Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1468, Did:0, useCase: 1
Normunds Malnačs. Komunikators 
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, F64
8

Misters Malnačs - vienkārši "izcils" komunikators

Ziņu, ka bijušais Latvijas futbola virslīgas izpilddirektors Normunds Malnačs pārgājis darbā uz Latvijas Futbola federāciju, uztvēru ar sapratni. Būs mums beidzot Futbola federācijā cilvēks ar pieredzi Anglijas futbolā, nu viss ies un ripos, ja ne gluži kā Anglijā, tad noteikti daudz labāk nekā citus gadus.
TTT zelta meitenes. Kā viņas ar savām uzvarām mums bija apnikušas! 
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/f64
3

Daži vārdi par TTT. Hokeja sakarā

Cilvēki, kam gadījies dzīvot pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, atceras, cik vēsa bija tautas attieksme pret TTT uzvarām PSRS čempionātos un Eiropas kausos. Tur jau tāpat skaidrs, ka uzvarēs TTT... Ja PSRS čempionātā kopā komanda uzvarējusi 21 reizi, Eiropas kausos - 18, tad sporta līdzjutējiem var arī likties, ka tā būs vienmēr. Tagad, kad TTT nekas pārdabisks nav pat Latvijā, šo komandas dominanci gan mēdzam atcerēties.
12

Vai sporta žurnālists drīkst spēlēt totalizatorā?

Latvijas futbola čempionāts beidzies, vēl atlikušas pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā, taču totalizatora nesmukums palicis. Sezonas beigās gandrīz katra strīdīga epizode laukumā tika pavadīta ar visziņu secinājumu, ka tas taču sarunāts, ka tas taču totalizators... Ir mums arī savi sliktie zēni - vispirms futbolisti, tad otrie, kas varot ietekmēt spēļu rezultātus, esot tiesneši. Ja nav vairs neviena cita, kam mest ar toto akmeni, tad vienmēr ir kāds monstrs no Daugavpils...
Mants Savens. 
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
9

Kāpēc es neskatos LČ futbolā

Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis sarunā ar sportacentrs.com atklājis, ka bez Daugavpils "Daugavas" aizdomas ir arī par Ilūksti, Jūrmalu un Rīgas "Daugavu". Ka šīs komandas varētu spēlēt totalizatorā.
Latvijas futbola izlase FIFA rangā šobrīd ir 117. vietā...
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
10

41. vieta Eiropā. Karalim...

Latvijas futbola izlase beigusi vienpadsmito ciklu jaunajos laikos. Uz pasaules čempionāta finālturnīru Brazīlijā, protams, nebrauksim un droši vien tas mums nespīd vēl ilgi. Ja nu vienīgi FIFA neieved jauninājumu, ka finālturnīros piedalās visas valstis, vai vismaz 64 vai 128. Re, Eiropā nākamreiz jau būšot 24.
NHL sapņu piepildījums -  ''Liepājas metalurgs'' Baltkrievijas atklātajā čempionātā...
Foto:skliepajasmetalurgs.lv
11

Eh, Princi... Eh, Bikše...

Tautas gudrība māca, ka gudrais mācās no svešām kļūdām, bet muļķis - tikai no savām. Saka arī, ka hokejs esot gudru cilvēku spēle, taču man pēdējā laikā liekas, ka Latvijā katra komanda, katrs klubs, katrs treneris un katrs funkcionārs atrod tikai savu grābekli, neko nemācoties no iepriekšējām paaudzēm.
Mariana Pahara pirmais vakars Latvijas izlases galvenā trenera amatā iznāca skumjš - Liepāja zaudēja Velsas amatieriem, Ventspils knapi noturēja 0:0. Kāds tur futbols.... 
Foto: skontofc.lv
18

Starkovs padzīts. Nu, un?

Būtu tikai loģiski, ja interneta portālos, kas visu šo laiku pēc Latvijas izlases 0:5 zaudējuma Bosnijai pieprasīja Starkova demisiju, šodien būtu redzami skaisti baneri - "Mēs uzvarējām! Starkovs atkāpies". Futbola faniem un kolēģiem, kuri aktīvi aģitēja par trenera nomaiņu, nu vajadzētu būt eiforijā, taču ceturtdienas vakars laikam jo spilgti parādīja, kas mēs esam futbolā un kāpēc nespējam cienīgi nospēlēt ar tādām izlasēm kā Bosnija.
KHL piecu sezonu laikā Čehovas Vitjaz ir prezentējusi virkni pretendentu uz KHL neciešamāko personāžu Top 5. Tomēr viņi nav vienīgie. Foto: hcvityaz.ru
11

Neciešamāko KHL personāžu Top 5

Vairāk ierasti ir rezultatīvāko, trāpīgāko vai vislabāk vārtus sargājošo hokejistu Topi. Taču var „pamērīt” arī hokeja ļaudis citā skalā – neciešams, ienīsts, ja vajag – „Lielāko kretīnu Top 5”. Vairums tajā iekļauto vīru ārpus hokeja ir normāli cilvēki vai tādi, par kuriem būtu prieks savā komandā. Bet par pretiniekiem tādus vēlas mazāk.
Kaspars Daugaviņš uz ledus - soļa attālumā no mērķa piepidījuma.
Foto:AFP/Scanpix
18

Mēs un viņš - Daugaviņš

Latvijas hokeja sabiedrība un līdzjutēji šogad ir priviliģēti: atkal ir tā retā iespēja sekot līdzi kāda Latvijas hokeja audzēkņa cīņām Stenlija kausa izcīņas finālā. Šādu iespēju nodrošinājis vienīgais Latvijas hokeja pārstāvis Nacionālajā hokeja līgā - Kaspars Daugaviņš.
Teds Nolans un Kirovs Lipmans. Vēl draugi...
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, F64
31

Karalis Kirovs

5. jūnijā Latvijas Hokeja federācijas Valdei vajadzēja atlaist Tedu Nolanu. Vai pagarināt līgumu ar viņu. Taču nenotika ne viens, ne otrs. Valdes sēdē par pasaules čempionātā padarīto atskaitījās tikai izlases GM Māris Baldonieks un treneris Artūrs Irbe. Tauta par Nolanu šūmējas, lād Lipmanu, dažs mēģina visā šajā sāgā atrast kaut kādu loģiku, bet tās nav. Darbā kolēģiem situāciju skaidroju ar kāda bijušā Hokeja federācijas darbinieka iecienītu teicienu: "Nemeklējiet d---sā smadzenes! Tur to nav...''.
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/f64
24

Ērti un izdevīgi: kā ietaupīt 5000 latu

Šoreiz tas nav sauklis no kārtējā kaitinošā reklāmas bukleta, kas iemests jūsu pastkastītē. Drīzāk kā savdabīgs moto kādam vakar pieņemtam lēmumam, kas vienu no Latvijas čempionāta finālistēm atbrīvo no paredzētā soda par apzinātu, visiem acīmredzamu un neapstrīdamu nolikuma pārkāpumu. Motivācija? Iesaku vispirms apsēsties...
Dažs ir piemirsis, ka 17 pavasarus Artūra Irbes ģimene bijusi Latvijas hokeja izlase.
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, F64
26

Ļaunums kā dzīves vērtība

Laikam jau vācu baroni darīja slikti, ļaujot visiem lasīt un rakstīt gribētājiem apgūt lasīt, bet jo vairāk - rakstīt prasmi. It sevišķi aktuāli tas kļuvis interneta laikmetā, kad daži portāli ļauj sevi izmantot kā sētu, kur katrs latvietis var uzrakstīt, ko domā par kaimiņu Anniņu vai paralēlklases Pēci.
Latvijas U-18 izlases ierinda jauniešu pasaules čempionātā Sočos. Foto: iihf.com
9

Vai U-18 izlases izkrišana no elites Latvijas čempionātu padarīs stiprāku?

Šosezon savu spēku un atbilstību patiesībai zaudējusi Latvijas Hokeja federācijas prezidenta Kirova Lipmana mantra, ka mums visas izlases elitē spēlē, kas mazai valstij liels sasniegums. Janvārī no elites izkrita U-20 izlase, aprīlī arī U-18 izlase... Tagad jauni skaitāmpanti: dalība MHL vainīga pie Latvijas U izlašu nespēka. Varbūt Lipmana k-gam taisnība?
Artis Ābols prognozē, ka Latvijai izšķirošā spēle būšot 7. maijā.
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
20

Optimismu vai objektivitāti?

Pirms lielām sacensībām allaž esmu kā vēža spīlēs. Man kā žurnālistam vajadzētu būt objektīvam - rakstīt tā, kā domāju un, ja kolēģi no radio vai televīzijas jautā, atbildēt godīgi. Taču šim godīgumam ir arī otra puse - pirms sacensībām visiem vajagot domāt pozitīvi un tad šis pozitīvisma liellādiņš dodot pozitīvu efektu mūsu sportistiem.
Dinamo ierinda pirms kārtējās cīņas par Cerības kausu. Foto: Rīgas Dinamo ofic. profils facebook.com lapā
15

Kuru dinamieti sūtīs uz Vladivostoku? KHL tirgus sākas

30. aprīlis ir KHL 2012./2013. g. sezonas pēdējā diena, bet 1. maijā pulksten 0:00 (pēc Maskavas laika) sākas starpsezona – ar ierasto tirgu, dažāda kalibra zvaigžņu parakstīšanu, transfēra panākumu izsludināšanu utt. Cik nogatavojušies starpsezonas transakcijām būs Rīgas Dinamo? Un kas paliek pāri no „vecā” Dinamo. Runā, ka kādam dinamietim būs jākravā čemodāni uz Tālajiem Austrumiem – jaunizveidoto KHL klubu Vladivostokā.
Pa draugam sakārtot jau var visu, bet jārēķinās, ka par to tomēr runās
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/f64
3

Ko varbūt nav pamanījis Jaunups

Šodien Latvijas mediju telpā parādījās VEF kluba padomes priekšsēdētāja Edgara Jaunupa domas par situāciju, kas izveidojusies saistībā ar LBL fināliem. Dažas no svarīgākajām tēzēm prasās pēc neliela koriģējoša komentāra.
BBL čempionu treneris norāda uz netaisnību, ko radītu izmaiņas
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/f64
22

Varbūt vispār atceļam to finālu?

Šās nedēļas “Sporta Avīzē” aizsāktā diskusija par to, kāds šogad varētu izskatīties LBL fināls, un to, kādam tam vajadzētu izskatīties, basketbola aprindās guvusi pietiekami kolorītu rezonansi. Izteikties varam visi, taču tie, kurus tas skar vistiešāk, ir treneri - savu komandu konkrētam laikam un sērijas garumam būs jāsagatavo tieši viņiem. Tāpēc pajautāju Robertam Štelmaheram.
TTT kapteine Skaidrīte Smildziņa-Budovska (priekšplānā) ar PSRS Tautu spartakiādes čempioņu kausu. Aiz viņas vēl viena FIBA Slavas zāles kandidāte - Silvija Ravdone-Krodere.
Foto:...
6

"Trīssoļlēcēja" Skaidrīte Budovska

Laiku pa laikam pirmdienu vakaros LTV1 programmā skatos Uģa Joksta vadīto raidījumu VIP - veiksme, intuīcija, prāts. Pirmkārt tāpēc, ka tā ir spēle, kurā nepieciešamas visas trīs šeit minētās sastāvdaļas. Tā ir arī iespēja pārbaudīt, ko zini pats, ko esi piemirsis un vari just līdzi arī kādai no komandām.
"Juniora" virsvadonis Vjačeslavs Nazarovs Piņķu kaujās drīkst komandēt 70 hokeja kareivjus. Arī 13 dinamiešus... 
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze
10

Latvijas hokeja savdabīgais šarms

Dienā, kad visa progresīvā cilvēce jūsmoja par Nadeždu, tepat Kirovlandē gāja vaļā augstākā līmeņa hokejs. Mazie cerībnieki no "Dinamo" kluba valsts čempionāta pusfināla trešajā spēlē ar 4:2 uzvarēja neliešus no "Ozolniekiem/Monarch". Līdz ar to "Dinamo" sistēmai vaļā vārti, lai nākamajā pirmdienā, otrdienā vai vēlākais - ceturtdienā Kirovs viņiem kārtu kaklā 36 Latvijas čempionu medaļas.
Ja godīgi, tie patiešām bija sūdi, kuros Artis Ābols bija pēdējā mēneša laikā iebridis...

Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
43

Visgrūtāk bija Ābolam...

Rīgas „Dinamo” ir izcīnījuši Nadeždas kausu. Tas pienākas komandai, kas pēc sezonas gribēja vēl uzspēlēt hokeju. Ja skatās no šāda punkta, mūsējie patiešām nodemonstrēja raksturu. Citiem bēdu brāļiem bija vienalga...