Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Jaunzēlande uzvar Regbija čempionātā

Juris Miņins
Juris Miņins

Jaunzēlande uzvar Regbija čempionātā
Foto: Reuters/Scanpix

Jaunzēlandes izlase šonakt izbraukumā ar 35:17 pārspēja Argentīnas valstsvienību, tādējādi vienu kārtu pirms turnīra beigām garantējot uzvaru 2018. gada Regbija čempionātā.

Pēc nedēļas pārtraukuma atsākās Regbija čempionāta izspēle, precīzāk, divas pēdējās tā kārtas. Jāatgādina, ka šajā pārtraukumā komandas devās pēc diviem diezgan negaidītiem rezultātiem, proti, DĀR bija pieveikusi Jaunzēlandi, bet Argentīna – tikusi galā ar Austrāliju. Tieši tāpēc šīs nedēļas mači tika gaidīti ar pastiprinātu interesi, jo bija interesanti uzzināt vai turpināsies šie pārsteigumi.

Pirmā spēle tika aizvadīta starp DĀR un Austrālijas komandām un tā kā austrālieši savu līdz šim vienīgo panākumu bija spējuši izcīnīt tieši pret dienvidāfrikāņiem, pastāvēja iespēja, ka tieši pret viņiem zaļā kontinenta izlase arī atgriezīsies uz uzvaru takas.

Laukumā gan nekādas intrigas nebija, jo laukuma saimnieki jau no pirmajām mača minūtēm pārņēma spēles iniciatīvu, ko neatdeva ne uz mirkli un jāsaka, ka teju visas 80 mača minūtes atradās vadībā. Vienīgi pirmā puslaika vidū austrālieši, pēc Rīza Hodža un Vila Genijas piezemējumiem, spēja saasināt situāciju, rezultāta staprību samazinot līdz diviem punktiem, taču tas arī viss un spēles turpinājumā Andrē Polards trīsreiz raidīja bumbu vārtos no soda pozīcijām, garantējot, lai arī ne vieglu, taču pietiekoši pārliecinošu uzvaru.

Jāpiebilst, ka Austrālijas komandai šis bija jau ceturtais zaudējums piecās Regbija čempionāta spēlēs un viņi tādējādi zaudēja pat teorētiskas iespējas noslēgt šī gada turnīru kaut cik pieklājīgi.

Savukārt otrā spēlē Argentīna savā laukumā uzņēma Jaunzēlandes komandu. Jāsaka, ka, lai arī jaunzēlandieši iepriekšējo maču bija zaudējuši, viņi, protams, vēl aizvien ir pasaules spēcīgākā regbija komanda un tāpēc argentīniešiem, lai viņi atkārtotu iepriekšējās spēļu kārtas panākumu, būtu pamatīgi jāpacenšas.

"Los Pumas" gan centās un kopumā viņiem arī neslikti sanāca, taču pirmā puslaika vidū piedzīvotie trīs '"All Blacks" pēc kārtas veiktie piezemējumi "nokāva" mājnieku cerības uz pozitīvu mača iznākumu, lai arī otrajā spēles cēlienā viņi pat cīnījās neizšķirti.

Līdz ar šo panākumu Jaunzēlandes izlase, lai arī ne ar perfektu sniegumu, taču jau priekšlaicīgi garantēja sev uzvaru visā 2018. gada Regbija čempionātā. Tiesa, atslābt gan viņi nevar, jo pēc nedēļas viņi būs ieradušies DĀR, kur jaunzēlandiešiem būs jārevanšējas par vienīgo zaudējumu šajā turnīrā. Savukārt Austrālijas izlase Argentīnā mēģinās izglābt savu šī gada kampaņu, t.i., uzvara viņiem ļaus izvairīties no pēdējās vietas visā turnīrā.

Jāpiebilst, ka Regbija čempionāta formātā Jaunzēlande ir izcīnījusi sešus čempionu titulus no septiņiem iespējamajiem, tikai 2015. gadā piekāpjoties Austrālijas priekšā. Tiesa, šis turnīrs, sakarā ar togad notikušo Pasaules kausu, tika izspēlēts pēc saīsinātās programmas, proti, sešu maču un divu apļu vietā komandas izspēlēja vien trīs spēles, t.i., vienu apli. Tas arī bija vienīgais gadījums, kad Argentīnas izlasei bija izdevies izvairīties no pēdējās vietas.

2018. gada Regbija čempionāts, 5. kārta

MājniekiViesiRezultāts
DĀRAustrālija23:12
ArgentīnaJaunzēlande17:35
#KomandaSUNZPAP
1.Jaunzēlande5401193:10221
2.DĀR5302130:12214
3.Argentīna5203117:1538
4.Austrālija510479:1425