Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

ASV protesti: boksa zvaigzne Meivezers apmaksās Floida apbedīšanu

Rolands Eliņš

ASV protesti: boksa zvaigzne Meivezers apmaksās Floida apbedīšanu
Floids Meivezers. Foto: USA Today Sports/Scanpix

ASV boksa superzvaigzne Floids Meivezers apņēmies segt visus finansiālos izdevumus, kas saistīti ar Džordža Floida apbedīšanu. Džordžs Floids tika nonāvēts iepriekšējā nedēļā, un viņa nāve iedvesmoja plašus protestus Amerikas Savienotajās Valstīs, iestājoties pret varas iestāžu pārmērīgo spēka izmantošanu un rasistisko nostāju.

„Mayweather Promotions” izpilddirektors Lenards Elerbs ESPN apliecināja, ka Floids Meivezers vērsās pie Džordža Floida ģimenes ar savu iniciatīvu finansiāli parūpēties par Džordža apbedīšanu. Džordža Floida ģimene uzturējusi sakarus ar Meivezeru un pieņēmusi viņa piedāvājumu.

„Viņš droši vien būs dusmīgs uz mani, taču, jā, Floids Meivezers pavisam noteikti apmaksās šos izdevumus,” apliecināja Elerbs, norādot, ka savā boksera karjerā milzu bagātību nopelnījušais Meivezers ir šādā veidā palīdzējis daudzām ģimenēm vairāku gadu garumā, taču ilgstoši izvairījies no šīs finansiālās palīdzības publicēšanas.

Meivezers apmaksās bēru ceremonijas Hjūstonā, Minesotā un Šarlotā, pilsētās, kas tieši saistītas ar Džordža Floida dzīvi.

Džordžs Floids mūžībā aizgāja iepriekšējā nedēļā Mineapolisā, kad viņu aizturēja policija. Publicētie video materiāli liecina, ka Floids, kurš bija apsūdzēts viltotas 20 dolāru banknotes izmantošanā, iesēdināts policijas mašīnā, izvilkts no tās ārā un piespiests pie ielas. Policists, kurš ar ceļgalu piespieda Floida kaklu pie asfalta vairāk nekā astoņu minūšu garumā, pēc masveida protestu sākšanās ticis aizturēts un viņam izvirzīta apsūdzība slepkavībā.

Jāpiemin, ka Džordžs Floids bija ļoti tuvs draugs bijušajam NBA basketbolistam un Andra Biedriņa komandas biedram Stīvenam Džeksonam.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.co.uk/boxing/story...