Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2674, Did:0, useCase: 3

Blogs: Kāds ir labs treniņš?

Helmuts Rodke
Helmuts Rodke

Blogs: Kāds ir labs treniņš?
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts

Nekad. Nekad nevienu neinteresēs iemesli, kāpēc tu neguvi panākumus, toties tavu veiksmes stāstu gribēs dzirdēt daudzi!

Tu gribi savā sportā gūt panākumus, gribi būt uzvarētājs, tu neatlaidīgi gatavojies, un, dodoties uz ikvienu treniņu, tu, protams, noskaņojies, ka tas būs veiksmīgs. Tev ir jāpaveic liels darbs - jāiemācās sava sporta veida tehnika, jāiegūst sacensību pieredze, kā arī jākļūst fiziski daudz stiprākam.

Kāds tad ir labs fiziskās sagatavotības treniņš?

No profesionāla viedokļa, veiksmīga nodarbība nav JEBKURA slodze, pēc kuras tu jūties nomocījies, pārguris, vai noskrējies tā, ka nevari pakustēties. Tā ir tieši tev piemērota slodze, un tieši tavai sagatavotībai atbilstoši vingrinājumi, kas dod vislabāko efektu.

Reizēm dažādu apstākļu ietekmē neizdodas veikt visus konkrētajā treniņā ieplānotos uzdevumus, taču zini, ka veiksmīgs treniņš ir jau tad, kad tu kaut vai vienu vingrinājumu esi izpildījis labi.

Kad tu treniņā esi noskaņots kā uzvarētājs, kad tavā galvā nav tukšums, vai haoss, bet tev ir skaidrs un pārliecinošs nodoms, kad tu esi “šeit un tagad”, absolūtā darba gatavībā, un tu pilnībā fokusējies uz to, tieši kā tu izpildi katru vingrinājumu – tad ir labs treniņš!

Tikai ļoti laba fiziskā sagatavotība ļauj tev parādīt vajadzīgo tehniku un ļauj cerēt uz panākumu spēcīgā konkurencē! Kamēr kāds šaubās, tu kļūsti stiprāks, kamēr kāds gaida īsto brīdi, tu jau liec pamatus savai labākai nākotnei, kamēr kāds nevar sakārtot savu dienas režīmu, tu attīsti sevi ar profesionālu attieksmi, kamēr kāds cīnās ar kūtrumu, vai neizlēmību, tu, zobus sakodis, kļūsti arvien konkurētspējīgāks un cienījamāks. Kamēr cits trenējas nekvalitatīvi, tu progresē apskaužami ātri. Un, kamēr kāds sezonu pēc sezonas nespēj pilnvērtīgi iziet pat vienu fiziskās sagatavotības ciklu, jo trenējas neregulāri, tikmēr tu, tieši TU esi kļuvis ļoti ātrs, neticami atsperīgs un daudz spēcīgāks!

Viss ir vienkārši, taču nebūt ne viegli. Tev, man, un ikvienam citam sportistam vissarežģītākais ir ievērot gan treniņu, gan atpūtas regularitāti un adekvātumu. Lai katra konkrētā muskuļu grupa tiktu trenēta pietiekami regulāri. Lai vajadzīgā fiziskā īpašība tiktu attīstīta regulāri. Un arī atpūta lai būtu regulāri un pietiekami. Kurš veiksmīgāk tiek ar šo procesu galā, tas arī kļūst par uzvarētāju.

Par inovācijām fiziskās sagatavotības treniņos, par profesionālismu, par atsperīgumu un citām interesantām un sportā svarīgām niansēm tu varēsi izlasīt, sākot no 2015. gada janvāra.