Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Londonā paredzēto UFC šovu pārceļ uz ASV, Vudlijam meklēs jaunu pretinieku

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Londonā paredzēto UFC šovu pārceļ uz ASV, Vudlijam meklēs jaunu pretinieku
Tairons Vudlijs. Foto: AFP/Scanpix

Koronavīrusa izplatības dēļ Londonā sestdien nenotiks paredzētais UFC cīņu šovs ''UFC on ESPN+ 29", kurā bija paredzēts tikties mājiniekam Leonam Edvardsam un amerikānim Taironam Vudlijam. UFC gan vēl nav padevusies un grasās to pārcelt uz ASV - tiesa, jau ar citu pretinieku Vudlijam.

Kamēr pasaules vadošās sporta līgas un čempionāti paziņo par turnīru apturēšanu, viena no nedaudzajām organizācijām, kas joprojām meklē iespējas savu darbību turpināt, neskatoties uz koronavīrusa straujo izplatību visā pasaulē, ir pasaules vadošā jaukto cīņu mākslu (MMA) sporta organizācija "Ultimate Fighting Championship" jeb vienkārši UFC.

Aizvadītajās brīvdienās Brazīlijā cīņu šovs "UFC Fight Night 170" risinājās tukšu tribīņu priekšā. Jāatzīmē, ka UFC grafikā līdz pat 16. maijam paredzēts katrās brīvdienās aizvadīt pa vienam cīņu šovam.

Lielbritānijā pieaugot saslimušo skaitam, atcelts sestdien Londonā paredzētais cīņu vakars, kura galvenajā duelī bijušajam UFC čempionam Taironam Vudlijam (19-4-1) pretī bija gatavs stāties mājinieks Līons Edvardss (18-3). Šajā duelī bija jānoskaidro cīkstonis, kuram būtu spēcīgi argumenti izaicināt UFC pašreizējo pusvidējā svara čempionu Kamaru Usmanu (16-1).

UFC uz notikušo reaģēja, pārceļot paredzēto šovu uz ASV, tiesa, vēl neatklājot precīzu lokāciju. Šāds pavērsiens licis malā palikt 28 gadus vecajam Edvardsam, ņemot vērā ASV un Lielbritānijas noteiktos ceļošanas un robežu šķērsošanas ierobežojumus, kā arī dokumentu kārtošanas formalitātes. Jamaikiešu izcelsmes britu cīkstonis, kurš pašlaik uzkrājis astoņu uzvaru sēriju, paudis, ka šādu iznākumu bijis grūti sagremot: "Strādāju tik smagi kā vēl nekad. Piedalīties UFC šova galvenajā cīņā savās mājās vienmēr bijis mans sapnis. Tomēr šis ir kas lielāks par mani un par sportu."

Arī šāds pavērsiens nav piespiedis UFC šovu atcelt. ESPN MMA sporta apskatnieka Ariela Helvani rīcībā atrodas vēstule, kuru UFC izsūtījusi organizācijas cīkstoņu menedžeriem, aicinot apzināt visus UFC cīkstoņus no vieglākā līdz pusvidējam svaram, ASV pilsoņus, kuri būtu gatavi nedēļas laikā aizvadīt cīņu paredzētajā šovā.

Uz vakanci cīņai pret 37 gadus veco Vudliju jau pieteikušies vairāki zināmi UFC cīkstoņi. Aktīvākais bijis UFC nemiera cēlājs Kolbijs Kovingtons, kurš tautieti izaicinājis jau neskaitāmas reizes iepriekš. Savā iepriekšējā cīņā Kovingtons pagājušā gada decembrī atzina Kamaru Usmana pārākumu cīņā par UFC titulu, kas izvērtās par kārtīgu slaktiņu. Neilgi pēc tam Kovingtons atzina, ka būs gatavs gaidīt uz revanšu, noraidot citus piedāvājumus cīnīties, taču tagad, iespējams, Kolbijs atgriezīsies astoņstūrī.

Tiesa, kā tas nereti gadījies ar Vudliju, izskatās, ka arī šoreiz vienoties par cīņu nebūs viegli. Bijušais čempions, kurš kopš sava titula zaudēšanas pagājušā gada martā nav cīnījies, savā ''Instagram" profilā paudis, ka piekritis Kovingtona izaicinājumam, savukārt pretinieks teicis, ka esot tikai pajokojis.

Uz cīņu ar Vudliju tīko arī citi cīkstoņi. Gatavību cīnīties apliecinājuši brazīliešu pusvidējā svara atlēti Rafaels dos Anjoss un Gilberts Bērnss. Bijušais UFC vieglā svara čempions Dos Anjoss cietis četrus zaudējumus iepriekšējo piecu cīņu laikā, savukārt Bērnss savu iepriekšējo cīņu aizvadīja...aizvakar, pirmajā raundā nokautējot Deimianu Maiju.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/mma/story/_/id...
https://www.mmafighting.com/2020/3/...
https://www.mmafighting.com/2020/3/...