Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Cīkstonis Samušonoks kvalificējas pasaules junioru čempionāta bronzas duelim

Ints Megnis
Ints Megnis

Cīkstonis Samušonoks kvalificējas pasaules junioru čempionāta bronzas duelim
Ivars Samušonoks. Foto: Latvijas Cīņas federācija

Latvijas cīkstonis Ivars Samušonoks trešdien Tallinā uzvarēja divās pasaules junioru čempionāta gandarījuma sacensību cīņās un kvalificējās duelim par bronzas medaļām, kas notiks vēlāk šodien.

Brīvās cīņas turnīrā svara kategorijā līdz 86 kilogramiem Samušonoks sacensības iesāka otrdien, kad vispirms kvalifikācijas kārtā līdzīgā cīņā uzvarēja turku Čagri Džanu Bayramu, kurš savulaik ticis pie medaļas Eiropas kadetu čempionātā, bet astotdaļfinālā pārliecinoši zaudēja krievam Aļikam Šebzuhovam, duelim otrajā daļā tiekot apturētam, kad pretinieka pārsvars bija sasniedzis desmit punktus. Tomēr vēlāk Šebzugovs aizkļuva līdz finālam, kas nozīmēja, ka Samušonoks kvalificējies gandarījuma turnīram.

Tā pirmajā kārtā viņš trešdienas rītā pārliecinoši ar 14:4 pārspēja Bilgunu Bajarsaihanu no Mongolijas, bet izšķirošajā cīņā par tikšanu bronzas finālā Latvijas sportistam vajadzēja spēkoties ar Zviedrijas pārstāvi Mohamedu Sardaru Timori.

Cīņa sākās ar sīvu duelēšanos, bet pēc pusotras minūtes pretinieks tika pie soda par pasivitāti. Tā kā arī šajā laikā nevienam no cīkstoņiem neko bīstamu neizdevās panākt, Samušonoks nopelnīja vienu punktu un ar rezultātu 1:0 arī noslēdzās dueļa pirmā puse. Kaut otro puslaiku abi sportisti sāka nedaudz aktīvāk, tāpat atkal sodu par pasivitāti saņēma tieši zviedrs un tas nozīmēja, ka pusotru minūti pirms dueļa beigām Latvijas sportists jau bija priekšā ar 2:0. Atlikušajā laikā jau viņš regulāri mēģināja mesties Samušonokam kājās, tomēr Latvijas cīkstonis veiksmīgi aizsargājās un svinēja ļoti svarīgu uzvaru, kaut pēdējā sekundē pretiniekam arī izdevās izmest viņu no paklāja, tomēr pēc atkārtojuma skatīšanās Latvijas cīkstonis tika nosaukts par uzvarētāju.

Cīņā par bronzu šovakar Samušonoks sacentīsies ar amerikāni Trentu Nīmondu Hidleju.

Tāpat trešdien uz paklāja dāmu turnīrā kāpa Raivita Timofejeva, bet viņa svara kategorijā līdz 76 kilogramiem astotdaļfinālā ar 0:10 piekāpās ungārietei Bernadetai Naģai. Tagad Latvijas cīkstonei atliek cerēt, ka viņas pāridarītāja sasniegs turnīra finālu.