Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Honkonga uzvar Āzijas čempionātā un turpina cīņu par PK

Juris Miņins
Juris Miņins

Honkonga uzvar Āzijas čempionātā un turpina cīņu par PK
Foto: worldrugby.org

Šodien Honkongas regbija izlase ar 39:5 Āzijas čempionāta pēdējā spēlē pārspēja Koreju, kas viņiem deva ne tikai uzvaru visā turnīrā, bet arī viņi saglabāja cerības spēlēt 2019. gada Pasaules kausā.

Āzija pasaules regbijā nav tas spēcīgākais reģions, jo tikai Japāna ir spējusi kļūt par nosacītās pasaules regbija elites, pašlaik Pasaules rangā ieņemot 11. pozīciju. Tieši tāpēc 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijā šim reģionam netika piešķirta neviena automātiskā ceļazīme. Vienīgi Āzijas čempionāta uzvarētājs saglabāja cerības uz iekļūšanu nākamgad Japānā notiekošajā turnīrā, turpinot cīnīties izslēgšanas spēļu ciklā.

Pievēršoties pašam Āzijas čempionātam, tad šodien noslēdzās tā finālposms, kurā piedalījās trīs iepriekšējos posmos veiksmīgākās komandas – Honkonga, kas ir Āzijas otrā spēcīgākā izlase, Pasaules rangā ieņemot 22. vietu, 31. vietā esošā Dienvidkoreja, kā arī Malaizija, kas ieņem 48. pozīciju un arī pēc spēles bija turnīra vājākā komanda.

Trīs vienības izspēlēja divu apļu grupu turnīru pēc kura tad arī noskaidrojās čempions. Jāsaka, ka, kā jau pieklājas spraigām sacensībām, čempiona tituls tika izspēlēts pēdējā mačā, kurā tikās Honkonga un Dienvidkoreja. Jāpiebilst, ka pirmajā abu komandu tikšanās reizē Honkonga, lai arī izcīnīja uzvaru (30:21), viegli tas viņiem nenāca, tāpēc šodien varēja gaidīt sīvu spēkošanos, turklāt, korejiešiem tikai piecu punktu uzvara būtu devusi pirmo vietu.

Tiesa, brīnumo nenotika, jo Honkonga, labi apzinoties spēles nozīmīgumu, tai piegāja ar maksimālo nopietnību un var teikt, ka savās mājās izrēķinājās ar dienvidkorejiešiem – 39:5. Divi piezemējumi Laiema Sleitera kontā.

Līdz ar šo panākumu Honkonga pārliecinoši triumfēja šī gada Āzijas čempionātā, kas viņiem ir pirmais tituls visā turnīra pastāvēšanas vēsturē, iepriekšējās četras sezonas viņi palika otrajā vietā. Tiesa, nevar nepieminēt, ka iepriekšējos gados turnīrā piedalījās arī Japāna, kas šogad reģionālo čempionātu nomainīja pret trim testumačiem – pret Itāliju (divi) un pret Gruziju.

Atgriežoties pie 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas notikumiem, Honkonga tāpat šodien ir izcīnījusi pārstāvēt Āziju tālākajā kvalifikācijas posmā, proti, vispirms viņiem būs jātiekas ar Kuka salu valstsvienību. Tā kā šī izlase nav uzskatāma par Pasaules kausa kalibra vienību (54. vieta Pasaules rangā), tad uzreiz arī der piebilst, ka uzvaras gadījumā honkongieši var iekļūt tā sauktajā Pēdējās cerības turnīrā, kur spēcīgākās komandas, kuras uz to brīdi vēl nebūs kvalificējušās Pasaules kausam, četru komandu turnīrā izspēlēs pēdējo ceļazīmi uz Japānu. Pašlaik ir zināma tikai viena komanda, kas piedalīsies šajā turnīrā un tā ir Kanāda.

Āzijas čempionāts regbijā, finālturnīrs

MājniekiViesiRezultāts
MalaizijaDienvidkoreja10:35
MalaizijaHonkonga8:67
DienvidkorejaHonkonga21:30
DienvidkorejaMalaizija67:12
HonkongaMalaizija91:10
HonkongaDienvidkoreja39:5
#KomandaSUNZPAP
1.Honkonga4400+18319
2.Dienvidkoreja4202+3710
3.Malaizija4004-2200

Izmantotie resursi:
https://www.worldrugby.org/