Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Bolotņiks "Arēnā Rīga" izcīna Eirāzijas čempiona titulu

Rolands Eliņš

Bolotņiks "Arēnā Rīga" izcīna Eirāzijas čempiona titulu
Ričards Bolotņiks un Sergejs Jekimovs dienu pirms cīņas. Foto: Boris Simson/LNK Boxing

Arēnā Rīga sestdienas vakarā norisinājās cīņu šovs „LNK Fight Night 13”, kura galvenajā mačā Ričards Bolotņiks pēc punktiem pārliecinoši pārspēja krievu bokseri Sergeju Jekimovu, kļūstot par Eirāzijas boksa parlamenta čempionu pussmagā svara kategorijā.

„LNK Boxing” savos sociālajos tīklos iepriekšējos pāris mēnešos kā „Fight Night 13” galveno cīņu bija reklamējusi par prestižo WBO starptautiskā čempiona titulu, Ričardam Bolotņikam par šo jostu tomēr nesanāca cīnīties. Lai gan sacensību organizētāji vēl šonedēļ turpināja izmantot reklāmas materiālus ar iekļautu informāciju par WBO „Inter-Continental” titula izcīnīšanu, oficiālajā cīņu sarakstā WBO josta vairs nebija atrodama. Tā vietā galdā tika likta Eirāzijas boksa parlamenta (EBP) josta pussmagā svara kategorijā.

EBP ir tikai pirms trim gadiem dibināta organizācija, ko oficiāli atzīst IBF, attiecīgi padarot WBO titula „pazušanu” no cīņu vakara vēl interesantāku. EBP čempiona tituls šajā svara kategorijā iepriekš piederējis arī Sergejam Kovaļevam, pašreizējam WBO čempionam un nākamajam Saula Alvaresa pretiniekam.

Bolotņiks (15-5-1) par šo titulu cīnījās ar Sergeju Jekimovu (18-1), līdz šim nepieveiktu krievu bokseri, kuram šī bija ceturtā viesošanās Arēnā Rīga. 12 raundu ilgā cīņā Bolotņiks uzvarēja ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu, visu trīs tiesnešu vērtējumā pārliecinoši uzvarot ar 120:108, 120:108 un 119:109.

29 gadus vecajam Bolotņikam šis ir karjeras nozīmīgākais tituls profesionālajā boksā un reizē arī svarīgākā uzvara. EPB tituls paredz, ka viņš kā šīs organizācijas čempions var tikt iekļauts IBF rangā un attiecīgi pretendēt uz augstāka mēroga cīņām. Bolotņiks pirms cīņas portāla „BoxRec” pasaules rangā šajā svara kategorijā ieņēma 34. vietu, bet Jekimovs bija 41. vietā.

Arēnā Rīga zaudējumu tikmēr cieta Andrejs Podusovs (16-12-1), kurš piekāpās armēnim Vahramam Vardanjanam (20-1-1). Šī cīņa bija par IBA starptautiskā čempiona titulu.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-13 10:13, pirms gada
Varētu jau arī pārējo cīņu rezultātus publicēt....

     [+] [-]

, 2019-10-13 10:16, pirms gada
"EBP ir tikai pirms trim gadiem dibināta organizācija, ko oficiāli atzīst IBF, attiecīgi padarot WBO titula „pazušanu” no cīņu vakara vēl interesantāku."

Eliņš laikam ir pilnīgs zābaks, ja šitā var izdomāt.

Nav grūti stādīties priekšā Bolotņika vilšanos šajā sakarā.