Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:459, Did:0, useCase: 3

Latvijas hokeja savdabīgais šarms

Jānis Matulis
Jānis Matulis

Latvijas hokeja savdabīgais šarms
"Juniora" virsvadonis Vjačeslavs Nazarovs Piņķu kaujās drīkst komandēt 70 hokeja kareivjus. Arī 13 dinamiešus...
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze

Dienā, kad visa progresīvā cilvēce jūsmoja par Nadeždu, tepat Kirovlandē gāja vaļā augstākā līmeņa hokejs. Mazie cerībnieki no "Dinamo" kluba valsts čempionāta pusfināla trešajā spēlē ar 4:2 uzvarēja neliešus no "Ozolniekiem/Monarch". Līdz ar to "Dinamo" sistēmai vaļā vārti, lai nākamajā pirmdienā, otrdienā vai vēlākais - ceturtdienā Kirovs viņiem kārtu kaklā 36 Latvijas čempionu medaļas.

Pasaules hokeja apskatnieki vairākas reizes rakstījuši, ka Latvija ir unikāla zeme. Pirmoreiz tas notika 1997. gadā, kad pasaules čempionātā Turku ārzemju kolēģi pārjautāja, vai tā tiešām nav kļūda un Latvijā nav vairāk par trim mākslīgā ledus laukumiem. Kolēģiem, kurus pazinām tuvāk, atklājām, ka faktiski jau ir tikai divi, ka trešais - Talsos ir nestandarta, un pirms Latvijas izlases bukleta nodošanas drukātavā mums bija referendums, skaitīt Talsu laukumu vai neskaitīt. Paldies Kirovam un viņa līdzgaitniekiem, ar laukumiem mēs nu pasaulē esam konkurēt spējīgi.

Toties nu unikāli esam citā veidā. Citur hokeja pasaulē komandas pieteikumā valsts čempionātam drīkst būt 30 vai nedaudz vairāk spēlētāju, mēs ejam jaunus ceļus, tā teikt - esam sava veida stahanovieši. Tā Latvijas dižgars "Dinamo"/HK"Rīga"/"Juniors" valsts čempionāta izšķirošajām cīņām pieteicis 70 hokejistus, tikai mazliet atpaliek mazais dižgars "Liepājas metalurgs" - 67. Atceroties mūsu krāpšanos ar haļļu uzskaitījumu 1997. gadā, kolēģis Tonijs no Vācijas apjautājās, vai mēs šoreiz arī nekrāpjamies. Ne vella! Pie mums viss notiek godīgi, atklāti, cilvēku cieņu neaizskaroši utt.

Unikāli gan esam. Ja visu hokeja sezonu Latvijas čempionātu uzskatām kā piedevu, kā tādus kartupeļus, rīsus vai prosu pie Kontinentālās Hokeja līgas, Baltkrievijas atklātā čempionāta un MHL karbonādes, tefteļiem un azū, tad, tuvojoties pavasarim, Latvijas čempionāts pēkšņi kļūst par pašu garšīgāko kotleti. It sevišķi, ja "Dinamo", HK "Rīga", "Juniors", "Liepājas metalurgs" un "LM-2" savos turnīros izgāzušies kā vecas sētas. Nezinu, varbūt Skanstes ielā HKR trīs 1:7 uzskata par sasniegumu, bet Liepājā ir cilvēki, kas uzskata, ka "LM" 2:7 pēdējā mājas spēlē pret Soļigorsku vai "LM-2" 0:5 arī pēdējā "play-off" spēlē nav izgāšanās. Tā kā mūszemē valda nebijis pļurāļisms, lai nu tā būtu. "Bļiže k ķelū", kā teiktu Mopasāns.

Kā visiem sevi cienošiem hokeja faniem zināms, 24. marts ir izsludināts par "Dinamo" hokeja šā pavasara beigu dienu. (Uzrakstīju - beigu un tad sapratu, kādu fundamentālu kļūdu būtu pieļāvis!) Taču ziniet, ko tas maita Lipmans izdomājis! Viņš grib, lai nākamajā dienā pēc rauta vairāki dinamieši spēlē Latvijas finālsērijas trešo maču. Tas nozīmē, ka svētdienas rautā pārspīlēt nedrīkst šādi kadri no "Dinamo" personālsastāva - b. Upītis, b. Sotnieks, b. Porejs, b. Podziņš (?!), b. Pavlovs, b. Meija, b. Bičevskis, b. Indrašis, b. Skvorcovs, b. Biezais, b. Džeriņš, b. Cibuļskis un b. Rob. Bukarts. Jebkuram no šā velna duča jābūt gatavam, ka b. Nazarovs viņu iekļauj pieteikumā šā pavasara svarīgākajām spēlēm pret "SMScredit."

Kā to izdarīja jau pusfinālā pret "Ozolniekiem/Monarch". Skaidrs, ka 16. vietu MHL-2 izcīnošais "Juniors" var paklupt pret monarhiem un tad var vispār palikt bez metāla, tāpēc b. Nazarovs ar bb. Tambijeva un Opuļska piekrišanu veic operāciju, kas latvju hokeja annālēs jau nokristīta par Lielo Kauju Ozolniekos. Uz to Suvorovs, tfu - Nazarovs, savā brigādē iesauc Cimermani, Golovkovu, Rih. Bukartu un K. Lipsbergu. 2:1 ir pārāk baiss rezultāts, tāpēc uz otro pusfinālu, kas latvju hokeja annālēs jau nodēvēta par Pirmo Lielo Kauju Piņķos, Suvorovs, tfu - Nazarovs iesauc vēl septiņus no apakšvienības HK "Rīga" - Siksni, D. Straupi, Sarkani, Dīķi, Jeļisejevu, Kurmi un Saliju. Kauja tiek zaudēta ar 1:2.

Kas atliek Suvorovam, tfu - Nazarovam? Atrast vēl kādu leģionāru no apakšvienības HK "Rīga". Un Otrajā Lielajā Kaujā Piņķos par "junioriem" kļūst Smirnovs, Kondrats, Rancevs, Begovs un A. Ševčenko. Otrā Lielā Kaujā Piņķos tiek uzvarēta ar 4:2. Nu pienākusi kārta "junioros" iesaukt velna duci no "Dinamo". Jo "SMScredit" pēdējās nedēļās ārprātīgi bruņojas, tika izskatīts pat piedāvājums no Kazaņas izsaukt Iļju Ņikuļinu. Par savu firmu taču Iļja krīt un ceļas...

Visā šajā abu Latvijas hokeja dižgaru reglamenta cīņās šaurā bezizejā nonākuši uzskaitveži. Tāpēc 22., 23., 25. marta un, ja vajadzēs arī 26. un 28. marta cīņās pats Kirovs uzskaitīšot, kurš drīkst spēlēt un kurš nedrīkst. Reku, Otrajā Mazliepājas kaujā SMS jau esot izmantojusi slepeno ieroci - pieteicis spēlei 22 hokejistus, kaut Lielais reglaments SMS gadījumā atļaujot tikai 20.

P. S. Salīdzinot ar to turnīru, kur tagad spēlē Znaroks, mūsējais ir vismaz divu Gagarinu un vienas Tereškovas vērts.

     [+] [-]

, 2013-03-21 11:54, pirms 10 gadiem
īsti nesapratu, kurš tad ir vainojams pie esošās situācijas b.Matuļa izpartnē?
Klubi, kuri normāli izmanto to situāciju kāda viņa ir, jeb tomēr LHF, kas ir radijusi iespēju klubiem rīkoties šādi.

  +1 [+] [-]

, 2013-03-21 11:54, pirms 10 gadiem
k-kādu limitu jau varēja ielikt , 70 spēlētāju tur jau 3 komandas iznāk

  +4 [+] [-]

, 2013-03-21 12:17, pirms 10 gadiem
Jāni, aizmirsi vēl vienu akcionāru - Ovečkinu. Viņam gan īpaši neklājas aiz okeāna, bet savai firmai tak ar hut-trick palīdzēšot!

  +1 [+] [-]

, 2013-03-21 12:28, pirms 10 gadiem
Labi uzrūkts! Gadiem jau tikai vienai komandai bija tāda iespēja. Tagad divām. Uzreiz nav labi. Jocīgi tie žurnālisti.

  +3 [+] [-]

, 2013-03-21 12:29, pirms 10 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: īsti nesapratu, kurš tad ir vainojams pie esošās situācijas b.Matuļa izpartnē?
Klubi, kuri normāli izmanto to situāciju kāda viņa ir, jeb tomēr LHF, kas ir radijusi iespēju klubiem rīkoties šādi.
Šoreiz tev piekrītu pa simts procentiem - it kā te kāds no klubiem būtu ar viltu un māņiem tos n-tos sistēmas spēlētajus dabūjuši iekšā uz kādu no konkrētajām spēlēm.
Pie tam bazars par ko - ka vakar komanda, kuras vidējais vecums ir ~17,5 gadi noskrēja vienu otru sava tēva vecuma spēlētāju, kurš svarā tuvu centneram Takš ne jau tas, ka puikas jauni, vainīgs pie tā, ka LČ formātā cirka vairāk kā visu izsmietajā kolhoza līgā.

     [+] [-]

, 2013-03-21 12:31, pirms 10 gadiem
Aivars54 rakstīja: Labi uzrūkts! Gadiem jau tikai vienai komandai bija tāda iespēja. Tagad divām. Uzreiz nav labi. Jocīgi tie žurnālisti.
Jau pagājušā sezonā ''Juniors'' izmantoja HKR spēlētājus (Indrašis u.t.t.), bet viņien vienkārši bija galīgi po tāds LČ, un tāpēc izstājās jau 1/4 finālā.

     [+] [-]

, 2013-03-21 12:58, pirms 10 gadiem
Varbūt vienkārši Savickim gribas vēl kādu kausu – ar skatu nākotnē, tas varētu būt Continental Cup, ja paņem LAČ...

     [+] [-]

, 2013-03-21 12:59, pirms 10 gadiem
Bet būtībā tiešām, ar visiem šiem jautājumiem Matuļa kungs var droši klauvēt pie Lipmana kunga durvīm, ja komandām dota tāda iespēja, kapēc lai tās neizmantotu situāciju...

     [+] [-]

, 2013-03-21 13:00, pirms 10 gadiem
Shmidzis rakstīja: Varbūt vienkārši Savickim gribas vēl kādu kausu – ar skatu nākotnē, tas varētu būt Continental Cup, ja paņem LAČ...
Varbūt, bet...........
Nedomāju,ka patreiz RD ir iespēju regulārās sezonas laikā KK startēt no otrās atlases kārtas. KHL kalendārs viņiem šādu iespēju nedos.

     [+] [-]

, 2013-03-21 14:27, pirms 10 gadiem
Shmidzis rakstīja: Varbūt vienkārši Savickim gribas vēl kādu kausu – ar skatu nākotnē, tas varētu būt Continental Cup, ja paņem LAČ...
Domāju, ka diez vai SMS gribēs spēlēt tajā CC, ja arī viņi uzvarēs LAČ.
Tās ir, gan izmaksas klubam, gan spēlētājiem katrā posmā uz nedēļu jātiek prom no ikdienas darbiem. Esošajā situācijā SMS ir amatieru (vai pusamatieru) komanda, kurā spēlētājiem ir arī citas nodarbošanās bez hokeja.

Tāpēc diezgan ticams, ka kaut kādai komandai no RD sistēmas (ar Juniora vai kādu citu nosaukumu) būs iespēja spēlēt CC. Ja vien viņi paši to gribēs.