Layout: current: getLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2674, Did:0, useCase: 2
28.MAIJS
.
H.Rodke: Kāpēc neregulāri treniņi ir slikti
Neregulārs sports ķermeni vairāk bojā nekā attīsta. Veselības nolūkā tad labāk ir netrenēties vispār. Šajā rakstā par to, kā sportists var iegūt labu formu, kādi ir riska faktori un kā no tiem izvairīties.
25.APR
.
H.Rodke: Sporta trauma. 2. daļa: IQ, viltošana un lētie cīsiņi
Smagas traumas gadījumā mūsu IQ vienmēr nokrīt par vienu standartnovirzi. Atsevišķos gadījumos cilvēkiem ar sevišķi augstu vai tieši otrādi, zemu pašvērtību – pat par divām. Intrigai – vai tas, kurš cenšas atgriezties sportā esmu iepriekšējais es?
16.APR
.
Helmuts Rodke: Trauma. Atrofēšanās, terapija un viltošana. 1.daļa
Mēs zaudējam sportistus. Vēl sliktāk, šie sportisti zaudē paši sevi, savu laiku un iespējas dzīvē. Ne tik daudz pašu traumu, cik to izraisītas “blakus-atrofēšanās” dēļ. Un tā ir liela problēma.
19.APR
.
Helmuts Rodke: Laras Kroftas panākumu aisbergs
Vēl viena spilgta dzīve, daudz profesionālu iemaņu jau pirms 18, izglītības iespējas ārzemēs, ja ļoti paveicas – slava vai pat zvaigznes statuss, un, protams, lieliski trenēts gribasspēks un ķermenis. Tie ir sporta bonusi. Kā to visu sasniegt? Esot procesā profesionāli – savlaicīgi sakārtot ar treniņiem saistītās lietas un attieksmi, un tad visu (gan 7, gan, 12, gan 18 gados) darīt Pasaules līmenī! Turklāt - tas viss ir vienkārši.
05.FEB
.
Helmuts Rodke: Akmens laikmets 2 jeb ko es darītu, ja būtu pilnīgs fitnesa iesācējs
Es mācītos attīstīt, pārvaldīt un pareizi lietot savu ķermeni – smalku biotehnoloģiju - tāpat, kā pārējās tehnoloģijas, ko izmantoju ikdienā. Tas būtu gan 21. gadsimtam atbilstoši, gan arī veselībai noderīgi. Sports un treniņš ir fiziska māksla, tāpēc visu primitīvo kas piedien Akmens laikmetam es aizmirstu.
31.JAN
.
Helmuts Rodke: Akmens laikmets trenažieru zālē
Rakstā nekā salda. Rosinu domāt... Ir sporta klubi, ir to apmeklētāji un ir 21. gadsimts. Daudzviet viss ir jaunākajās tehnoloģijās – trenažieri, kardio mašīnas ar NFC, sīkais inventārs, zāles apgaismojums un rosinoši lielformāta plakāti. Klientiem ir moderns sporta apģērbs un apavi, mobilais piekabināts uz rokas, bezvadu austiņas un advancēts pulsometrs… Taču nereti vingrinājumu izpildīšanas tehnika ir līmenī “80. gadu pēdējie atkritumi.”
12.DEC
.
Treneris H. Rodke: Problēmas ar ceļiem un citām locītavām
Kad ceļa locītavā saveidojas izaugumi ar asām malām un sairst skrimslis, tad tur iekšā burtiski plosās īsta elle un ir nežēlīgas sāpes. Tas attiecas arī uz pārējām: pleca, potītes, gūžas, arī daudzajām mugurkaula starpskriemeļu locītavām. Kas rada šīs problēmas, un kā sportistu savlaicīgi no tām pasargāt, burtiski izglābt viņa nākotni - par to šajā rakstā.
22.NOV
.
Helmuts Rodke: Keitas Midltones lūpas (18+)
Kaitinošais vārds “sekss” uzpeld rakstā veselas četras reizes. Šī bija pirmā. Tie, kas ir bērni, ja lasīsiet, pirms katras nākamās reizes aizveriet acis un izlaidiet šo vārdu. Savukārt tādi aizkustinoši termini kā “sporta zinātne”, “fiziskā kultūra” vai “miofasciālie meridiāni” vairs neparādīsies... Sporta akadēmijas lieliskie mācībspēki, lūdzu, piedodiet! Šeit ir vienkāršiem vārdiem par to, ko mums savā ķermenī vajadzētu uzpumpēt.
14.NOV
.
Helmuts Rodke: Vai Bembijs ir nāvējošāks par haizivi?
Kas sportistam ir bīstami? Izlasi šo:“Betānijai Hamiltonei patika traukties pa viļņiem. Sērfojot ik dienu kopš 8 gadu vecuma, Betānija kļuva par tādu fenomenu, par ko cilvēki teica, ka viņas vēnās rit sālsūdens. 13 gadu vecumā meitene sērfotāju aprindās bija kļuvusi par uzlecošu zvaigzni un vietējo slavenību, taču 2003. gadā turpmāko notikumu dēļ viņas vārds iekļuva avīžu virsrakstos visā pasaulē.
19.OKT
.
Helmuts Rodke: "I LOVE THIS GAME!"
Šis materiāls ir tikai basketbolistiem, vecumā 12 – 20+. Tēma: Fiziskā sagatavotība. Top-3 problēmas un to risinājumi. Rolanda Šmita treniņu video.
16.FEB
.
Dzimis, lai zaudētu? 16+
Kā trenējas uzvarētāji, atšķirībā no neveiksmes putniem? Jā, spēcīgs ķermenis ir sporta panākumu pamatā, un iedomāties, ka konkurētspēja ir sasniedzama ar viduvējiem fiziskiem rādītājiem, ir katastrofāla ilūzija!
07.APR
.
Blogs: Kentuki ceptā žurka
Kentuki ceptā žurka patiešām bija mazāk krunkaina, nekā Jēkaba sarauktā piere! Neticībā un pārsteigumā vienlaicīgi. Ar to arī sākās mūsu sadarbība fiziskajā sagatavotībā. Ar vairākām inovācijām treniņos šim jaunajam basketbolistam. Lai arī viņam daudz kas bija jauns, taču viena lieta Jēkaba sejā tiešām izraisīja efektu, līdzīgi kā viņam uz šķīvja būtu uzlikta tā žurka, ar piebildi – nu, ēd tagad fiksi! Tas bija stāsts par atsperīguma uztrenēšanu.
10.MAR
.
Blogs: Amatierisms un profesionālisms
Reizēm ir tik grūti pārvarēt sevi! Pārvarēt dažādus apstākļus, citu cilvēku viedokļa ietekmi, konkurentu izdarības, savas emocijas, maņas, iegribas un sīkās acumirkļa vēlmes.
11.DEC
.
Blogs: Kāds ir labs treniņš?
Nekad. Nekad nevienu neinteresēs iemesli, kāpēc tu neguvi panākumus, toties tavu veiksmes stāstu gribēs dzirdēt daudzi!
06.NOV
.
Blogs: Ko man izstāstīja Naf-Nafs? 3. daļa.
Hei, Harij, vai jau aizmirsi par mani, ka tik ilgi nepublicē intervijas turpinājumu? – Tā man pajautāja NN pagājušās nedēļas beigās. Es nesāku strīdēties, ka, iespējams, tomēr vēl esmu Helmuts…nu vismaz šorīt vēl biju, bet vienkārši publicēju intervijas ar Naf-Nafu turpinājumu.
26.AUG
.
Blogs: Par Naf-Nafu. 2. daļa
Vai iekārtojies ērtāk? Iepriekšējā materiālā piedāvāju iepazīties ar pazīstama LA basketbolista veiksmes stāstu. Intervijā man viņš izstāstīja savus 6 panākumus nesošos principus.
12.JŪL
.
Blogs: Vai tu zini, kāds ir Naf-Nafs?
Hei, kāpēc gan tev neiekārtoties ērtāk? Un es… es tev pastāstīšu stāstu!
21.MAIJS
.
Ko vajag pusaudzim?
Iepriekšējos divos materiālos rakstīju par vienu no ātras skriešanas sastāvdaļām – „gurna vilkmi”. Šoreiz runa būs par to, ko, manuprāt, visvairāk vajadzētu pusaudzim, kurš nodarbojas ar sportu.
12.APR
.
Paturpināsim par ātrumu...
Godājamie sportisti! Pēdējā materiālā es centos aktualizēt problēmu jeb norādīt uz to. Kā cenšos to darīt ikvienā savā rakstā, jo, sākot domāt par aktuālo nozīmē spert pirmo soli pretī risinājumam. Es aprakstīšu arī dažus vingrinājumus GV attīstīšanai.
10.APR
.
Kāpēc viņš neskrien ātri?
Visiem, kas skrien īsākas vai garākas distances un ne tikai, interesē - kāpēc viņš neskrien ātri? Tāpēc, ka pietrūkst „gurna vilkmes” jeb spēka gurnu daļas muskuļos. Ko nozīmē šī mistiskā „gurna vilkme”, un kā to dabūt?