Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Ričards Bolotņiks un Thabiso Mčunu iekļaujas svara limitā

Jānis Eisaks
Jānis Eisaks

Ričards Bolotņiks un Thabiso Mčunu iekļaujas svara limitā
Ričards Bolotņiks (no labās) pēc svēršanās procedūras kopā ar Thabiso Mčunu
Foto: boxingscene.com

Oficiālajā svēršanās procedūrā pirms rītdien Dienvidāfrikā paredzētās desmit raundu cīņas gan Baltijas čempions boksā divās svara kategorijās latvietis Ričards Bolotņiks (11-4-1, 5 KO), gan viņa pretinieks, bijušais pasaules čempiona titula pretendents WBO versijā Thabiso Mčunu (18-4, 11 KO) iekļāvās pirmā smagā svara kategorijā (-90,7 kg).

Pirmais uz svariem kāpa trīsdesmitgadīgais Thabiso Mčunu, kurš svēra tieši 90 kg, bez problēmām iekļaujoties pirmā smagā svara divīzijas rāmjos.

“Pirms trim dienām, kad bija svara kontroles procedūra Mčunu svēra gandrīz 95 kg. Tātad īsā laika posmā viņam bija jāatbrīvojas no vairākiem kilogramiem. Oficiālajā svēršanās procedūras brīdī afrikānim bija sarkanas acis un viņš izskatījās noguris,” piezīmēja Bolotņika treneris Dmitrijs Šiholajs, kurš darba apvienošanas kārtībā trenē arī Latvijas labāko bokseri Mairi Briedi (23-1, 18 KO).

Savukārt divdesmit astoņus gadus vecais Ričards Bolotņiks svēršanās procedūras brīdī par savu pretinieku izrādījās gandrīz par kilogramu vieglāks (89, 2kg), un arī iekļāvās svara limitā.

Pēc svēršanās rīdzinieks izteica 100 procentu gatavību viņa līdz šim nopietnākajai cīņai uz profesionālā boksa ringa. „Esmu gatavs gan galvā, gan sirdī. Jūtos labi un ar nepacietību gaidu rītdienu,” portālam Sportacentrs.com atklāja Ričards. “No sākuma bija grūti pierast pie šejienes gaisa, taču tagad esmu apradis un pašsajūta man ir lieliska.”

Bolotņika treneris Šiholajs uzskata, ka rīt būs smaga cīņa, bet viņi uz Dienvidāfriku esot atbraukuši tikai pēc uzvaras, tāpēc noskaņojums ir kaujiniecisks.

Jāpiezīmē, ka Ričardam Bolotņikam, kurš šobrīd pasaules reitingā ieņem 41.pozīciju, gaidāmajam mačam ar Thabiso Mčunu kā sparinga partneri palīdzēja Vācijā dzīvojošais krievu pussmagā svara bokseris Igors Mihalkins (21-2, 9 KO), kurš vēl nesen cīnījās par Sergejam Kovaļovam (32-2-1, 28 KO) piederošo WBO pasaules čempiona jostu un divkārtējais Eiropas bronzas medaļnieks amatieru boksā ventspilnieks Nikolajs Grišuņins (7-1-1, 4 KO).