Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Helmuts Rodke: Akmens laikmets trenažieru zālē

Helmuts Rodke
Helmuts Rodke

Rakstā nekā salda. Rosinu domāt... Ir sporta klubi, ir to apmeklētāji un ir 21. gadsimts. Daudzviet viss ir jaunākajās tehnoloģijās – trenažieri, kardio mašīnas ar NFC, sīkais inventārs, zāles apgaismojums un rosinoši lielformāta plakāti. Klientiem ir moderns sporta apģērbs un apavi, mobilais piekabināts uz rokas, bezvadu austiņas un advancēts pulsometrs… Taču nereti vingrinājumu izpildīšanas tehnika ir līmenī “80. gadu pēdējie atkritumi.”

“Augstākās kvalitātes” trīsreiz no gļotām atberzta desa zelta iepakojumā nebūs mūsu pirmās izvēles produkts, bet sportošanas jomā tā notiek bieži. Iespējas, ko piedāvā mūsdienīga treniņa apstākļi, ir lieliskas, taču pārsvarā tiek izmantots pats minimums. Tas ir kā aizbraukt uz Taizemi, taču, neaizejot līdz pludmalei, katru dienu pavadīt blakus netīrai peļķei.

Mēs iekrītam uz savu nezināšanu, vienaldzību, slinkumu, aplamiem priekšstatiem vai, iespējams, episkiem grupu nodarbību nosaukumiem. Mēs it kā zinām, ko gribam, bet ne to, ko patiesībā veselībai vajadzētu, un kādas ir apslēptās ķermeniskās problēmas. Tāpēc, ka prāts un priekšstati par sevi var maldināt. Pirmās kļūdas iesācējiem? Nav medicīniska monitoringa, funkcionālo pārbaužu, un vismaz vienas testa nodarbības ar treneri. Par vingrinājumu apmācību nemaz nerunājot.

Netīrais darbs

Protams, ikviens drīkst vingrot, kā viņam ienāk prātā, ja vien viņš nelauž kopā sporta klubu vai kādu netraumē. Ja tā pavēro, tad viena daļa trenējas tiešām korekti, un no viņiem ir vērts pamācīties tehniku. Ir tādi, kas ar lieliem svariem darbojas šķietami nepareizi, taču viņi pilnīgi droši zina, kāpēc tā dara, un ar ko riskē. Te, nezinot iemeslu, akli nekopēsim. Bet daudzi ir diezgan tālu no tā ieguvuma, ko var dot konkrētais vingrinājums, un izskatās, ka viņu galvenā misija ir par katru cenu pašiznīcināties. Un runa nebūt nav par iesācējiem, bet par tiem, kas jauniešiem rāda "priekšzīmi."

Netīrais darbs ir hanteļu vai trenažieru bloku dauzīšana katrā atkārtojumā un svaru cilāšana pabriesmīgā izpildījumā. Bicepsu trenēšana, kad strādā viss iespējamais, bet tikai ne bicepsi. Smagatlētikas jostas lietošana teju visu treniņu, kaut arī, ja vien tu neesi Rebeka Koha, tā ir vajadzīga gandrīz nekad. Pietupieni ar stieni ar “atsitienu” lejā, par ko meniski ir sevišķā sajūsmā… Bet tas jau nekas, galvenais, ka esi pacēlis nereāli smagu štangu vai uztaisījis 60 reizes vienā piegājienā.

Izklupieni bīstamā stilā, nezinot, kam tieši tie ir domāti, un traumējot ceļus. Hanteļu spiešana vai savēršana guļus, pārstiepjot plecus. Pīšanās ar austiņu vadiem veicot bloku vilkšanu. Visi lēcienu vingrinājumi bez saprašanas par piezemēšanās tehniku. Uzkāpšana un nokāpšana no paaugstinājuma ar pilnīgi nepareiziem akcentiem. “Ātruma” trenēšana uz skrejceliņa, kas pēc būtības ir pilnīgi kaut kas cits. Hiperekstenzijas, kaut gan tāds “hiper” nemaz nav ieteicams, utt. Būtībā galvenā problēma slēpjas faktā, ka sporta zālē svari tiek cilāti un raustīti, nevis ar tiem attīsta ķermeni.

Reizēm uz izplosīšanos ar smagām hantelēm mēs uzaicinām kādu draugu - hei hei, nāc, noasiņosim kopā! Ja pēc piegājiena tu neesi izspļāvis uz grīdas zobu gabaliņus, tad darbs ir bijis viegls… Tomēr jāatceras, ka visam ir sava cena. Katram vingrinājumam, katrai tavai locītavai un katram rīkam zālē ir “lietošanas instrukcija.” Pārkāpjot robežas, nepatikšanas nekad nebūs tālu no tevis. Veselības ziņā daudzi svaru cilātāji gadiem ilgi ir nepārtrauktā ārkārtas stāvoklī un bez jebkāda krīzes menedžmenta.

Sarežģījumi

Cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar pamata lietām – saturīgumu, koordināciju, funkcionalitāti, spēku, utt., uz savu galvu nemaz nedrīkst izpildīt sarežģītas kustības vai grupas trenera kosmiskās horeogrāfijas. Tur vispirms vajadzētu aiziet pie fizioterapeita vai osteopāta, un tad sākt būvēt sevi tikai individuāli kopā ar treneri.

Sportošanas iesācēji, sevišķi pēc 20, kā likums ir ar pamatīgu apzinātu vai neapzinātu problēmu sarakstu. Piemēram: sāpoša mugura, muskuļu disbalanss, nesagatavotas locītavas, saīsināti atsevišķi muskuļi, kāju forma, skolioze, problēmas ar pēdām, mazkustīgums gurnos, savilkta spranda, vienkārši ķermenisks vājums, stresa ietekmē izmainīts iekšējo orgānu novietojums, kas atstāj iespaidu uz to pašu mugurkaulu… Pat nerunājot par sirdsdarbību, limfas atteci, gremošanu un elpošanu, kā arī ķermeņa tipu un tarakāniem galvā…

Un tad jaunais sportotājs, kurš nezina neko, no "populāra" trenera, kurš attiecībā uz klientu arī nezina neko, jo nav viņā iedziļinājies ne īstermiņā, ne ilgtermiņā (vai vispār nemaz), nopērk vistīrāko copy-paste treniņu plānu. Bicepsiem, presītei un dibenam. Cerības jau sākumā ir rožainas, taču ir liels risks savas slēptās problēmas saasināt vēl vairāk un palikt vēl šķībākam. Patiesībā iesācējiem vajag lielā devā vienkārši palīdzēt, nevis kaut ko tikai pārdot. Un sniegt viņiem vairāk, nekā viņi grib vai ir iedomājušies. Daudzus vistiešākajā nozīmē glābt, un reizēm no viņiem pašiem.

Jo klients jau sevi līdz galam nepazīst, no malas neredz, un nezina, ko viņš nezina. Nav arī nevienu vingrinājumu tā pamatīgi apguvis. Citus vispār nemaz, un dažus pilnīgi nepareizi. Taču jebkas bez apmācības saucas, piedodiet, Stulbuma Zinātne. Tā arī sākas vismaz 50% fitnesa iesācēju katra personīgais akmens laikmets, kas turpinās gadiem. Diemžēl.

Vai ir iespējams iedot visiem vienu zelta padomu? Nē, jo katrs cilvēks ir ar savu uztveri, sporta terminu izpratni, teiktā interpretāciju un dzīves apstākļiem. Katram arī ir jāveido savs unikālais stāsts šajā pasaulē. Vienīgais padoms šeit -
visu jautā profesionālim! Pat vienu cilvēku ir samērā komplicēti apmācīt. Jo galvenais nav iestāstīt, kā ir jādara spiešana guļus vispār, bet gan kā ir jātrenē ķermeņa augšaļa tieši konkrētajam cilvēkam.

No šī viedokļa internetā pirktie treniņu plāni ne vienmēr dod labu rezultātu. Līdzīgi ir grupu treniņos - visiem tiek teikts viens un tas pats, bet tik un tā, katrs izpilda vingrinājumu pa savam. Ko tad darīt? Atrast treneri, kurš patīk, un izaicināt viņu palīdzēt individuāli.

Sporta klubam jau nebūtu tik grūti pie sienas piekārt vienkāršu instrukciju - ko ņemt vērā iesācējam, un ko darīt ja ir sarežģījumi, jautājumi, šaubas, kā uzvesties utt. Vienkārši laba pievienotā vērtība abonementam. Un vēl - grupu nodarbības, kā arī finanšu līguma uz gadu maiga uzspiešana, protams, ir bizness (kurš gan spēj gadu bez pārtraukumiem iet uz zāli?), taču pret cilvēkiem un viņu veselību tomēr ir jābūt godīgiem!

Funkcionalitāte

Vai glābiņš no “prastas” dzelžu cilāšanas ir t.s. funkcionālie treniņi? Jautājums pēc būtības ir nepareizs. Jo nav jāglābjas no tā, ko var izdarīt lieliski. Arī “funkcionālā treniņā” var būt papilnam brāķa un nepareizu metodiku. Nemaz nerunājot par kaitējumu sirdij, nekontrolējot pulsu, vai nepareizā/nefunkcionālā stilā atkal jau raustot vai cilājot inventāru vai pārvarot šķēršļus.

Vienkāršs un kvalitatīvs treniņš ar svariem var būt pat daudz funkcionālāks par nekorektām anti-funkcionālām blēņām. Klientam daudz vērtīgāks un attīstošāks. Ja neskaita blokus galvas smadzenēs, galvenās funkcionalitātes problēmas parasti visiem slēpjas gurnu/sēžas daļā (gluteus, piriformis, iliopsoas) un apakšstilbos/pēdās. Tam tad arī vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību.

Savukārt bez pietiekamas kardio sagatavotības (un pulsa kontroles!) apļa treniņiem labāk nemaz netuvoties, jo funkcionālo stāvokli tas var tikai pasliktināt. Nereti vienīgais, kam der izvēlētā nodarbības slodze, ir treneris. Vispār jau apļa treniņa lielākā vērtība ir ērti padzenāt grupiņu, lai viņi justos izvingrināti un noguruši (kas nemaz nav slikti). Un, protams, laimīgi. Esmu gan redzējis cik “kvalitatīvi” to dara jauniešu komandas…

No fizioloģiskā un terapeitiskā efekta pozīcijas treniņš ir ļoti tuvu medicīnai. Sports ne tikai uzlabo enerģētiku, aizdzen depresiju un noņem stresu, bet ārstē pat onkoloģiskās lietas. Par to jau runā daudz. Cilvēks var atnākt uz treniņu katru reizi citā kondīcijā. un reizēm viņam savs standarta plāns ir jānoliek malā, jo vajadzētu izmantot alternatīvus spēka vingrinājumus, cita režīma kardio vai stiepšanos kā to pašu terapiju. Tāpēc kaut vai pareizi elpot ir pirmais, kas jāapgūst svaru zālē. Piemēram, ir labi pēc treniņa guļus uz paklājiņa veikt vienkāršu muguras atslābināšanas un dziļās elpošanas uzdevumu, kas izventilē plaušu apakšējo daļu, darbina diafragmu, un palīdz saregulēt iekšējo “Ci."

Bet ko trenažieros darīt sportistam?

Gandrīz neko no tā, ko dara parasts fitnesa cienītājs. Sportista mērķis ir uzlabot fiziskās īpašības. Ja runājam par spēku, eksplozivitāti un ātrumu, tad tam ir vajadzīgs attīstīt tādus bioloģiskos audus, kas asas jaudas kustībās spēj uzkrāt lielu daudzumu Elastīgās Deformācijas Enerģijas (t.s. "bezmaksas" enerģijas, kas rada kustību eksplozivitāti). Pieļauju, ka vienkāršam kluba apmeklētājam tas varētu būt svešs termins.

Tātad galvenais ir nevis nogurums, uzpumpēti un lēni muskuļi vai laimes sajūta, bet gan trenējošais impulss, kas uzlabo sportisko sniegumu ilgtermiņā. Viss pārējais ir tikai patīkams vai nepatīkams bonuss. Galvenais uzdevums ir palielināt kolagēna un elastīna šķiedru blīvumu muskuļos un cīpslās, kas ir panākams strādājot ar lieliem svariem īpašā režīmā, kā arī darot paskarbu pliometriju. Finālā iegūstam stingru un atsperīgu ķermeni.

Pārējais treniņa darbs, ja vien tā nav starpsezona vai rehabilitācija, ir tikai iesildīšanās, tonizēšanās, sagatavošanās, izturība vai recovery. No visa intensitātes apjoma tikai 20% darba dod galveno rezultātu. Taču lielākā kļūda sportistam ir "vispusīgi" pārgatavoties vai pārgulēties uz paklājiņa, un pamest novārtā īstos vingrinājumus, kas sākotnēji var šķist par grūtu. Planki, “korsetes stiprināšana” vai bezgalīgi balansa uzdevumi ir tikai mazie palīgi. Jo bez kārtīga atsperīguma sportā nekur! Pusaudži, protams, ir atsevišķs stāsts.

Vai sportistu vingrinājumi ir noderīgi parastam cilvēkam? Protams, jo tie ir interesanti un sevišķi attīstoši. Tāpēc, ka ir pārdomāti un pamatoti. Galvenais ir izvēlēties pareizo sarežģītības līmeni, un dažam labam ieskatīties pasē.

Lieki nedramatizējot ar “labā pretstatu ļaunajam”, gribu teikt, ka vingrinājumu pieņemama izpildījuma robežas vienmēr ir nedaudz peldošas. Nekas nav balts vai melns. Neviens nav ideāls, un reizēm paimprovizēt ir forši. Taču, pamanīties pavisam elementārus, grūti sabojājamus vingrinājumus izpildīt tā, ka citiem traumējas redze, tiešām ir Akmens laikmets. Tāpat kā smaržu lietošana pirms treniņa vai netīra krekla atkārtota uzvilkšana.

Vai visus vajag censties “glābt?” Jauniešus noteikti. Bet ko var padarīt iesīkstējušam un "pieredzējušam" bukam, kurš nevienu padomu neņem vērā, un neko arī nejautā? Tikai viņš pats var sevi izmainīt. Turklāt vai mums ir tiesības nelūgtiem iejaukties katra cilvēka intīmi-personīgajā evolūcijā? Labs treneris kurš iedziļinās savā klientā ir vērtība. Tapēc ir prieks, ka kārtīgi izglītotu speciālistu kļūst arvien vairāk.

Visbeidzot... Trenažieru zālē var dabūt ne tikai musīšus un figūru, bet gan daudz vairāk. Reālas fiziskās īpasības. Spēku, izturību, lokanību, koordināciju, atsperīgumu utt. Attiecībā uz spēka treniņu ir divi ceļi - 1) mēs fokusējamies tikai uz lieliem svariem, audzējam masu un kļūstam arvien lielāki, stīvāki, arvien vairāk hronisku iekaisumu un muskuļu plīsumu, līdz visbeidzot cilvēks staigā kā tāds nefunkcionāls akmens, kurš nevar normāli paskriet, un kuram pulss pat guļot nenokrīt zem 80, - 2) Adekvāta vai pat liela muskuļu masa un spēks, bet piedevām mums ir arī veselība, izturība, sakārtots mugurkauls, labas funkcionālas spējas piedalīties dažādos citos sportos, un prieks dzīvot.

1 2 41 komentārs

     [+] [-]

, 2018-01-31 09:01, pirms 6 gadiem
Mēs taču dzīvojam soctīklu laikmetā un svarīgāk par pareizi izpildītu vingrinājumu ir soctīklos padižoties ar apjomu.
Bet kā jau iepriekš esmu norādījis - ja es dibinātu partiju, autoru ņemtu kā vienu no galvenajiem oratoriem.

     [+] [-]

, 2018-01-31 09:38, pirms 6 gadiem
Noteikti, ka daudz patiesības, bet ko darīt? Pieņemu, ka arī "atsperīgumu" var trenēt nepareizi un ceļgaliem bīstami. Šaubos vai visi sev var paņemt personīgo treneri uz pusgadu un arī tad, kāda ir pārliecība, treneris saprot, kas konkrētajam audzēknim vajadzīgs/veselīgs.

  +3 [+] [-]

, 2018-01-31 09:50, pirms 6 gadiem
Helmuts man ļoti atgādina klasisku sportacentra komentētāju - viss ir slikti, viss ir nepareizi, es zinu kā vajag un kā ir labāk, bet jēga no tā nekāda nav, jo reālu ieguldījumu ar saviem rakstiem nesniedz.
Ok Helmut - uztaisi rakstu sēriju, kur parādi, kā sastādīt pašam savu pareizo sporta programmu, kur arī ir video ar demonstrāciju kā pareizi darīt kādu vingrinājumu, kam pastiprināti pievērst uzmanību, kā pareizi izvēlēties svarus, kā pareizi iesildīties un pēc tam arī atiet no slodzes, no kā uzmanīties, ko ēst, cik ēst, kad ēst. Te ir ļoti plašas iespējas izpausties. Bet ja Tu nevari dot kādu ieguldīju, tad, protams, piedod, ja vari, bet neraksti vairs šādus rakstus ok?

     [+] [-]

, 2018-01-31 09:59, pirms 6 gadiem
un palīdz saregulēt iekšējo “Ci.”

Dažreiz tas Rodke tādu mēslu runā.

     [+] [-]

, 2018-01-31 10:29, pirms 6 gadiem
Palasot Helmuta rakstīto rodās sajūta, ka bez autora ziņas labāk vispār neko nedarīt, bet kā rīkoties ja tuvumā nav šāda kalibra speciālista, vai pilsētā ir pieejama tikai 1/2 trenažieru zāle.

 +10 [+] [-]

, 2018-01-31 11:15, pirms 6 gadiem
Janoss1989 rakstīja: Helmuts man ļoti atgādina klasisku sportacentra komentētāju - viss ir slikti, viss ir nepareizi, es zinu kā vajag un kā ir labāk, bet jēga no tā nekāda nav, jo reālu ieguldījumu ar saviem rakstiem nesniedz.
Ok Helmut - uztaisi rakstu sēriju, kur parādi, kā sastādīt pašam savu pareizo sporta programmu, kur arī ir video ar demonstrāciju kā pareizi darīt kādu vingrinājumu, kam pastiprināti pievērst uzmanību, kā pareizi izvēlēties svarus, kā pareizi iesildīties un pēc tam arī atiet no slodzes, no kā uzmanīties, ko ēst, cik ēst, kad ēst. Te ir ļoti plašas iespējas izpausties. Bet ja Tu nevari dot kādu ieguldīju, tad, protams, piedod, ja vari, bet neraksti vairs šādus rakstus ok?
KATRA no tevis piedāvātajām tēmām ir vismaz doktora disertācijas līmeņa darba vērta un, visdrīzāk, ne viena vien darba.

Autoram var piekrist un var arī nepiekrist, taču tas ko ar šādiem rakstiem var panākt, t.i., likt cilvēkiem domāt par to KO viņi dara treniņos un KĀPĒC dara, tas ir ļoti svētīgi un pareizi.

  +3 [+] [-]

, 2018-01-31 11:16, pirms 6 gadiem
knaible rakstīja: Palasot Helmuta rakstīto rodās sajūta, ka bez autora ziņas labāk vispār neko nedarīt, bet kā rīkoties ja tuvumā nav šāda kalibra speciālista, vai pilsētā ir pieejama tikai 1/2 trenažieru zāle.
Pavisam vienkārši - no konteksta izvelc galveno domu, kas šeit ir tāda, ka visas raušanas, plēšanas un pārspīlēšanas ar svariem ir jāatliek malā un jāsāk ar vingrinājumu tehnikas mācīšanos. Reti kurš no "večiem", kas ar pārdzītiem torsiem tuntulējas pa svaru zāli, veic pienācīgu iesildīšanos un atsildīšanos. Soctīkli arī kā murgs - rauj ar jaudu necilvēcīgus svarus no zemes, tupjas ar pārsimt kilogramiem uz pleciem, tai pašā laikā aizelšas aizsienot apavus.

  +5 [+] [-]

, 2018-01-31 11:23, pirms 6 gadiem
Es ar tomēr vairāk pievienojos tiem, ka Helmuts rakstot visu uzmanību velta tikai tam, kā ir nepareizi. Ok, doma laba un pareiza - aizdomāties un sākt trenēt savu ķermeni pareizi. Bet tādā gadījumā prasītos vairāk no sērijas, kas tad ir tas pareizi. Kaut kādus pamatus par pareizu treniņu rutīnu (iesildīšanās, atsildīšanās, tehnika utt), jo ne visiem ir treneris pa rokai pieejams un ja ir - kāda garantija, ka arī viņš trenē pareizi. Ja Helmuts vairāk apgaismotu par pamatiem, vieglāk būtu saprast, kad treneris lej tuftu. Citādi ir sajūta, ka šie ir reklāmrakstu ABC, kad "tie visi citi neko nemāk un dara nepareizi, bet pie manis gan ir viss ideāli! nākat, maksājat!". Amerikāņiem šis ir ļoti modē - stāsta un stāsta, kā citur visu dara galīgās auzās, nesaka, kā ir pareizi, bet aicina pirkt to un to (tas var būt gan produkts, gan pakalpojums), lai uzzinātu īsto drēbi.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2018-01-31 11:57, pirms 6 gadiem
Juris Miņins rakstīja: KATRA no tevis piedāvātajām tēmām ir vismaz doktora disertācijas līmeņa darba vērta un, visdrīzāk, ne viena vien darba.

Autoram var piekrist un var arī nepiekrist, taču tas ko ar šādiem rakstiem var panākt, t.i., likt cilvēkiem domāt par to KO viņi dara treniņos un KĀPĒC dara, tas ir ļoti svētīgi un pareizi.
Vēl arī tas, ka šādus pakalpojumus tomēr sniedz ļoti individuāli un ar to pelna naudu, neredzu nekādu pamatojumu, lai kāds par velti tagad sāktu kādam sniegt šādu sarežģītu pakalpojumu, kaut vai vispārīgu.

  +4 [+] [-]

, 2018-01-31 12:23, pirms 6 gadiem
Parasti šāda veida rakstus nelasu, bet virsraksts aizķēra un izdomāju palasīt par ko viņš raksta.
Ko es izvilku no raksta. Raksta autors lieto daudz dažādus ikdienas cilvēkam nezināmus terminus kā gluteus, nēesmu mācijies fizioloģiju un man tas neko neizsaka, pat nav ne mazākās nojausmas kur tas aptuveni atrodas.
Protams piekrītu, ka svaru cilāšanai ar nepareizu tehniku ir vairāk mīnusu kā plusu, bet tai pat laikā viņa apgalvojums, ka vajag individuālu treneri man liekas galīgākās muļķības. Protams, ka treneris ar visu aprīkojumu nokontrolēs, lai pareiza tehnika būtu, bet tai pat laikā kur man jaunietim, kurš jau tā dzīvo no algas līdz algai, atļauties personīgo treneri. Tad man netrenēties līdz es to varu atļauties? Un redz uz publiskiem treniņiem neiet, bez pulsa kontroles, nēesmu pētījis un gan jau kāds palabos, bet kvalitatīvi pulsa mērītāji maksā pietiekami lielas summas. Es drīzāk palieku pie tā, ka galvenais ir tomēr sākt un censties darīt, labi nu nebūs ideāla tehnika, bet vismaz būs kāds fizisks treniņš.

  +1 [+] [-]

, 2018-01-31 12:39, pirms 6 gadiem
sinaaj rakstīja: ...Raksta autors lieto daudz dažādus ikdienas cilvēkam nezināmus terminus kā gluteus, nēesmu mācijies fizioloģiju un man tas neko neizsaka, pat nav ne mazākās nojausmas kur tas aptuveni atrodas.
Tas ir precīzi kā anekdotē par hemoroīdiem. Tautas valodā runājot, pirmajā tuvinājumā: Dibenā atrodas, dibenā! Lai neteiktu rupjāk!!! "Es pajautāju, bet viņš apvainojās"

Šos nosaukumus zina visi mākslinieki, visi, kas interesējas par savu un vispār cilvēka muskulatūru, visi dejotāji, jātnieki utt utjpr.

  +2 [+] [-]

, 2018-01-31 12:42, pirms 6 gadiem
M rakstīja: Tas ir precīzi kā anekdotē par hemoroīdiem. Tautas valodā runājot, pirmajā tuvinājumā: Dibenā atrodas, dibenā! Lai neteiktu rupjāk!!! "Es pajautāju, bet viņš apvainojās"

Šos nosaukumus zina visi mākslinieki, visi, kas interesējas par savu un vispār cilvēka muskulatūru, visi dejotāji, jātnieki utt utjpr.
nu, ne visi
Студентка-практикантка впервые делает укол. Подходит к больному, и, стесняясь, говорит: - Больной обнажите ваш муссулус глутеус, (ягодицу) пожалуйста. Мужик со страхом прикрывает руками член и говорит: - В глютеус не дамся,давай коли в задницу!

  +1 [+] [-]

, 2018-01-31 12:47, pirms 6 gadiem
purva_velns rakstīja: nu, ne visi
Студентка-практикантка впервые делает укол. Подходит к больному, и, стесняясь, говорит: - Больной обнажите ваш муссулус глутеус, (ягодицу) пожалуйста. Мужик со страхом прикрывает руками член и говорит: - В глютеус не дамся,давай коли в задницу!
Vaņa un Maņa atbrauc uz fiziķu simfoniju, staigā pa zāli
- Maņa, gribi- es tev Keldišu parādīšu?
- Nu fuj, pagaidi, tiksim mājās, varēsi rādīt.

     [+] [-]

, 2018-01-31 13:07, pirms 6 gadiem
SakuKoivu rakstīja: Vaņa un Maņa atbrauc uz fiziķu simfoniju, staigā pa zāli
- Maņa, gribi- es tev Keldišu parādīšu?
- Nu fuj, pagaidi, tiksim mājās, varēsi rādīt.
Fiziķu simfonijs. Skan labi! - Sieva, es eju uz simfoniju! - Nemelo, atkal piedzersies kā lops!
Bet Mstislavs Keldišs ir leģenda, uz viņu var paskatīties.

     [+] [-]

, 2018-01-31 13:13, pirms 6 gadiem
you tobē var man liekas visu atrast, katrā ziņā pamācības ir visapkārt. Ja vēlas npietni kačāties, tad cilvēks pats varētu būt ieinteresēts ātrākam rezultātam darot pareizi un painteresēties par treneri individuālu.

  +1 [+] [-]

, 2018-01-31 13:14, pirms 6 gadiem
M rakstīja: Fiziķu simfonijs. Skan labi! - Sieva, es eju uz simfoniju! - Nemelo, atkal piedzersies kā lops!
Bet Mstislavs Keldišs ir leģenda, uz viņu var paskatīties.
Uz lauksaimnieku kongresu atbrauc latgalietis. Pienāk krievs:" Ты с докладом, мож выступиш?"
Nā, es vistu napis, as govs slaucu.

  +4 [+] [-]

, 2018-01-31 13:15, pirms 6 gadiem
Juris Miņins rakstīja: KATRA no tevis piedāvātajām tēmām ir vismaz doktora disertācijas līmeņa darba vērta un, visdrīzāk, ne viena vien darba.

Autoram var piekrist un var arī nepiekrist, taču tas ko ar šādiem rakstiem var panākt, t.i., likt cilvēkiem domāt par to KO viņi dara treniņos un KĀPĒC dara, tas ir ļoti svētīgi un pareizi.
It kā neko nepareizu neraksti. Un Rodke arī (cik ir nācies saskarties "zin drēbi") BET šobrīd lasot šādu rakstu cilvēks parastais jūtas tā, ka labāk ir neko neuzsākt. Tas vismaz ir drošāk. Nu neticu, ka pat MyFitness utt. zālēs treneri ir tik zinoši, lai to visu pareizi/ilglaicīgi varētu ierādīt klientam. Un ja arī var, tad diezvai cilvēks parastais to var tā mierīgi atļauties.

     [+] [-]

, 2018-01-31 13:22, pirms 6 gadiem
M rakstīja: Fiziķu simfonijs. Skan labi! - Sieva, es eju uz simfoniju! - Nemelo, atkal piedzersies kā lops!
Bet Mstislavs Keldišs ir leģenda, uz viņu var paskatīties.
Simpozijs, es arī esmu Voroņežas inteliģence.

     [+] [-]

, 2018-01-31 13:28, pirms 6 gadiem
M rakstīja: Fiziķu simfonijs. Skan labi! - Sieva, es eju uz simfoniju! - Nemelo, atkal piedzersies kā lops!
Bet Mstislavs Keldišs ir leģenda, uz viņu var paskatīties.
Bet sievai pareizs funktieris. Paskatījos- izrādās, ka jēdziens salikts no sengrieķu vārdiem- kopā un dzert.

  +1 [+] [-]

, 2018-01-31 13:37, pirms 6 gadiem
Janoss1989 rakstīja: Helmuts man ļoti atgādina klasisku sportacentra komentētāju - viss ir slikti, viss ir nepareizi, es zinu kā vajag un kā ir labāk, bet jēga no tā nekāda nav, jo reālu ieguldījumu ar saviem rakstiem nesniedz.
Ok Helmut - uztaisi rakstu sēriju, kur parādi, kā sastādīt pašam savu pareizo sporta programmu, kur arī ir video ar demonstrāciju kā pareizi darīt kādu vingrinājumu, kam pastiprināti pievērst uzmanību, kā pareizi izvēlēties svarus, kā pareizi iesildīties un pēc tam arī atiet no slodzes, no kā uzmanīties, ko ēst, cik ēst, kad ēst. Te ir ļoti plašas iespējas izpausties. Bet ja Tu nevari dot kādu ieguldīju, tad, protams, piedod, ja vari, bet neraksti vairs šādus rakstus ok?
Ir bijuši raksti, ir bijuši demonstrāciju video.

  +2 [+] [-]

, 2018-01-31 13:51, pirms 6 gadiem
Ulrihs rakstīja: It kā neko nepareizu neraksti. Un Rodke arī (cik ir nācies saskarties "zin drēbi") BET šobrīd lasot šādu rakstu cilvēks parastais jūtas tā, ka labāk ir neko neuzsākt. Tas vismaz ir drošāk. Nu neticu, ka pat MyFitness utt. zālēs treneri ir tik zinoši, lai to visu pareizi/ilglaicīgi varētu ierādīt klientam. Un ja arī var, tad diezvai cilvēks parastais to var tā mierīgi atļauties.
Tu iezīmēji aktuālu problēmu - treneru zināšanas (tās ne vienmēr atbilst gaidītajam) un viņu materiālo ieinteresētību. Komerc-zāles treneriem, ja mēs ņemam tādu vidējo aritmētisko, nav uzdevums kādu uztrenēt līdz sporta meistara vai vienalga kādam līmenim. Viņu uzdevums ir pārdod abonementus. Pārdot ilūziju par rezultātu. Pamazām "barot" klientus ar progresa atblāzmām, lai cilvēks turpinātu nākt uz treniņiem un nest naudu.

Treneris, pat ja viņš ir superspeciālists, nebūs tas, kurš uztaisīs rezultātu vai pasargās no traumām.

Ko jau minēju - šie raksti liek DOMĀT! Ja kāds aizdomājs līdz treniņiem ar treneri - ļoti labi! Ja kādam tas ir stimuls pārskatīt to ko viņš dara zālē - ar neslikti. Iespējams, ka kāds pats nolemj iziet C kategorijas treneru apmācības kursus. Vispār brīnišķīgi!

Ja mēs runājam par pašu raksta ideju, ka treneris ir OBLIGĀTS, tad es tam ne līdz galam piekrītu, jo pats esmu tas "duraciņš", kurš gan sāka, gan turpināja savu svara cilāšanu bez trenera. Jā, neesmu nedz pauerliftinga čempions, nedz IFBB PRO atlēts, taču visus sākumā uzstādītos mērķus sasaniedzu un pat pamatīgi pārsniedzu.

Ja runā par savainojumiem, tad tādu teju nebija (varbūt, tikai kāds jau iepriekš iegūtais savainojums brīžiem deva zināt par sevi vairāk), lai gan pildīju un pildu visus "briesmīgos" vingrinājumus, vilkmi ieskaitot.

Kur es pašlaik redzu trenera galveno plusu? Trenējoties pašam, tas ir mēģinājumu-kļūdu ceļš, kur par katru neveiksmīgo ideju vajag maksāt ar iztērēto laiku un citiem resursiem, ja nepaveicas - arī ar veselību.
Atrodot labu treneri, tu viņam maksā nevis par to, ka viņš tev hanteles pienes, bet par viņa zināšanām un īsceļiem uz rezultātu. Pats, kad trenējos ar treneri (pavisam īsu laiku), uzzināju daudz ko tādu, par ko iepriekš neiedomājos un progress atsevišķos aspektos bija MONSTRUĀLS.

Te gan ir vēl viena problēma - ar treneri ir jābūt ja ne uz viena viļņa, tad vismaz jāskatās vienā virzienā un ir jābūt ar vienādu izpratni par treniņu procesu.

  +3 [+] [-]

, 2018-01-31 13:56, pirms 6 gadiem
viesturs-o rakstīja: you tobē var man liekas visu atrast, katrā ziņā pamācības ir visapkārt. Ja vēlas npietni kačāties, tad cilvēks pats varētu būt ieinteresēts ātrākam rezultātam darot pareizi un painteresēties par treneri individuālu.
Jūtūbs nav labākā vieta kur mācīties vingrinājumu izpildes tehniku, ziedojot tam savu veselību.
Iesācējam pilnībā pietiks ar: https://www.bodybuilding.com/exerci...

Tikai ir jāņem vērā, ka mērkaķošanās, t.i., prasta video redzētā atkārtošana nekādus grandiozos rezultātus nenesīs, viss jādara ar prātu. Un tam pašam iesācējam, iespējams, sākumā vispār pie nopietniem spēka treniņiem nav jāķeras un jāsāk ar ārstniecisko vingrošanu (smieties te nav par ko, jo faktiski lielākajai daļai nesportojošo "vidējo pilsoņu" tieši ar to būtu jāsāk pirms cilāt štangas).

     [+] [-]

, 2018-01-31 14:52, pirms 6 gadiem
M rakstīja: Fiziķu simfonijs. Skan labi! - Sieva, es eju uz simfoniju! - Nemelo, atkal piedzersies kā lops!
Bet Mstislavs Keldišs ir leģenda, uz viņu var paskatīties.
Reanimācijā ieved vīrieti komā. Sieva atbraukusi līdz. Viņai jautā - kāds jūsu vīram ir rēzus? Viņa atbild - nu apmēram 15 centimetri.

Sveiciens, tiem, kas neprot ieguglēt, kas ir gluteus, bet labi pieprot e-sportu.

     [+] [-]

, 2018-01-31 15:21, pirms 6 gadiem
Vēl viena problēma ir ''treneri'', kuriem pašiem vajadzētu treneri. Man zālē ir arī tā saucamā ''crossfit'' zona, ta kā sienas priekšā nav, reizēm starp piegājieniem paskatos, ko viņi tur dara.... tas ir vispār vakars uz ezera, nerunājot par tiem, kuri bicepsu taisa šūpodamies kā koks vētrā.

Welcome to the snap city!

     [+] [-]

, 2018-01-31 15:44, pirms 6 gadiem
Ja nezin ka darit, tad pieej sporta zale pie kacoka un vins paradis. Alternativs ir youtube un bodybuildinga majaslapas.
Treneris maksa naudu un ari vins ir ieinteresets ne tikai tev palidzet sportiskaja un veselibas zina, bet ari nopelnit, tapec ka vienigo argumentu izmantot obligato fizioterapeita vai trenera klatbutni nav diez ko izdevigi jau pirmkart..

     [+] [-]

, 2018-01-31 15:45, pirms 6 gadiem
Bet nu noteikti ka Helmuts zin labak, tas ir tikai mans tads sportista pusprofesionala viedoklis..

     [+] [-]

, 2018-01-31 16:19, pirms 6 gadiem
mhh.. bla kačaks hujevijs

  +2 [+] [-]

, 2018-01-31 17:09, pirms 6 gadiem
Pirmo reizi arī beidzot izlasīju cienītā H.Rodkes daiļdarbu un sākot lasīt arī guvu apstiprinājumu, kādēļ nekad līdz galam nav bijis tas stimuls izlasīt gadu gaitā tik daudzos saštancētos darbus.

Ceru, ka mērķauditorija nav ikdienas sc.com drukātājs, trenažieru zāles raustītājs. Jo šādai auditorijai stāsta autora teiktais mijas ar absolūto negatīvismu, populismu un ietiepīgu nespēju (ne)pielāgot savas zināšanas attiecīgajai platformai. Protams, ļoti zinošs cilvēks savā sfērā (visticamāk), bet tas vēstījums... ehhh. Saklausot 10. mīnusu, pazūd cerība arī plusus-ierosinājumus sagaidīt.

Par to kopējo noskaņu - viss sākas skolā. Gan sporta stundās, gan neeksistējošās stundās kā veselības mācība. Tieši tas ir tas moments, kad bērniem, cilvēkiem, latviešiem paskaidrot, ka ir nepieciešama ķermeņa vispārējā funkcionālā attīstība, paskaidrojot arī kāpēc. Nevis tas, kas redzams soc tīklos, filmās seriālos žurnālu slejās..

Šajā rakstā 95% veido, ka viss ir slikti nepareizi un pa lielam tā arī ir, taču, risinājumi?! Pietiktu ar to vien, ja pieminētu, ka šādas lietas var diezgan viegli "ieguglēt", painteresēties..varbūt pat piedāvāt linkus uz šādas informācijas saturošām vietnēm, bet nē. Jo te ir tikai un vienīgi PAŠREKLĀMA. Painteresējies pie trenera (kurš visticamāk bez samaksas nav ieinteresēts par Tevi, Taviem mērķiem, fizioloģiju), protams, viss labais maksā naudu, bet šeit jau iet runa nejau par ierindas "treneri".. vai arī "mani audzēkņi to un to" .. PAŠREKLĀMA. Vēl trūka norādes uz rodke.com un izcenojumi.

Šis viss raksts atgādina tikai un vienīgi vienu milzīgu PAŠREKLĀMU.

Un kāds pie velna vēl superatlēts?! Pie raksta, ka sporta zālēs (trenažieru) atrodams akmens laikmets, noslēgumā tiek minēts ko vajag sportistam (šo rakstu tāds cilvēks vispār ir izlasījis, īsts sportists?!) un ko vajag superatlētam!!! Afigetj kāds sakars..

     [+] [-]

, 2018-01-31 17:26, pirms 6 gadiem
Juris Miņins rakstīja: KATRA no tevis piedāvātajām tēmām ir vismaz doktora disertācijas līmeņa darba vērta un, visdrīzāk, ne viena vien darba.

Autoram var piekrist un var arī nepiekrist, taču tas ko ar šādiem rakstiem var panākt, t.i., likt cilvēkiem domāt par to KO viņi dara treniņos un KĀPĒC dara, tas ir ļoti svētīgi un pareizi.
Piekrītu Tavai pamata domai, ka šis un līdzīgi speciālistu raksti jau nav paredzēti tam, lai wannabe home made kultūrists, izlasot rakstiņu sportacentrā, iemācītos kā pareizi kačāties. Tā raksta galvenā doma ir - domāt līdzi tam, ko dari, pārskatīt savu treniņa programmu un nekautrēties jautāt zinošākam cilvēkam t.i. reālam trenerim, nevis youtube ekspertam no Singapūras - kā un ko labāk darīt. Skaidrs, ka neviens nav perfekts, taču mēs katrs varam lietas darīt vismaz tuvu precīzam izpildījumam - tas jau būtu labi.
Neesmu nekāds fitnesa/kačāšanās guru, taču savus padsmit gadus zālē esmu nolauzis, šādu/tādu literatūru lasījis un daudz, daudz jautājumu savas dzīves laikā treneriem uzdevis. Bet vienalga - es vēl arvien turpinu jautāt, jautāt, jautāt - kā labāk to, kā labāk sīto, ko, kāpēc, ko tas dod un ko tas nedod. Vēl arvien teju katrā vingrinājumā ir kaut kādas nianses ko pamainīt, lai būtu labāk, vērtīgāk utml.
Parasti zālē nevienam nebāžos virsū, taču, ja redzu, ka cilvēks sevi galina nost, cenšos tomēr ieteikt, ka varbūt labāk mēģināt savādāk vai vismaz noņemt nedaudz nost svaru, jo savādāk var notikt tas vai šitas. Ir cilvēki, kuri pasaka paldies un tiešām ņem vērā ieteikumus, tajā pat laikā ir bijuši daži tādi, kuri tic youtubam, kur kaut kāds "profiņš" taisa šķērsām, bet paši taisa vēl šķērsāk. Kas interesanti, tad parasti šādus eksperimentus dara ar tiem vingrinājumiem, ar kuriem to nu noteikti nevajadzētu darīt - vilkme, pietupieni, spiešana guļus... Un tādā brīdī ar šausmām skaties - kurā brīdī puikam, kurš velk 150kg ar pilnīgi šķību muguru un visu slodzi mauc uz vienu skriemeli, viss aizies pa pieskari.
Komentētāji te saka - pēc Rodkes raksta ļubiķeļi vairs vispār negribēs iet uz zāli trenēties vai nemaz negribēs sākt. Godīgi? Ir gadījumi, kad labāk tiešām nemaz nesākt...

  +2 [+] [-]

, 2018-01-31 18:23, pirms 6 gadiem
Juris Miņins rakstīja: KATRA no tevis piedāvātajām tēmām ir vismaz doktora disertācijas līmeņa darba vērta un, visdrīzāk, ne viena vien darba.

Autoram var piekrist un var arī nepiekrist, taču tas ko ar šādiem rakstiem var panākt, t.i., likt cilvēkiem domāt par to KO viņi dara treniņos un KĀPĒC dara, tas ir ļoti svētīgi un pareizi.
Ja jau var uzcept 22 garu rindkopu tekstu principā neietverot neko, no tā, ko varētu izmantot praktiski - tad jā, darba apjoms, lai ietvertu tās tēmas ir nežēlīgi liels. Bet cilvēkam parastajam, kura mērķis ir vienkārši uzturēt savu ķermeni kaut cik normālā formā nevajag iet iekšā katrā tēmā tik dziļi. Pietiks vien, ja cilvēkam paskaidros pamata lietas, pie kurām pieturēties - kuras muskuļu grupas un ar kādiem vingrinājumiem trenēt, izskaidrot iesildīšanās/atsildīšanās nepieciešamību, un pamata uztura lietas.
Bet vieglāk jau ir bļaut, ka viss ir slikti, visapkārt muļķi, un ka ES un tikai ES esmu tas gudrais, kas ko jēdz.
Bez tam, saki, ka liek domāt.. tici man.. vienīgie kas ko saprata no šī raksta ir tie, kas jau pašlaik nodarbojas ar sportu, un jau PIEDOMĀ pie tā ko, un kādēļ to dara. Tie kam vajadzētu piedomāt, tie nemaz rakstu līdz pusei neizlasīja.

     [+] [-]

, 2018-01-31 19:32, pirms 6 gadiem
Vislabākais , ko Rodkes kungs varētu izdarīt manis (vecā buka ) labā, ja Youtubē ieliktu safilmētus vingrinājumus, kā ir pareizi un kā ir nepareizi!

     [+] [-]

, 2018-01-31 19:48, pirms 6 gadiem
Diez cik superatleetus Rodke ir izveidojis? Nav domāts kā beefs vnk interesee...

     [+] [-]

, 2018-01-31 20:08, pirms 6 gadiem
Cik diez Helmuts spiež no krūtīm ar stieni vai hantelēm. Vai ari viņš tikai atlētismam un veselībai trenējas?

     [+] [-]

, 2018-01-31 20:44, pirms 6 gadiem
WreckLV rakstīja: Ja jau var uzcept 22 garu rindkopu tekstu principā neietverot neko, no tā, ko varētu izmantot praktiski - tad jā, darba apjoms, lai ietvertu tās tēmas ir nežēlīgi liels. Bet cilvēkam parastajam, kura mērķis ir vienkārši uzturēt savu ķermeni kaut cik normālā formā nevajag iet iekšā katrā tēmā tik dziļi. Pietiks vien, ja cilvēkam paskaidros pamata lietas, pie kurām pieturēties - kuras muskuļu grupas un ar kādiem vingrinājumiem trenēt, izskaidrot iesildīšanās/atsildīšanās nepieciešamību, un pamata uztura lietas.
Bet vieglāk jau ir bļaut, ka viss ir slikti, visapkārt muļķi, un ka ES un tikai ES esmu tas gudrais, kas ko jēdz.
Bez tam, saki, ka liek domāt.. tici man.. vienīgie kas ko saprata no šī raksta ir tie, kas jau pašlaik nodarbojas ar sportu, un jau PIEDOMĀ pie tā ko, un kādēļ to dara. Tie kam vajadzētu piedomāt, tie nemaz rakstu līdz pusei neizlasīja.
Pat bez ūdens liešanas, tās tēmas ir ļoti plašas. Protams, var pierakstīt - ņem 10 kg, cel 10 reizes, atpūties minūti un atkārto trīs reizes. Jā, kādam, varbūt, tas derēs, taču kopumā šādu ieteikumu dalīšana ir murgs.

Es pats iepriekš mēģināju šādā veidā palīdzēt cilvēkiem trenēties, t.i., fitesa modes laikā piedāvāju konspektīvā formā sastādītus vispārīgus ieteikumus ar nelielu nobīdi uz individuālajām īpatnībām. Teikšu godīgi - saprotot, ka tas viss ir šarlatānisms un neredzot cilvēku uz vietas, neko vērtīgu viņam pateikt nevaru, pārtraucu.

Lielos vilcienos visi, kas grib trenēties, viņi visi pamata informāciju var iegūt jau no esošajiem avotiem. Kāda jēga būs no tā, ka Rodke nofilmēs to kā ir jātaisa vilkme? Pēkšņi visi noticēs un zālē nebūs neviena kakājošā suņa tehnikas adepta? Būs! Bija, ir un būs!

Tā maģiskā "pareizā tehnika" ir kaut kas tāds, par ko, teikšu godīgi, visi ir dzirdējuši, bet neviens tā īsti nav redzējis. Ir arī ļoti daudz aspektu, kas ir jāņem vērā un ko video nemaz nevar parādīt.

Es nemaz nerunāju par to, ka tāds tipisks iesācējs, kurš atnāk uz zāli ne tikai nezina KĀ ir jādara, bet viņš pat nezina KO viņš grib (parasti grib notievēt, vienlaicīgi uzaudzēt 20 kg liesas gaļas, kļūt par miljonāru, uzvarēt Mr.Olympia un celt tik daudz kā kāds Malaničevs un iepatikties Anniņai, turklāt visu paveikt vienlaicīgi - max 3 mēnešu laikā) un tas rada vēl virkni ar problēmām, ko neviens video neatrisinās.
1 2 41 komentārs