Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617), Fid:2889, Did:0, useCase: 0

Diskvalificētais Mutko iesniedz apelāciju arbitrāžas tiesā

Diskvalificētais Mutko iesniedz apelāciju arbitrāžas tiesā
Vitālijs Mutko
Foto: EPA/Scanpix

LETA. Krievijas vicepremjers Vitālijs Mutko iesniedzis apelāciju Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) par Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu atstādināt viņu uz mūžu no klātbūtnes "visās nākamajās olimpiskajās spēlēs".

Jau vēstīts, ka SOK piesprieda diskvalifikāciju Mutko par viņa iesaisti valsts mēroga dopinga skandālā, tobrīd viņam esot Krievijas Spoprta ministra amatā.

Šis paziņojums sekojis Mutko iepriekšējiem paziņojumiem par Krievijā paredzētā Pasaules kausa (PK) futbolā orgkomitejas vadītāja amata atstāšanu un Krievijas Futbola savienības (RFS) prezidenta amata pienākumu apturēšanas uz sešiem mēnešiem.

Mutko bija Krievijas sporta ministrs no 2008. līdz pērnajam gadam, pēc tam kļūstot par valdības viceprezidentu. Tieši viņa ministrēšanas laikā Krievijā tika sākta un plaši atbalstīta dopinga programma, kuras kulminācija bija 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, kad mājiniekiem tika mainītas pozitīvas dopinga proves pret negatīvām.

SOK izmeklēšanas komisijas guvušas pierādījumus, ka šīs manipulācijas notikušas ar valsts iestāžu, tostarp sporta ministrijas, iesaisti. Tieši šo pierādījumu dēļ Mutko decembra sākumā tika piešķirts mūža aizliegums kā oficiālai personai pārstāvēt savu valsti olimpiskajās spēlēs.

Par Mutko apelācijas iesniegšanu CAS vēstīja ziņu aģentūra "Sputņik". Plānots, ka lietu izskatīs janvāra sākumā līdzās no Soču Olimpiādes diskvalificēto Krievijas sportistu iesniegumiem.

Tieša saistība Mutko bijusi tikai ar vienu dopinga gadījumu. Elektroniskajā sarakstē starp toreizējo Maskavas Antidopinga laboratorijas vadītāju Grigoriju Rodčenkovu un pārstāvi no Nacionālo komandu sagatavošanas centra - Mutko padomdevēju Alekseju Velkodniju - bijusi piezīme par kādu futbolistu, ka "lēmumu pieņems VL Vitālijs Leonidovičs Mutko par atlīdzību un apstiprinājumu," liecināja rakstītais.

Tomēr šis teksts netiek uzskatīts par pietiekamu, lai būtu pierādīta sporta ministra saistība ar dopinga lietotāju piesegšanu.

SOK izmeklētāji norādījuši, ka praktiskā cīņa pret dopingu, saskaņā ar valdības struktūru ir Krievijas Sporta ministrijas pārziņā, tādējādi sporta ministrs ir administratīvi atbildīgs.

Mutko līdz šim noliedzis dopinga problēmas Krievijā un notiekošajā vaino Rietumu sazvērestību, ko sekmējis uz ASV aizbraukušais ziņotājs Rodčenkovs.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2017-12-28 17:33, pirms 10 mēnešiem
Es jau neko, tikai mani padotie! Pārāk bieži, lai būtu ticami!

     [+] [-]

, 2017-12-28 21:24, pirms 10 mēnešiem
Nou kriminaļiti. Jevro asosieišen, možet rekomendeišen nacionaļizeišen. And lets mi spik from mai hart in Ingļiš

Tev jābūt autorizētam,