Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617), Fid:2889, Did:0, useCase: 0

Putins: Krievija neboikotēs Phjončhanas olimpiskās spēles

Andrejs Siliņš

Putins: Krievija neboikotēs Phjončhanas olimpiskās spēles
Vladimirs Putins
Foto: EPA / Scanpix

Krievijas Federācijas varas iestādes nekavēs Krievijas sportistu piedalīšanos 2018. gada Phjončhanas spēlēs zem neitrāla karoga, trešdien, 6. decembrī, GAZ rūpnīcā Ņižņijnovgorodā paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Mēs nepasludināsim nekādu blokādi, netraucēsim mūsu sportistiem piedalīties (spēlēs), ja kāds no viņiem gribēs individuāli startēt,” valsts galva teica tikšanās laikā ar Gorkija vārdā nosauktās automobiļu rūpnīcas (GAZ) strādniekiem.”

Putins atsaucās uz faktu, ka daudzi sportisti, tai skaitā viņa paziņas, “sacensībām gatavojušies visu mūžu”. “Viņiem tas ir ļoti svarīgi. Ņemot to vērā, mēs, protams, nevienam neko neaizliegsim, neko nebloķēsim, neradīsim apstākļus, lai nevarētu piedalīties.

Viņš piebilda, ka “mums tomēr uzmanīgi jāiepazīstas ar (Starptautiskās Olimpiskās komitejas) pieņemtajiem lēmumiem, redzēt uz papīra rakstīto, saprast detaļas”. Putins formāli paziņoja, ka gala lēmumu atstāj olimpisko sporta veidu pārstāvju sapulces – tā notiks 12. decembrī – rokās.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas izpildkomiteja par Krievijas izlases diskvalifikāciju paziņoja 5. decembrī Lozannā, norādot, ka Phjončhanas spēlēs zem neitrāla karoga varēs startēt tikai “tīrie” Krievijas sportisti.

Lēmums tika pieņemts pēc tam, kad tika pārbaudīta Grigorija Rodčenkova sniegtā informācija par it kā valsts veikto iejaukšanos Krievijas antidopinga sistēmā. Komisija neatrada pierādījumus, ka Krievijas augstākā vadība atbalstīja “dopinga sistēmu”, raksta “RIA Novosti”.

Putins norādīja, ka Krievija pati daļēji vainīga pie notikušā. “Tieši jāsaka, ka daļēji esam paši vainīgi, jo radījām iemeslu. Otrkārt, uzskatu, ka (Starptautiskā Olimpiskā komiteja) šo iemeslu, maigi sakot izmantoja ne sevišķi godīgā veidā.”

“Nevienā pasaules tiesību sistēmā netiek paredzēta kolektīvā atbildība. Vairākums apsūdzību balstīti uz faktiem, kuri nekādi nav pierādīti. Balstīti uz liecībām, kuru paudēja (Rodčenkova) morālais un ētiskais redzējums, kā arī psihiskais stāvoklis rada daudz jautājumu,” teica Putins.

Rodčenkovs 2016. gadā intervijā “New York Times” pastāstīja, ka vismas 15 Soču medaļnieki no Krievijas bijuši valsts “dopinga programmas” dalībnieki. Viņa sniegtās liecībās kļuva par pasaules antidopinga organizācijas (WADA) ziņojuma pamatu. Krievijas varas iestādes vairākkārt noliedza Rodčenkova izteikumus.

Krievijas prezidents uzskata, ka lēmumu ietekmējusi politika. “Viss notikušais izskatās pēc režisēta un politiski motivēta lēmuma. Mēs to redzam, man nav nekādu šaubu. Jautājums: kā (12. decembrī) rīkosies olimpiskā sapulce. Atkārtoju vēlreiz: Krievija neko nebloķēs un neradīs šķēršļus tiem sportistiem, kuri vēlēsies startēt individuāli.”

Krievijas prezidents pieļāva, ka starptautiskās federācijas turpinās diskvalificēt Krievijas sportistus. “Process taču turpinās, pastāv vēl viens drauds: tā vien turpinās pa vienam izmest, izmest, izmest mūsu labākos sportistus. Un kāda komanda mums tad būs? Trešo-ceturto-piekto numuru komanda?

Un tad, Putina prāt, notiks sekojošais: “Mums var pateikt: lūk, atklājām problēmu – lūk, lūdzu, rezultāts – tā nav. Taču tā, maigi sakot, arī nav īpaši taisnīga pieeja.”

Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs trešdien savā “Telegram” kanālā paziņoja, ka Krievijas sportisti ar Čečenijas pierakstu 2018. gada Phjončhanas spēlēs nestartēs zem neitrāla karoga, ziņo “Izvestija”. “Tos čečenu sportistus, kuriem vajadzēja iekļūt izlasē un braukt uz Olimpiādi, mēs godināsim kā uzvarētājus.

Vitālijs Milonovs, Valsts Domes deputāts no Putina atbalstītās partijas “Vienotā Krievija”, trešdien sagatavoja vēstījumu Sanktpēterburgas mēram Georgijam Poltavčenko ar ierosinājumu Pēterburgas sportistiem nebraukt uz Koreju.

Vakar Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) savā mājaslapā paziņoja, ka Krievija ir atzīta par vainīgu sistemātiskos antidopinga noteikumu pārkāpumos. Līdz ar to Krievijas Olimpiskā komiteja ir atstādināta, bet krievu sportisti Phjončhanas olimpiskajās spēlēs drīkstēs startēt saskaņā ar striktiem noteikumiem, kas paredz dalību zem nosaukuma "Olimpiskie sportisti no Krievijas". Taču tā nebūs oficiāla Krievijas delegācija.

Individuālus krievu sportistus uz 2018. gada olimpiskajām spēlēm Phjončhanā varēs ielūgt ar striktiem nosacījumiem. Šie ielūgtie sportisti – vai tie būtu individuāli atlēti vai komandas – startēs zem nosaukuma "Olimpiskie sportisti no Krievijas" (OAR). Viņi sacentīsies formastērpos ar šo nosaukumu un zem olimpiskā karoga. Jebkurā ceremonijā tiks atskaņota olimpiskā himna.

Tāpat pieņemti dažādi citi lēmumi, ko iespējams aplūkot šeit: Oficiāli: Krieviju diskvalificē no OS,...

1 2 43 komentāri

  -2 [+] [-]

, 2017-12-06 18:05, pirms 2 gadiem
Ramzan Kadirov domā citādi.Domāju, ka tie kas būs drosmīgie un kurus ielūgs uz OS, pēc tam to nožēlos, ka piedalījušies.

  -1 [+] [-]

, 2017-12-06 18:15, pirms 2 gadiem
Nekavēs. Padarīs par tautas ienaidniekiem, nošaus, bet nekavēs. Tāpēc jau Krievijas hokejisti tik patriotiski raujas uz izlasi.

  +8 [+] [-]

, 2017-12-06 18:15, pirms 2 gadiem
Visi Krievijā klausās ko Huilo saka...
tur nemaz politika nav saistīta ar sportu
p.s. SC sucks...

     [+] [-]

, 2017-12-06 18:20, pirms 2 gadiem
Обосрались и обтекаем, прогнулись и проглотили... фу такими быть. Komentārs no ria.ru

  +1 [+] [-]

, 2017-12-06 19:07, pirms 2 gadiem
hitlers ir runājis...

     [+] [-]

, 2017-12-06 19:11, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: p.s. SC sucks...
Ko tad te raksti, ja SC sucks?

  +1 [+] [-]

, 2017-12-06 19:22, pirms 2 gadiem
Vai gaidāms "sportistu kopīgi pieņemtais" lēmums par nestartēšanu zem neitrāla karoga???

  +2 [+] [-]

, 2017-12-06 19:23, pirms 2 gadiem
biskaps rakstīja: Ko tad te raksti, ja SC sucks?
Varbūt viņš domā par Saskaņas Centru...

     [+] [-]

, 2017-12-06 19:32, pirms 2 gadiem
Interesanti personāži izsakās par OS.Piemēram milonovs kurš ierosināja video novērošanu skolas tualetēs un savulaik esot tēlojis geju lai atmaskotu tos.

  +3 [+] [-]

, 2017-12-06 19:35, pirms 2 gadiem
Interesanti tie krievi. Vēl vakar 100% bija pret, pieprasīja boikotēt spēles, gandrīz ar karu visai pasaulei draudēja. Šodien, kad vadonis teicis savu vārdu, visi jau atbalsta , un vakarējo pasaules kaunu jau izrāda kā kārtējo Krievijas uzvaru - sak, varēja pavisam iznīcināt, bet varenā Krievija izturēja un viņiem pat esot solīts, ja labi uzvedīsies, atļaut piedalīties beigu ceremonijā. Izskatās - pavisam bezcerīga tauta,Izņemot lielummāniju - pārējais tukšums, ne kauna, ne goda.

     [+] [-]

, 2017-12-06 19:53, pirms 2 gadiem
Ar šo arī putins atzīst,ka valstī bija organizēta dopinga sistēma!!! tad beidzot atzinās!

     [+] [-]

, 2017-12-06 20:09, pirms 2 gadiem
vorkuta rakstīja: Interesanti tie krievi. Vēl vakar 100% bija pret, pieprasīja boikotēt spēles, gandrīz ar karu visai pasaulei draudēja. Šodien, kad vadonis teicis savu vārdu, visi jau atbalsta , un vakarējo pasaules kaunu jau izrāda kā kārtējo Krievijas uzvaru - sak, varēja pavisam iznīcināt, bet varenā Krievija izturēja un viņiem pat esot solīts, ja labi uzvedīsies, atļaut piedalīties beigu ceremonijā. Izskatās - pavisam bezcerīga tauta,Izņemot lielummāniju - pārējais tukšums, ne kauna, ne goda.
Tak katru kurš izcīnīs medaļu OS viņi suminās kā varoni cīņa pret rietumu pasauli.Un visticamāk galvenais akcents tiks likts uz daiļslidotājiem un protams uz hokeja izlasi.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-06 20:11, pirms 2 gadiem
Visai interesanti bija paskatīties vakar un aizvakar Krievijas TV dažādos kanālos,kur lielākā daļa bļāva,ka nebrauksim uz spēlēm,ja nebūs sava karoga un himnas.Pietika šodien "vadonim" pateikt,lai sportisti brauc,ka tūlīt viena daļa no bļāvējiem apmeta kažoku otrādi,jo "vadonis" tā teica.Viena no lielām bļāvējām pēdējā laikā bija Vjalbe.Nu saldā balstiņā dzied Putina meldiņu.

  -1 [+] [-]

, 2017-12-06 20:15, pirms 2 gadiem
biskaps rakstīja: Ko tad te raksti, ja SC sucks?
lai atgādinātu bīskapam, ka SC sucks

  -1 [+] [-]

, 2017-12-06 20:17, pirms 2 gadiem
alguns rakstīja: Visai interesanti bija paskatīties vakar un aizvakar Krievijas TV dažādos kanālos,kur lielākā daļa bļāva,ka nebrauksim uz spēlēm,ja nebūs sava karoga un himnas.Pietika šodien "vadonim" pateikt,lai sportisti brauc,ka tūlīt viena daļa no bļāvējiem apmeta kažoku otrādi,jo "vadonis" tā teica.Viena no lielām bļāvējām pēdējā laikā bija Vjalbe.Nu saldā balstiņā dzied Putina meldiņu.
A ko tu gribēji? sen bija zināms, ka brauks astes iežmieguši uz OS, kā Ovečka uz Vašingtonu atstrādāt līgumu...mutes bajāri, nekas vairāk.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2017-12-06 20:29, pirms 2 gadiem
vorkuta rakstīja: Interesanti tie krievi. Vēl vakar 100% bija pret, pieprasīja boikotēt spēles, gandrīz ar karu visai pasaulei draudēja. Šodien, kad vadonis teicis savu vārdu, visi jau atbalsta , un vakarējo pasaules kaunu jau izrāda kā kārtējo Krievijas uzvaru - sak, varēja pavisam iznīcināt, bet varenā Krievija izturēja un viņiem pat esot solīts, ja labi uzvedīsies, atļaut piedalīties beigu ceremonijā. Izskatās - pavisam bezcerīga tauta,Izņemot lielummāniju - pārējais tukšums, ne kauna, ne goda.
Tā ir padomju cilvēku psiholoģija, kad cilvēki bija ieradināti nedomāt, jo valsts padomās viņu vietā. Kā vadonis teiks, tā tam būs būt.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +11 [+] [-]

, 2017-12-06 21:09, pirms 2 gadiem
teemu_saxon_121788018329042 rakstīja: Putins sevi ir pierādījis kā līderi, kura viedoklis ir patriotisma un valsts interešu vadīts. Viņš iestājas par savu tautu, par Krieviju. Un ir izcils politiķis.
Putins ir ievedis Krieviju starptautiskā izolācijā. Runājot par sportu, krievi pilnvērtīgi nepiedalīsies jau otrajās OS pēc kārtas. Soču OS ieies vēsturē kā dārgākās un skandalozākās spēles. Krievija sabojājusi attiecības ar lielāko daļu kaimiņvalstu, slepeni karo ar Ukrainu. Krievu tautas lielākā daļa dzīvo nabadzībā, trūkst kvalitatīvu pārtikas produktu. Nav brīvas preses un TV. Krievijā zeļ un plaukst birokrātija, korupcija un noziedzība, labi dzīvo tikai valdošā politiskā elite un tai pietuvinātie biznesmeņi. Putina un daudzu citu politiķu bērni pastāvīgi dzīvo ārzemēs, bet tu runā par patriotismu un izcilu politiķi. Krievija kāpj uz tiem pašiem grābekļiem kā PSRS, un tas viņai labi nebeigsies.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-12-06 21:13, pirms 2 gadiem
teemu_saxon_121788018329042 rakstīja: drīzāk viņam 2ltrīgie pie sirds, tādējādi remdinot sāpes par kādreizējo salutēšanu psrs karogam.
';

     [+] [-]

, 2017-12-06 21:20, pirms 2 gadiem
killo2000 rakstīja: Vai gaidāms "sportistu kopīgi pieņemtais" lēmums par nestartēšanu zem neitrāla karoga???
.. un ta Vova varēs teikt, ka "es tak viņiem neaizliedzu! Viņi paši atteicās braukt!"

     [+] [-]

, 2017-12-06 21:20, pirms 2 gadiem
teemu_saxon_121788018329042 rakstīja: Tādiem kā Tu var izteikt tikai līdzjūtību
Turies !
Paldies, tu arī turies. Līdzjūtību var izteikt mums visiem, ka mums ir tāds neprognozējams, lielīgs un melīgs kaimiņš kā putina Krievija. Bet nu jāturas. Gan jau kādreiz tur pie varas būs normāli cilvēki.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-06 21:46, pirms 2 gadiem
otins rakstīja: Paldies, tu arī turies. Līdzjūtību var izteikt mums visiem, ka mums ir tāds neprognozējams, lielīgs un melīgs kaimiņš kā putina Krievija. Bet nu jāturas. Gan jau kādreiz tur pie varas būs normāli cilvēki.
Arī padomju savienība kādreiz likās spēcīga un nesagraujama, bet pāris gados sabruka kā kāršu namiņš. Tas pats notiks ar putina krieviju. Arī padomju savienībai beigas sākās ar lielām ekonomiskām problēmām un kariem, kā arī ar neceļamām ambīcijām. Tieši tā pat, kā putina krievijai šobrīd.

  +4 [+] [-]

, 2017-12-06 21:56, pirms 2 gadiem
Patīk kā Avečkins mazāk kā sutkas laikā ir mainījis savu viedokli. Sākumā bija par to, ka tautieši nevar startēt zem OS karoga un himnas, bet tagad pēc cara paziņojuma jau saka, ka atbalsta savējos un atbalstīs šos. Vispār viņš tak bija viens no bļāvējiem, ka brauks uz OS tur vai kas, bet tagad saka, ka Буду болеть за них Interesanta tauta. Interesanti, kad Kadirovs metīs kažociņu uz otru pusi, pirms cara paziņojuma gaudoja, ka čečenu sportisti nekādā gadījumā nedosies uz OS. Puika tagad teiks, ka ir nepareizi saprasts.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2017-12-06 22:21, pirms 2 gadiem
teemu_saxon_121788018329042 rakstīja: Turpini vien kaukt līdzi citiem sugasbrāļiem pēc pamestā kaula, uz kura gaļas ne kripatiņas ! Gan migla nosēdīsies, un daži varbūt atžirgs. To arī novēlu jums !
Skatos, ka sāpīgi sūrst Tev dupsis.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-06 22:46, pirms 2 gadiem
teemu_saxon_121788018329042 rakstīja: Diezgan bezjēdzīga nodarbe internetā lasīt komentārus, lai zīmētu kopēju ainu par Krievijas vidokli šajos jautājumos. Jebkuros jautājumos..
Putins sevi ir pierādījis kā līderi, kura viedoklis ir patriotisma un valsts interešu vadīts. Viņš iestājas par savu tautu, par Krieviju. Un ir izcils politiķis. Ja mums būtu kaut daži šādi cilvēki, ar intelektu, stāju un patriotismu, es arī ieklausītos
Pēc kādiem kritērijiem, Tu vērtē līderu izcilību?

     [+] [-]

, 2017-12-06 22:48, pirms 2 gadiem
teemu_saxon_121788018329042 rakstīja: Turpini vien kaukt līdzi citiem sugasbrāļiem pēc pamestā kaula, uz kura gaļas ne kripatiņas ! Gan migla nosēdīsies, un daži varbūt atžirgs. To arī novēlu jums !
pastaasti, kaa ir buut bezmugurkaulniekam un pakaljas laiziitajam?

  +7 [+] [-]

, 2017-12-06 23:09, pirms 2 gadiem
Valstis, valstu vadītājus ciena galvenokārt par ekonomiskajiem panākumiem. Kāds ir šībrīža sausais atlikums krievijā? 36 recesijas mēneši!!! Valsts nonāk ar vien lielākā izolācijā un pat no OS padzīta.
Fantastisks vadītājs. Jebkurš atcerās, kas darijās pie mums un citās brīvās pasaules valstīs. Tautas savus līderus, bija gatavas pašus apēst, bet padevīgā pusmongoļu tautele, nobijusies turpina pielūgt kareivīgo punduri.

     [+] [-]

, 2017-12-07 03:14, pirms 2 gadiem
prieks,skatīties
https://youtu.be/-hFW7i2gXq8
1 2 43 komentāri