojusi piedalīties 2019. gada Eiropas čempionātā, taču bija jākvalificējas pasaules meistarsacīkstēm, bet Latvijas Cīņas federācijas iepriekšējā vadība noraidīja lūgumu Grigrorjevas vietā uz pasaules čempionātu sūtīt kādu citu sportisti.

Anastasija Grigorjeva: "Braukt uz sacensībām ar mazu bērnu - tas ir vēl jautrāk. Eiropas čempionātam neviens nesāk gatavoties vien pāris nedēļas iepriekš. Ar sparingpartneri uz paklāja sāku trenēties trīs nedēļas pirms čempionāta. Un tikai tāpēc, lai es kaut kā varētu stāvēt uz kājām. Uz turieni nedevos kā uz svarīgām sacensībām, braucu, lai izcīnītu tiesības un nodrošinātu vietu [dalībai pasaules čempionātā]. Visas domas bija par mazuli, lai viņam šis brauciens būtu veiksmīgs."

Izmantotie resursi:
chayka.lv
gorod.lv

  +3 [+] [-]

, 2019-04-16 16:28, pirms 5 mēnešiem
Respect, ir sasnigts vārāk, nekā šajā situācijā varētu vēlēties. Veiksmi arī turpmāk.

  +1 [+] [-]

, 2019-04-16 19:09, pirms 5 mēnešiem
Lai veicas olimpiskajā kvalifikācijā!