Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 0

Rīgā atklātas 5. pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles

Jānis Celmiņš

Rīgā, Olimpiskajā Skonto stadionā, 13.jūnijā notika 5. Pasaules Strādājošo un Amatieru sporta spēļu svinīga atklāšanas ceremonija. Pēc gājiena pa Valdemāra ielu stadiona arēnā ieradās 40 valstu delegācijas – kopumā gandrīz 4000 cilvēku. Izejot stadiona goda apli, katra valsts un sporta organizācijas komanda ieņēma savu vietu tribīnēs, lai vērotu sacensību atklāšanas ceremonijas norises.

Stadiona zāliena centrā, prožektoru gaismā devās CSIT (Starptautiskā strādājošo un amatiersporta konfederācija) prezidents Bruno Molea, Latvijas Tautas sporta asociācijas (LTSA) prezidents, 2000.-2002. gada Latvijas Ministru prezidents Andris Bērziņš, Latvijas Republikas izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Pasaules sporta spēļu dalībniekus uzrunāja Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis. Tika pacelts karogs un paziņots, ka 5. Pasaules Strādājošo un Amatieru sporta spēles ir atklātas.

Zvērestu par godīgām sacensībām, visu dalībnieku vārdā, deva Futbola kluba „Rīga” kapteinis Kaspars Gorkšs. Savukārt zvērestu par godīgu tiesāšanu deva 5. Pasaules Strādājošo un Amatieru sporta spēļu sporta direktors Guntis Zālītis.

Neraugoties uz laika apstākļiem, kad saules stari mijās ar lietu, spēļu dalībnieki slavēja Latvijas viesmīlību, Latvijas dabas skaistumu un pauda cerības, ka šīs būs neaizmirstamas emocijas. Mediju ziņās šo strādājošo sporta spēļu notiku sauc par “mazo olimpiādi”, kura ar pilnu jaudu rit Rīgas, Jelgavas un Salaspils arēnās un sporta būvēs. Latvijā kopumā notiks spēļu 15. oficiālie čempionāti, notiks demonstrācijas sporta sacensības un sporta aktivitātes senioriem un pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles turpināsies līdz 17. jūnijam.