Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Brieža un Glovacka cīņas tiesnesis jau pēc nedēļas tiesā Lasvegasā

Rolands Eliņš

Brieža un Glovacka cīņas tiesnesis jau pēc nedēļas tiesā Lasvegasā
Tiesnesis Roberts Bērds nepamanīja Brieža trenera Dmitrija Šiholaja iznākšanu ringā. Foto: Vladislavs Proškins/F64

Ilggadējais boksa tiesnesis Roberts Bērds 15. jūnijā Rīgā pieļāva vairākas acīmredzamas kļūdas, kas padarīja Maira Brieža un Kšištofa Glovacka cīņu par ļoti plaši apspriestu notikumu boksa pasaulē. Taču visa milzīgā ažiotāža nav likusi Bērdam ņemt kaut nelielu pārtraukumu un viņš jau nedēļas nogalē tiesāja divas cīņas Lasvegasā.

76 gadus vecais Roberts Bērds ir tiesājis vairākas augsta profila cīņas, ieskaitot slaveno Floida Meivezera un Konora Makgregora tikšanos, un Brieža-Glovacka cīņa Supersērijas pusfinālā nebija izņēmums.

Par izņēmumu gan to padarīja pats Bērds, kurš bija nozīmēts kā ringa tiesnesis, un pieņēma gan vairākus diskutablus lēmumus (Glovacka nesodīšana par sitienu pa pakausi, tikai viena soda punkta piešķiršana Briedim par sitienu ar elkoni, Brieša nesodīšana par sitienu pa pakausi, Glovacka aicināšana atgriezties cīņā uzreiz pēc sitiena ar elkoni, Brieža nesodīšana par trenera izkāpšanu ringā pirms tam, kad tiesnesis bija pārtraucis cīņu), gan vairākus acīmredzami nepareizus lēmumus (ļaušana cīņai turpināties deviņas sekundes (!) pēc otrā raunda gonga, nokauta skaitīšana Glovackim pēc otrā raunda beigām).

Arī Supersērijas organizators Kalle Zauerlands sarunā ar medijiem pēc cīņas norādīja, ka bokserus par ringā notikušo nevar vainot, bet gan atbildība jāpieprasa no ringa tiesneša. Polijas boksera pārstāvji to arī darīja, iesniedzot protestus WBO un WBC ar prasību tiesneša kļūdu dēļ atcelt cīņas iznākumu.

Taču tas, visticamāk, nenotiks, un arī Bērdam Rīgā notikušais nekādas lielās problēmas neizskatās radījis, jo 24. jūnija rītā viņš jau tiesāja savas nākamās cīņas Lasvegasā. Viņam vienā vakarā bija jātiesā divas cīņas, abas daudz mazāka mēroga nekā Rīgā notikušā. Bērda tiesātās cīņas bija “undercard” sarakstā cīņu šovā, kura galvenais mačs bija Giljermo Rigondo uzvara pār Hulio Senu.

Šīs cīņas sankcionēja Nevadas štata sporta komisija, bet kā pasākuma promouteri norādīti arī "Mayweather Promotions".

  +3 [+] [-]

, 2019-06-25 21:53, pirms 5 mēnešiem
Nu bet kā gan citādi?
Kāpēc par to lai būtu jābrīnās?

  +4 [+] [-]

, 2019-06-25 22:11, pirms 5 mēnešiem
Tikai Eliņam tas var būt pārsteigums, plus kārtējā iespēja ņaudēt par "virkni netaisnību" no Brieža un viņa komandas puses.
"tikai viena soda punkta piešķiršana Briedim par sitienu ar elkoni" jau vien ir ko vērts.

Toties te atkal feilers: "Brieša nesodīšana par sitienu pa pakausi"

Bet vislabākais ir: "Nokauta skaitīšana pēc raunda beigām"

Parasti gan atskaita nokdaunu, nevis nokautu, jo tur vairs nav ko skaitīt, bet Eliņš jau labāk zin, podkĀsts visu parādīja

  +5 [+] [-]

, 2019-06-25 22:15, pirms 5 mēnešiem
Eliņ! Kāpēc Tu un daudzi citi uzskata, ka tiesnesis pieņēma nepareizu lēmumu pēc sitiena ar elkoni!!!? Internetā var aplūkot ekrānšāvienu pēc Brieža sitiena, kur labi redzams, ka Bērds stāv blakus Briedim un vēro Glovacki! Viņš skaidri redzēja pauzi pirms Glovacka kritiena, tāpēc arī pieņēma lēmumu, -dēļ Glovacka simulēšanas samazināt sodu Briedim un pretiniekam, par sitienu pa skaustu, neiedot soda punktu! Tiesnesis taču nav kāds jaunizceptais pirmajās cīņās... pieredze liela! Tas, ka nedzirdēja ir cilvēciska kļūda... dēļ tādām pat lidmašīnas krīt!

  +4 [+] [-]

, 2019-06-25 22:45, pirms 5 mēnešiem
Elin apstajies vienreiz! Jau apnicis esi ar to raudasanu. Norij to krupi ! Iesaku virsraksta jau uzrakstit - Elina un redakcijas subjektivais viedoklis, kas veidojies no Brieza "nepareizas" attieksmes pret Sportacentru!

  +5 [+] [-]

, 2019-06-26 00:23, pirms 5 mēnešiem
kleperis999 rakstīja: Elin apstajies vienreiz! Jau apnicis esi ar to raudasanu. Norij to krupi ! Iesaku virsraksta jau uzrakstit - Elina un redakcijas subjektivais viedoklis, kas veidojies no Brieza "nepareizas" attieksmes pret Sportacentru!
podkāstā Eliņš teica, ka Mairis nesmuki rīkojies, jo nav uzaicinājis SC žurnālistus uz... interviju, treniņu....
Mairim vajadzētu uzaicināt visus žurnālistus no SC... izņemot Eliņu...
un visi būtu apmierināti

  +4 [+] [-]

, 2019-06-26 00:33, pirms 5 mēnešiem
Pietiek izlasīt boksa noteikumus vai palasīt profesionāļu viedokļus un ir skaidrs, ka tiesneša kļūda bija nedzirdētais gongs nevis sitiens ar elkoni. Tajā ziņā tienesis pieņēma noteikumiem atbilstošu lēmumu.

  +3 [+] [-]

, 2019-06-26 08:36, pirms 5 mēnešiem
Varbūt autoram vajadzētu iedot vismaz paostīt Brieža izcīnīto WBO jostu, tad puika sapratīs, ka večuks, kurš tiesāja Maira un Glovacka cīņu, tomēr joprojām ir autoritāte boksa pasaulē un, lai ko te kāds iedomātos, neko krimināli sodāmu nav izdarījis. Dzīve turpinās, Eliņ!

  +1 [+] [-]

, 2019-06-26 09:01, pirms 5 mēnešiem
..Cilvēks, vismaz, neiebāza rakstā vārdu "kontroversiāls"..
Žetons par to Eliņam!

  -2 [+] [-]

, 2019-06-26 09:42, pirms 5 mēnešiem
Didziz rakstīja: Pietiek izlasīt boksa noteikumus vai palasīt profesionāļu viedokļus un ir skaidrs, ka tiesneša kļūda bija nedzirdētais gongs nevis sitiens ar elkoni. Tajā ziņā tienesis pieņēma noteikumiem atbilstošu lēmumu.
Un vēl Brieža sitiens pa pakausi noguldot Glovacki. Tač esiet objektīvi, šis mačs bija joks.
Briedis viņu arī godīgā cīņā uzveiktu, bet atzīstiet, ka šis viss bija boksa izgāšanās sportiskā ziņā.

     [+] [-]

, 2019-06-26 12:47, pirms 5 mēnešiem
Brieša nesodīšana par sitienu pa pakausi,


Kāds kādreiz pārlasa rakstu pirms publicēšanas?

     [+] [-]

, 2019-06-26 12:53, pirms 5 mēnešiem
un arī Bērdam Rīgā notikušais nekādas lielās problēmas neizskatās radījis

Sakarīgs teikums?
Bez darbības vārda, tātad izteicēja...

     [+] [-]

, 2019-06-26 17:04, pirms 5 mēnešiem
osio rakstīja: un arī Bērdam Rīgā notikušais nekādas lielās problēmas neizskatās radījis

Sakarīgs teikums?
Bez darbības vārda, tātad izteicēja...
Ūja, ūja!
Notikušais - teikuma priekšmets (kas?)
Neizskatās [radījis] - izteicējs (ko dara?)

Stilistiski varbūt labāk būtu:
" ... un neizskatās arī, ka Bērdam Rīgā notikušais būtu radījis lielas problēmas."