Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

1

FIS nākamgad distanču slēpošanā izmēģinās jaukto stafeti un jaukto komandu sprintu

Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) ir ieklausījusies dažos ierosinājumos un nākamajā sezonā izmēģinās jaukto stafeti un jaukto pāru komandu sprintu.
Anna Ševčenko. Foto: Getty images
1

Kazahstānas slēpotāja sodīta par atrašanās vietas norādes pārkāpumiem

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) neatkarīgs Antidopinga delegāts ir atzinis Kazahstānas distanču slēpotāju Annu Ševčenko par vainīgu FIS Antidopinga noteikumu pārkāpšanā un sodījis viņu saistībā ar atrašanās vietas norādīšanas noteikumu neievērošanu.
Foto: Mārtiņš Niklass.

Nedēļas nogalē Priekuļos sāksies FIS rollerslēpošanas sacensību sezona Eiropā

Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30.maijā, Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos norisināsies Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības rollerslēpošanā, kas būs šīs sezonas pirmās starptautiskās rollerslēpošanas sacensības Eiropā.
Rūne Andersens. Foto: Reuters.
1

Bijušais WADA šefs: ''Augstkalni imitējošās teltis izmanto dopingotāji''

Kādreizējais Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) vadītājs Rūne Andersens vakar Norvēģijā notikušajā tiešsaistes sanāksmē izticies, ka augstkalnu imitējošās teltis izmanto dopinga lietotāji.
Vegards Ulvangs.Foto: Terje Pedersen / NTB

FIS atzīst trūkumus regulējumā un centīsies tos novērst

Starptautiskā slēpošanas federācija (FIS) ir atzinusi trūkumus regulējumā, kas izraisīja karstas diskusijas saistībā ar pasaules čempionāta 50km distanci vīriešiem, kur norvēģim Johannesam Klēbo, kurš finiša līniju šķērsoja pirmais, neviennozīmīgā veidā tika atņemta izcīnīta zelta medaļa.
Latvijā bieži startējusī Emīlija Flētena, kurai pēc latviešu kalendāra šodien ir Vārda diena. Foto: Team XPND Fuel of Norway

Norvēģijas garo distanču meistare vēlas pārspēt Bjergenu

Norvēģijas vadošā garo distanču slēpotāja Emīlija Flētena atteikusi titulētās Maritas Bjergenas komandai, ko vada brāļi Auklandi, un izvēlējusies konkurentu komandu, jo vēlas nākamajā sezonā maratona slēpojumos “Ski Classics” pārspēt izcilo tautieti.
Ragnhilda Hāga. Foto: Geir Olsen.
2

Hāgas gadījums atklāj funkcionāru divkosību

Divkārtējās Olimpiskās čempiones distanču slēpošanā Ragnhildas Hāgas, kura šogad pasaules čempionātā 10km distancē bija otra labākā norvēģiete, neiekļaušana ļoti kupli pārstāvētajā Norvēģijas sieviešu izlasē, kā arī un slēpošanas vadības un atbildīgo personu sniegtās atbildes norāda uz tipisko funkcionāru divkosību, kuras dēļ cieš sportisti. Un tas notiek ne jau tikai Norvēģijā un slēpošanā, bet arī citos sporta veidos un arī pie mums.
Rīta Līsa Roponena. Foto: NTB

43 gadus vecā somu slēpotāja Roponena iekļauta izlasē uz Olimpiskajām spēlēm

Rīti Līsa Roponena, kura tālajā 1998.gadā debitēja pasaules kausa posmu apritē, pirms gada faktiski beidza karjeru, taču pagājušās sezonas sākumā viņa tika izsaukta uz Somijas izlasi, pasaules čempionātā izcīnot bronzu stafetē un ar 10.vietu esot labākajai somietei 10km brīvā stila distancē. Tagad lieliskā formā esošā Roponena ir iekļauta izlasē dalībai Olimpiskajās spēlēs.
T.Bē. Foto:Terje Bringedal/VG
1

Biatlonistam Bē ir priekšlikums distanču slēpošanai, par piemēru ņemot biatlonu

Olimpiskais un daudzkārtējais pasaules čempions biatlonā Tarjejs Bē uzskata, ka distanču slēpošanai nav jāatsakās no klasiskā stila, bet ir jāņem piemērs no biatlona, ieviešot ko jaunu un aizraujošu, piemēram, jaukto stafeti.
Nobrauciens Kicbīlē. Foto: Getty images

FIS plāno vienādu startu skaitu ātrumdisicplīnās un tehniskajās disciplīnās

Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) prezentējusi nākamās sezonas pasaules kausa posmu kalendāru kalnu slēpošanā, ko plāno apstiprināt jūnija sākumā un kurā būs noteikts vienāds startu skaits ātrumdisciplinās un tehniskajās disciplīnās, tādējādi mēģinot izskaust līdz šim pastāvošo nevienlīdzību.