Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Aicina vērot starptautisko šoudauna turnīru Liepājā

Andrejs Siliņš

Aicina vērot starptautisko šoudauna turnīru Liepājā
Foto: Latvijas Neredzīgo sporta savienība

No 25. – 28. jūlijam Liepājas Neredzīgo biedrības telpās notiks starptautiskais atklātais šoudauna turnīrs “Liepāja Amber”. Turnīrs pulcēs sportistus no visas pasaules, lai cīnītos par pasaules topa virsotnēm sporta veidā, kuru var spēlēt arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki.

Turnīru rīko Liepājas Neredzīgo sporta klubs “Ezerkrasts” sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo sporta savienību un tajā piedalīsies ne tikai sportisti no Latvijas, bet arī Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Somijas, Slovākijas, Zviedrijas un Baltkrievijas. Tajā piedalīsies augsta līmeņa spēlētāji, ar atšķirīgiem prasmju līmeņiem, tādēļ spēles gaidāmas interesantas un izaicinājumiem pilnas. Kopumā turnīrā piedalīsies 64 sportisti – 42 vīrieši un 22 sievietes.

“Turnīrs notiks jau otro gadu un mēs vēlamies, lai tas iemantotu atpazīstamību pasaules mērogā šādu spēļu rīkošanā. Šoudauns ir salīdzinoši jauns sporta veids, tādēļ tas ir jāpopularizē starp visiem iedzīvotājiem, lai tas attīstītos arī Latvijā,” uzsver turnīra rīkotājs Raimonds Briežkalns. Šogad notiks 400 punktu turnīrs, kurā katrs spēlētājs tiks vērtēts augstākajā līmenī, tādēļ cīņa par pasaules topa virsotnēm gaidāma spraiga. Rezultāti tiks apkopoti Starptautiskās Neredzīgo Sporta Federācijas (International Blind Sports Federation) Pasaules reitingā. Nākotnē pasākuma organizatori plāno rīkot Eiropas vai pasaules čempionātu Liepājā vai citviet Latvijā.

Šoudaunu spēlē ne tikai Liepājā, bet arī Rīgā un Cēsīs. Daudzi cilvēki ar redzes invaliditāti to spēlē rehabilitācijas nolūkos. Īsumā par spēles būtību: šoudauns ir spēle, ko spēlē divi cilvēki uz galda, kas aprīkots ar divām vārtu bedrītēm galda galos un centrālo aizslietni, kas novietots galda vidusdaļā, dažus centimetrus virs galda virsmas. Spēli spēlē ar acu apsējiem un skanošu bumbiņu, lai varētu noteikt bumbiņas virzienu, t.i., spēlētājam jāpaļaujas tikai uz dzirdi. Spēles mērķis ir ar lāpstiņu jeb raketi iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu.

Interesenti tiek aicināti apmeklēt turnīra atklāšanas ceremoniju 25. jūlijā plkst. 20:00, kā arī spēļu norisi katru turnīra dienu no plkst. 8:00 līdz 19:00; fināli notiks 28. jūlijā. Ieeja turnīros ir bezmaksas.

Informāciju sagatavoja
Liepājas Neredzīgo biedrība