Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 3

Autors: Edgars Orlovskis

Austrumi: "Pacers" un "Heat" divvadība un Ņujorkas klubu nedienas

Austrumi: "Pacers" un "Heat" divvadība un Ņujorkas klubu nedienas
Lebrons Džeimss pret Polu Džordžu
Foto:AP/Scanpix

Līdz ar Ziemassvētku atnākšanu iespējams pavilkt strīpu zem 2013./2014.gada Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) regulārās sezonas pirmās trešdaļas. Šajā rakstā aplūkosim, kā līdz šim veicies Austrumu konferences vienībām – kuras vienības sezonu iesākušas uz pozitīvas nots, bet kurām sezonas turpinājumā sniegums būtu jāuzlabu.

Pārliecinošais līderu duets

Maiami „Heat” un Indiānas „Pacers” vienības bija divas labākās Austrumu konferences komandas pagājušajā sezonā. To pierāda 2013.gada Austrumu konferences finālsērija, kas noslēdzās septiņos mačos ar „Heat” uzvaru. Starpsezonā par prieku abu vienību faniem situācija krasi nemainījās – abu komandu sastāvos nenotika ievērojamas izmaiņas (Maiami ievērojamākais zaudējums bija veterāns, snaiperis Maiks Millers), tādēļ abi klubi nezaudēja savu spēku. Pozitīvais, ko Indiānas jaunie spēlētāji ieguva pēc neveiksmes Austrumu finālsērijā, bija neatsveramā nozīmīgo maču pieredze un pārliecība, ka „Heat” nav neuzvarama, īpaši izbraukumā („Heat” konferences finālā zaudēja visos trijos Indiānā aizvadītajos mačos).

„Pacers” sezonas sākums izvērtās necerēti veiksmīgs (pirms 2.decembra mača pret „Trail Blazers” Indiānas bilance bija 16-1). Tiesa, lielākā daļa maču tika aizvadīts pret vienībām, kurām tobrīd bilance bija negatīva. Frenka Vogela vadītie vīri šosezon zaudējuši piecos mačos (dalīts labākais rādītājs līgā ar Portlendu un Oklahomsitiju), un tikai divos no trim ciesta neveiksme ar vairāk nekā piecu punktu starpību (pret „Bulls” -16 (94:110), pret „Thunder” -24 (94:118)).

Komandas panākumu pamatā ir līdera Pola Džordža (vid. 23,9 punkti, 5,9 atlēkušās bumbas, 3,6 rezultatīvas piespēles) pārliecinošais sniegums no mača uz maču. Džordžs savā ceturtajā sezonā ir nostiprinājies līgas labāko spēlētāju galvgalī blakus Lebronam Džeimsam, Kevinam Durantam un Krisam Polam. Salīdzinot ar aizvadīto sezonu, 2013.gada Visu zvaigžņu spēles dalībnieks uzlabojis no spēles izmesto metienu precizitāti par 4,2% ((no 41,9 uz 46,1; 3 p.m. precizitāte pieaugusi par 4,4% (no 36,2 uz 40,6)), bet soda metienu precizitāti par 5,1% (no 80,7 uz 85,8). Groza tuvumā „Pacers” bumbu uzbrukumā droši nogādā 27 gadus vecā centra Roja Hiberta (12,4 p., 8,6 AB, 2,8 bloķēti m.(2.v. līgā)) vai pieredzējušā Deivida Vesta (13,2 p., 6,7 AB, 3,1 rez.p.) rokās.

Tieši Hiberts, Vests un Džordžs (2,0 pārķertas b.) ir tie, kuri cementē Indiānas vienības aizsardzību, kas ar vidēji spēlē ielaistiem 89,4 punktiem ir labākā visā līgā. Tikai ceturto sezonu līgā aizvada vēl viens Indiānas kluba līderis Lenss Stīvensons. 2010.gada drafta 40.numurs šosezon vidēji guvis 13,4 punktus, izcīnījis 6,7 atlēkušās bumbas un izdalījis 5,1 rezultatīvu piespēli. 23 gadus vecā aizsarga vispusību izceļ fakts, ka šosezon ar trim iekrātiem „triple-double” viņš ir līgas līderis šajā rādītājā (nevienam citam nav vairāk par vienu „triple-double”).

„Heat” pirmās divas regulārā turnīra nedēļas izmantoja, lai ieskrietos, vismaz tāds iespaids radās. Šķiet, tikai pēc sezonas septītās spēles, kad savā laukumā tika piedzīvots dramatisks zaudējums pēdējā sekundē pret Bostonas „Celtics” vienību, Maiami komanda „ieslēdza pilnus apgriezienus” savā komandas motorā, jo sekoja 10 uzvaru sērija, kas ļāva nostiprināties stabilā 2.vietā Austrumu konferences turnīra tabulā. Zīmīgs ir fakts, ka visi seši zaudējumi šosezon ir piedzīvoti pret Austrumu konferences komandām.

Salīdzinot šī gada Lebrona Džeimsa demonstrēto sniegumu ar pagājušā gada, var tikai pabrīnīties par to, ka spēlētājs savā 11.sezonā spēj sasniegt karjeras rekordus metienu precizitātē. Četrkārtējais MVP balvas ieguvējs no spēles metienus realizē ar 59,5% precizitāti (4.v. līgā), tostarp realizējot nepilnus 40% no izmestajiem tālmetieniem. Arī soda metienu realizēšanā Džeimss ir progresējis, salīdzinot ar pagājušo sezonu (pag. sez. 75,3, šosezon 76,0), tiesa, līdz karjeras rekordam vēl pietrūkst diezgan daudz (78,0% 2008./09.g. sezonā).

Eriks Spolstra šosezon sācis arvien izteiktāk pārņemt Grega Popoviča „veterānu atpūtināšanas” taktiku. Tiesa, ir viena ievērojama atšķirība starp „Spurs” un „Heat” vienībām – Popovičam piespiedu kārtā dažkārt nākas atpūtināt trīs spēlētājus, savukārt Spolstram ik pa laikam jāatpūtina tikai viens pats Dveins Veids. Atpūtas došana Veidam un viņa ceļgaliem nes augļus, jo 31 gadu vecais (17.janvārī Veidam apritēs 32) aizsargs metienus realizē ar 54,7% precizitāti, kas ir viņa karjeras rekords. Viņš kopumā piedalījies 21 no 28 šīs sezonas mačiem, vidēji gūstot 20,0 punktus, atdodot 5,0 rezultatīvas piespēles, izcīnot 4,8 atlēkušās bumbas un pārķerot 2,1 bumbu (4.v. līgā).

Maiami komandas galvenais spēks slēpjas augstajā metienu realizācijas procentā (49,6%, 1.v. līgā) un izprovocēto kļūdu daudzumā (14,7, dalīta 6.v.). Tad, kad „Heat” spēlētāji piespiež kļūdīties pretinieku vienībai un, piemēram, pārķer piespēli, Maiami vienības uzbrukums ir gandrīz neapturams, īpaši, ja tā noslēgumā bumba ir pie Džeimsa vai Veida.

Vienīgais Maiami „Ahilleja papēdis” šosezon, līdzīgi kā iepriekšējās divās sezonās, ir cīņa par atlēkušajām bumbām. „Heat” pašlaik ieņem stabilu pēdējo vietu visā līgā, vidēji mačā izcīnot 38,6 atlēkušās bumbas. Turpretī „Pacers” ieņem 1.vietu līgā, izcīnot vidēji par 7,1 atlēkušo bumbu vairāk (45,9) nekā „Heat”.

Ņujorkas vienību katastrofālais sezonas sākums, Čikāgas cerību sabrukums

Neviens vien pirms sezonas sākuma Bruklinas „Nets” vienību pieskatīja pie pretendentēm uz uzvaru Austrumu konferencē, un tas tika darīts pelnīti, jo Džeisonam Kidam bija pieejams vislabāk apmaksātais starta piecinieks līgā. Derons Viljamss, Džo Džonsons, Bruks Lopezs, Pols Pīrss un Kevins Gārnets pa visiem kopā šosezon nopelnīs 81,5 miljonus ASV dolāru.

Bažas par to, ka vecums nenāk viens - profesionālu sportistu gadījumā tas līdzi nes regulārus savainojumus -, apstiprinājās, īpaši attiecībā uz komandas veterāniem. Vissmagākais zaudējums sastāvā tika piedzīvots pirms trim dienām, kad Lopezam tika konstatēts labās kājas pēdas lūzums, kura dēļ centram nāksies izlaist visu atlikušo sezonu. Komandas rezultatīvākais spēlētājs (20,7) un otrais labākais cīnītājs par atlēkušajām bumbām (6,0) šosezon bija aizvadījis 17 spēles. Visvairāk spēļu – 27 - no labi apmaksātā starta piecinieka šosezon aizvadījis 32 gadus vecais Džonsons. Gārnets piedalījies 25 mačos, Pīrss – 23, savukārt saspēles vadītājs Viljamss vien 17 mačos.

Kidam, kuram šī ir debijas sezonas galvenā trenera amatā, nemitīgi jāpārplāno spēles stratēģija, jo pārāk bieži nākas veikt izmaiņas pamatsastāvā. Šādas izmaiņas savukārt neveicina komandas ķīmijas veidošanos – spēlētāji nav saspēlējušies un nespēj laukumā saprasties pietiekami labi. Līdz ar Lopeza izkrišanu no sastāva, visticamāk, cīņu par atlēkušajām bumbām (40,4, 28.v. līgā), kas ir vēl viens vājais punkts „Nets” sniegumā, būs grūti uzlabot, jo diez vai Gārnets 37 gadu vecumā spēs visas sezonas garumā cīnīties ar gados jaunākajiem un atlētiskākajiem pretinieku komandas garajiem spēlētājiem. Otram nominālajam centram Endrejam Blačam (5,9 AB) un spēka uzbrucējam Redžijam Evansam (5,1) būs krietni jāpiepalīdz Gārnetam sezonas turpinājumā, lai „Nets” regulāri nezaudētu cīņu par atlēkušajām bumbām.

Otram ASV metropoles klubam „Knicks” ir līdzīgas problēmas kā „Nets”. Komanda atrodas priekšpēdējā vietā līgā pēc vidēji spēlē izcīnītajām atlēkušajām bumbām (39,0) un arī uzbrukums buksē (94,9 p. vid. spēlē, 25.v. līgā). Izņemot Karmelo Entoniju, kurš ir otrais rezultatīvākais spēlētājs līgā (26,3), vēl tikai Andrea Barnjani ir spējīgs regulāri gūt punktus. Bet – ko dod Melo rezultativitāte, ja klubs spējis gūt vien deviņas uzvaras 28 mačos?

Pirms sezonas krietni rezultatīvāks sniegums tika gaidīts no aizvadītās sezonas līgas labākā rezervista Dž. R. Smita. Smitam sezonas pirmie pieci mači bija jāizlaiž starpsezonā izdarīto pārkāpumu dēļ (pārkāpa NBA anti-narkotiku noteikumus), un tikai pēdējās cīņās aizsargs pamazām spēj atgūt spēles garšu un precizitāti, tomēr joprojām viņš pamatīgi atpaliek no aizvadītās sezonas rezultativitātes (šosezon 11,9, pagājušajā sezonā vid. 18,1 p.).

Arī savainojumi nav saudzējuši Ņujorkas klubu sezonas ievadā. Pamatsastāva centrs un komandas galvenais aizsardzības balsts Taisons Čendlers sezonas ceturtajā mačā guva savainojumu, kura dēļ viņam nācās izlaist 20 spēles. Savukārt „Knicks” saspēles veidotājam Reimondam Feltonam dažādu savainojumu līdz šim nācies izlaist jau 11 spēles. Tikai sadziedējot savainojumus un atgūstot pagājušās sezonas komandas ķīmiju, „Knicks” var uzlabot savu sniegumu regulārās sezonas turpinājumā.

Abiem Ņujorkas klubiem vēl nav zudušas cerības kvalificēties izslēgšanas turnīram, tomēr ar katru neveiksmi šīs cerības ne par matu nepieaug. Austrumu konferencē, lai iekļūtu „play-off” turnīrā, visticamāk, var pietikt pat ar 35-38 uzvarām, ko, uzlabojot sniegumu sezonas turpinājumā, gan „Nets”, gan „Knicks” ir pa spēkam izcīnīt.

Vēl pie Austrumu konferences neveiksminiecēm minama Čikāgas „Bulls” vienība. Līdz ar Derika Rouza atgriešanos sastāvā pēc smagā savainojuma sadziedēšanas „buļļi” sezonas ievadā loloja pamatotas cerības atgriezties tur, kur bija pirms Rouzs pārrāva ceļgala krusteniskās saites – Austrumu konferences galvgalī. Tomēr saspēles vadītājs paspēja aizvadīt tikai desmit mačus sezonas sākumā līdz savainoja labā ceļgala menisku, un līdz ar to Rouzu šosezon laukumā vairs neieraudzīsim.

Tomēr arī bez Rouza Toma Tibodo rīcībā ir tādi basketbolisti kā Žoakims Noā, Karloss Būzers, Tadžs Gibsons un Džimijs Batlers, ar kuru demonstrēto cīņassparu un pašatdevi laukumā iespējams kvalificēties izslēgšanas turnīram un pat pārvarēt pirmo kārtu, ko komanda pierādīja pagājušajā sezonā. Šāda cīņasspara bieži vien pietrūkst jau pieminētajām „Nets” un „Knicks” vienībām, kuru sastāvi ir krietni zvaigžņotāki...

„Hawks” un citi līderu iedzinēji

Izņemot „Pacers” un „Heat” vienības, tikai vēl vienam Austrumu konferences klubam – Atlantas „Hawks” – šosezon ir pozitīva uzvarēto-zaudēto spēļu bilance (15-13). Līgas noteikumu dēļ Toronto „Raptors” ar 11-15 bilanci pašreiz ieņem 4.vietu turnīra tabulā, jo tā ir līdere Atlantijas okeāna divīzijā, kuras pārstāves ir arī „Nets” un „Knicks” vienības. Salīdzinājumam: Rietumu konferencē pašreiz ceturto vietu ar 20-10 bilanci ieņem Losandželosas „Clippers”.

Par vietu izslēgšanas turnīrā austrumos joprojām var cīnīties teju visas vienības, jo 15.vietā esošo Milvoki „Bucks” no pašreiz 8.vietā esošās Bostonas „Celtics” vienības šķir tikai sešas uzvaras. Daudz kas sezonas turpinājumā izšķirsies tieši Austrumu konferences komandu savstarpējās cīņās, jo līdz šim mačos pret Rietumu konferences komandām tikai „Pacers” un „Heat” vienības regulāri spējušas gūt uzvaras.

Austrumu konferences turnīra tabula (pēc 25.decembra spēlēm)

VKomandaBilance
1.Pacers23-5
2.Heat22-6
3.Hawks15-13
4.Raptors11-15
5.Bobcats14-15
6.Wizards12-13
7.Pistons14-16
8.Celtics12-17
9.Bulls11-16
10.Cavaliers10-17
11.Knicks9-19
12.Nets9-19
13.76ers8-20
14.Magic8-20
15.Bucks6-22

Rietumu konferences apskats atrodams šeit: Rietumi: pārsteidzošā Portlenda un 13...

Izmantotie resursi:
NBA.com
NBA - National Basketball Association Teams,...


, 2013-12-26 15:45, pirms 10 gadiem
Nu tik vāju konferenci vēl ir jāpameklē NBA vēsturē un vispār sporta veidos kur šādi komandas dala konferencēs. Pārsvarā jau dēļ Ņujorkas komandām un Rouza traumas bet nu vienalga.
Vienīgais vēl ir Atlanta ,kas noteikti ir pārsteigums šogad, jo likās, ka po nebūs pat tuvumā, bet šobrīd ir virs 50.0, un vispār atkal zaudējot vēl vineu savu zvaigzni tomēr turās playoffos kā katru gadu.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
, 2013-12-26 16:25, pirms 10 gadiem
kur tas redzeets ka trijam komandam tik pozitiiva bilance
bet nu Austrumu fināls skaidrs HEAT-Pacers
, 2013-12-26 17:01, pirms 10 gadiem
[quote assasinss]

Atlanta kā komanda nav slikta.Labāk bez Smita.Bet ar Milsapu Atlanta labāk izskatās.Milsaps sācis mest trojkas(+labi krīt).Ja Korveram krīt un turpmāk metīs trojkas (ka nekā šamējam jau pieder NBA rekords trojkās,būs jau 100 mačus nov ietas kādu salicis) un Tigs ar Viljamu ko pievieno.Tad nemaz zemē metami nav.Vēl tak Eltons Brends.
, 2013-12-26 17:16, pirms 10 gadiem
Interesanti, ja Nets tiks iekšā kā Atlantijas līdere un veterāni izdomās play-off beidzot sākt spēlēt
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
, 2013-12-26 23:39, pirms 10 gadiem
labs raksts.

Bet nu austrumi šogad izskatās komiski..
Skaidrs, ka tur būs cīņa par astotnieku, bet nu, ja ar negatīvu attiecību var būt četriniekā...

Bruklinas vājo sniegumu es gaidīju, bet ne tik vāju, tai pat laikā, gaidīju, ka NY tomēr būs stabila 6inieka komanda...
čikāga mazliet žēl, bet Vašingtona pārsteidz, nedomāju, ka būs tāds rezultāts, tai pat laikā, tas tomēr ir likumsakarīgi
, 2013-12-27 00:19, pirms 10 gadiem
Celtic's gāja uz draftu, taču aizgāja uz PO...
Atlanta laba komanda, varētu parādīt zobus PO Heat vai Pacers.
Čikāga gan jau tiks PO tāpat, kā to izdarīja pagājšgad.
Knicks dīvaini, ka nespēj saņmties (pat ja ir daudziem savainojumi), tomēr ir vēl Stodamaiers un citi, kas varētu pavilkt komandu (izņemot Barnjānī, kurš nezin definīciju vārdam aizsardzība)
BK Nets varbūt tik PO, bet nekas vairāk, bez Lopeza nekas nesanāks.
, 2013-12-27 10:46, pirms 10 gadiem
druupis87 rakstīja: Celtic's gāja uz draftu, taču aizgāja uz PO...
Atlanta laba komanda, varētu parādīt zobus PO Heat vai Pacers.
Čikāga gan jau tiks PO tāpat, kā to izdarīja pagājšgad.
Knicks dīvaini, ka nespēj saņmties (pat ja ir daudziem savainojumi), tomēr ir vēl Stodamaiers un citi, kas varētu pavilkt komandu (izņemot Barnjānī, kurš nezin definīciju vārdam aizsardzība)
BK Nets varbūt tik PO, bet nekas vairāk, bez Lopeza nekas nesanāks.
Ar Amare neko nevar zinat..
Bruklina teiksim ir tads meslanis zirdzins joprojam.
Ir viena laba spele,un tad nak paris vnk nekadas speles.
Bostona parsteidzosi labi spele,pat negaiditi labi..Redzesim,kas notiks kad atnaks Rondo..
+/- Nevajadzetu but nekadiem parsteigumiem par konferences finalu,bet nu tomer neko nevar vel pateikt..
Teiksim tas pasas traumas.Ja Lebrons dabuj traumu,vai tas pats George,West utt..
Atlanta domaju,ta ari turesies visu sezonu ap 3-5 vietu..
Kaut ari patik NYK,bet ceru,ka vini netiks PO
Nikola Jokičs un Entonijs Deiviss. Foto. USA Sports Today. Scanpix
4

Jokičam 24+15+9 pret "Lakers", čempione "Nuggets" soļa attālumā no nākamās kārtas

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) trešo sērijas spēli aizvadījušas Denveras "Nuggets" un Losandželosas "Lakers" komandas. Čempione arī izbraukuma pirmajā spēlē tika pie uzvaras (112:105), nonākot viena soļa attālumā no nākamās play-off kārtas.
Žoels Embīds sērijas trešajā spēlē. Foto: AP/Scanpix
17

Embīdam netīra spēle un 50 punkti uzvarā, "Magic" sagrauj "Cavaliers"

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pirmos panākumus izcīnījušas Filadelfijas "76ers" un Orlando "Magic" komandas. "76ers", pateicoties Žoela Embīda 50 gūtajiem punktiem, savā laukumā ar 125:114 pārspēja Ņujorkas "Knicks", savukārt "Magic" ar 121:83 uzvarēja Klīvlendas "Cavaliers". Paulo Bankero uzvaru sekmēja ar 31+14+5.
Kristaps Porziņģis. Foto: EPA/Scanpix
8

Bostona pēc negaidītā zaudējuma izceļ Maiami aizsargu fizisko spēli pret Porziņģi

Nacionālās basketbola asociācijas regulārās sezonas uzvarētāja Bostonas "Celtics" pirmās kārtas pirmajā spēlē pret Maiami "Heat" dominēja, būdama vadībā arī ar 34 punktiem un uzvarēdama ar 114:94, tomēr otrajā mačā negaidīti piekāpās ar 101:110 un zaudēja mājas priekšrocību.