Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:842, Did:0, useCase: 0

"US Open" saņem valdības atļauju turnīram bez skatītājiem

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

"US Open" saņem valdības atļauju turnīram bez skatītājiem
Vai Rafaels Nadals dosies aizstāvēt "US Open" titulu? Foto: Reuters/Scanpix

Ņujorkas gubernators Endrjū Kuomo otrdien, 16. jūnijā, deva zaļo gaismu "US Open" tenisa turnīra rīkošanai no 31. augusta līdz 13. septembrim. Prestižais turnīrs notiks bez skatītājiem, turklāt spēlētājiem jārēķinās ar vairākiem būtiskiem ierobežojumiem, vēsta ASV mediji.

"US Open" šogad būs priekšpēdējais, nevis tradicionāli pēdējais "Grand Slam", jo tādā statusā ticis no maija uz septembra beigām pārceltais "French Open". "Australian Open" tika izspēlēts ierastajā laikā janvārī, bet Vimbldona tika atcelta koronavīrusa pandēmijas dēļ. Spēlētājiem Ņujorkā jābūt gataviem lielām izmaiņām no pierastā režīma:

● pastāvīga COVID-19 testēšana un pārvietošanās ierobežojumi
● lielākā daļa spēlētāju vienā viesnīcā ārpus Manhetenas
● katram spēlētājam komandā atļauts tikai viens pārstāvis
● atcelts kvalifikācijas turnīrs un jaukto dubultspēļu turnīrs
● dubultspēļu pāru skaits samazināts no 64 uz 32

Nepatiku pret plānotajām izmaiņām izteikuši vairāki tenisa līderi, ieskaitot ATP pirmos divus numurus Novaku Džokoviču un Rafaelu Nadalu, kā arī WTA ranga līderi Ešliju Bārtiju un bijušo pirmo numuru Simonu Halepu. Visi pieraduši pie ērtībām un ceļo ar lielām komandām.

Profesionālās tūres COVID-19 dēļ savu darbību apturējušas līdz jūlija beigām. Drīzumā vajadzētu kļūt zināmam sezonas atlikušās daļas kalendāram. Viena no idejām ir prestižo Sinsinati turnīru pārcelt uz Ņujorku, kur tādējādi notiktu divi lieli turnīri pēc kārtas.

Izmantotie resursi:
https://www.nytimes.com/2020/06/15/...
https://www.espn.com/tennis/story/_...