Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

DĀR četri piezemējumi otrajā puslaikā un uzvara pār Īriju

Juris Miņins
Juris Miņins

DĀR četri piezemējumi otrajā puslaikā un uzvara pār Īriju
Foto: AFP/Scanpix

Šīvakara starptautiskā regbija pārbaudes spēlē starp DĀR un Īriju pie savas pirmās uzvaras trīs maču sērijā tika mājnieki, kuri, pateicoties četriem piezemējumiem otrajā puslaikā, prata pieveikt īrus ar 32:26.

Lai arī pirmie punktus guva "Springboks", kad soda sitienu gandrīz no centra realizēja Eltons Jantjess, pirmais puslaiks pagāja Īrijas komandas zīmē, precīzāk, Padija Džeksona zīmē, kurš viens pats guva 14 punktus – četrus soda sitienus un vienu realizāciju. Piezemējums šajā reizē bija Devina Tonera kontā.

Arī pēc spēles droši var teikt, ka pirmās 40 minūtes DĀR regbistiem noteikti nebija tādas, kuras varētu ar prieku atcerēties, drīzāk tas bija murgs, kuru ikviens no viņiem vēlētos aizmirst. Turklāt, atceroties to, ka pirmajā abu komandu cīņā īri jau bija tikuši pie uzvaras, puslaika rezultāts 3:19 noteikti neviesa cerības un optimismu dienvidāfrikāņu sirdīs.

Komandai vienkārši bija jāsaņemas un jāsāk strādāt un tieši darbs, nepiekāpīga cīņa un brutāls spēks bija tas, ko DĀR parādīja otrajā puslaikā un tas viņiem deva negaidīti labu rezultātu. Viss sākās ar Ruana Kombrika piezemējumu, taču uz to īri vēl spēja atbildēt, jo Džiemijs Hīslips tieši četras minūtes vēlāk atkārtoja tādu pašu piecu punktu uzbrukumu. Tiesa, tas arī bija pēdējais iemesls priekam īru rindās, jo mača pēdējo 15 minūšu laikā DĀR guva 22 punktus, tajā skaitā trīs piezemējumus un svinēja ļoti smagu, taču regbija izpratnē ļoti skaistu, uzvaru ar 32:26.

Šī uzvara bija svarīga ne tikai lokālā mērogā, t.i., lai pēc neveiksmīga pirmā puslaika atgūtu pārliecību pār saviem spēkiem, bet arī visā sērijā, jo, ja Īrija šovakar tiktu pie panākuma, DĀR pēdējā cīņa būtu tikai un vienīgi prestiža jautājums. Prestiža, kurš pēc diviem zaudējumiem būtu ļoti pabojāts. Tagad, kad rezultāts sērijā ir 1-1, nākamās 25. jūnija cīņa būs arī ļoti nozīmīga no sportiskā viedokļa. Tāpat jāpiebilst, ka sērija starp DĀR un Īriju šajā vasaras pārbaudes spēļu ciklā ir vienīgā, kurā līdz pat trešajam mačam ir saglabājusies sportiskā intriga, jo Jaunzēlande un Anglija ir izcīnījušas divas uzvaras pēc kārtas un, attiecīgi, Velsai un Austrālijai pēdējos mačos būs jācīnās par to, lai nepaliktu "sausā".

Pārbaudes spēles regbijā, 17.-19.06.

MājniekiViesiRezultāts
DĀR AAnglijas "Saxons"26:29
BrazīlijaKenija17:18
TongaGruzija20:23
JaunzēlandeVelsa36:22
AustrālijaAnglija7:23
JapānaSkotija13:26
DĀRĪrija32:26
KanādaKrievija---
ASVItālija---
ArgentīnaFrancija---