Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Porjē atgriežas ar izcilu cīņu un grūtu uzvaru pār Hukeru

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Porjē atgriežas ar izcilu cīņu un grūtu uzvaru pār Hukeru
Dastins Porjē. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Vienu no 2020. gada aizraujošākajām UFC cīņām aizvadītajā naktī faniem sarūpēja vieglā svara divīzijas cīkstoņi Dastins Porjē (26-6) un Dens Hukers (20-9). Pilnus piecus raundus garā slaktiņā ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu pēc punktiem triumfēja bijušajais UFC vieglā svara pagaidu titula īpašnieks Porjē.

Amerikāņu cīkstonis Dastins Porjē savā iepriekšējā cīņā pagājušā gada septembrī piekāpās Habibam Nurmagomedovam cīņā par UFC vieglā svara titulu - tam sekoja gurna operācija, kā rezultātā Porjē nācās izlaist deviņus mēnešus bez cīņas. Kā vēlāk Porjē atzina intervijā, tā bijusi garākā pauze viņa karjerā, taču atgriešanās iznāca uz pozitīvas nots - izdevās apturēt jaunzēlandieša Dena Hukera trīs uzvaru sēriju.

Cīņa ritēja līdzvērtīgi visu piecu raundu garumā - ja sākumā bīstamāk uzbruka Hukers, tad vēlākajos raundos iniciatīva jau pamazām pārgāja Porjē pusē. Vislielākajās briesmās Porjē nonāca otrā raunda izskaņā, kad Hukers teicami strādāja klinčā, trāpot pretiniekam ar ceļgalu, tāpat amerikānis tuvcīņā izlaida vairākus spēcīgus sitienus pa galvu - šoreiz Porjē talkā nāca arī raunda beigu zvans. Hukeram lielākās problēmas sagādāja Porjē taisnie sitieni ar kreiso roku.

Jaunzēlandietis Hukers, kura treneris Jūdžins Bērmens pārrauga arī UFC vidējā svara čempionu Izraelu Adesanju, parādīja teicamu aizsardzību pret cīņas pārvešanu parterā - cīņas pirmajos raundos Porjē veica vairākus takedown mēģinājumus, taču tie visi tika atvairīti. Vēlāk Hukeram pašam izdevās vairākas reizes nogāzt pretinieku zemē, tomēr parterā bīstamāks bija Porjē. Jaunzēlandietis vairākkārt gandrīz iekrita uz giljotīnas žņaugšanas paņēmienu, taču gan no tiem, gan no rokas laušanas paņēmiena tomēr izvairījās.

Stājā turpinājās smagas sitienu apmaiņas, nedaudz efektīvākam esot Porjē, kaut gan abi nodemonstrēja apbrīnojamu izturību pret sitieniem. Tas piespieda pēdējos raundos Hukeru atkal pie pirmās iespējas mēģināt cīņu pārvest parterā, bet pretiniekam lielu skādi tas vairs nenodarīja. Pēc 25 azarta pilnām cīņas minūtēm tika pacelta Porjē roka, pasludinot amerikāni par uzvarētāju. ''Šis bija grūti. Dens bija atnācis cīnīties. Viņš tiešām domāja, ka tiks man garām. Uzticējos savai komandai, savām spējām, un domāju, ka man iekšā vēl bija pāris raundi,'' pēc cīņas atzina Porjē, kurš pieļāva iespēju gada beigās aizvadīt vēl vienu cīņu.

Šova otrajā galvenajā cīņā pie uzvaras tika kolorītais amerikāņu pusvidējā svara cīkstonis Maiks Perijs (14-6), kurš pārliecinoši sakāva savu tautieti Mikiju Gallu (6-3). Perija cīņa bija īpaša ar to, ka vienīgais cilvēks 28 gadus vecā amerikāņa ''stūrī'' bija nevis kāds no treneriem, bet gan... Perija draudzene. Kā vēlāk izrādījās, bez treneru padoma Perijs iztika gluži labi, pārņemot cīņas iniciatīvu otrajā raundā un vēlāk novedot to līdz drošai uzvarai. Tāpat pie iespaidīgas uzvaras tika vidējā svara cīkstonis Brendans Alens (15-3), sarīkojot pamatīgu asinspirti Kailam Daukasam (9-1).

"UFC on ESPN 12: Poirier vs. Hooker'' rezultāti

C.UzvarētājsZaudētājsMetodeRaunds
1.Dustin PoirierDan HookerDecision (unanimous)5 (5:00)
2.Mike PerryMickey GallDecision (unanimous)3 (5:00)
3.Maurice GreeneGian VillanteSubmission (arm-triangle choke)3 (3:44)
4.Brendan AllenKyle DaukausDecision (unanimous)3 (5:00)
5.Takashi SatoJason WittTKO (punches)1 (0:48)
6.Julian ErosaSean WoodsonSubmission (brabo choke)3 (2:44)
7.Khama WorthyLuis PenaSubmission (guillotine choke)3 (2:53)
8.Tanner BoserFilipe LinsKO (punches)1 (2:41)
9.Kay HansenJinh Yu FreySubmission (armbar)2 (2:26)
10.Youssef ZalalJordan GriffinDecision (unanimous)3 (5:00)