Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:538, Did:0, useCase: 1
Aleksandrs Beļavskis
8

Ļausim Beļavskim strādāt!

Katra Latvijas hokeja izlases jaunā galvenā trenera Aleksandra Beļavska parādīšanās/pieminēšana kādā interneta portālā tiek aktīvi norieta: tas Beļavskis taču ir galīgi nepieredzējis treneris un ar viņu Latvijai drošs ceļš uz pirmo divīziju. Izņēmums nebija arī nedēļas beigas.
Oļegs Sorokins šovasar trenē "Mogo.lv" un varbūt redzēsim arī viņa piruetes Latvijas čempionātā.
5

Kas jauns hokejā? Tepat Latvijā

Maija beigās interesi par piedalīšanos 79. Latvijas hokeja čempionātā izteica 12 komandas - "Prizma", "Kurbads", "Zemgale", "Ozolnieki/Monarch", "Dinamo/Juniors", Daugavpils, "Rīga-97", HK "Liepāja", HK "Tukums", "Ogre/Juniors", Jūrmalas "HASC" un "Mogo.lv". Divas nedēļas pirms čempionāta sākuma ir skaidrs, ka septiņām vajadzētu būt.
Kaspars Bērziņš Krievijā: malacis, sen to bija pelnījis!
Foto: Romāns Kokšarovs, "Sporta Avīze", f64
20

Par Aneti, "Dinamo" un latviešiem

Rīgas "Dinamo" spēlēšana Kontinentālās Hokeja līgas, lasi, Krievijas atklātajā hokeja čempionātā ir noziegums un, jo ātrāk klubs no KHL izstāsies, jo labāk. Vienotā Basketbola līga (VTB) iet pretī loģiskam galam, un Rīgas VEF tur nav ko darīt. Laikā, kad Krievija anektējusi Krimu un visvisādi sekmē teroristus Austrumukrainā, katram normāli domājošam Latvijas patriotam ir skaidrs, ka Latvijas komandu piedalīšanās KHL un VTB nav pieļaujama. Tā ir jāboikotē visiem iespējamiem līdzekļiem. Šāda un līdzīga satura uzsaukumus varam lasīt ne tikai interneta atsauksmēs vien.
Edgars Masaļskis ir noilgojies pēc Rīgas komandas vārtu sargāšanas
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
8

"Dinamo" rullē! Tikai uz priekšu

Pesimisti droši vien domāja, ka oligarhu turnīrā Ufā Rīgas dinamieši zaudēs gan Gagarina kausa ieguvējiem Magņitkai, gan pērnās sezonas trešajam klubam - SKA un piektajam klubam - "Salavat Julajev". Ne vella! "Dinamo" čempionus uzvarēja ar 2:0, "SJ" ar 3:2. Pārbaudes spēlēm ideāli rezultāti. 3. vieta šādā kompānijā nav slikta. Arī 2:3 pret Mitišču "Atlant" nav nekāda traģēdija. Spēlējot četrās dienās ceturto maču, pret SKA gan nekas prātīgs vairs neiznāca - 1:3.
Madara Palameika Eiropas čempionātā Cīrihē bija labākā no Latvijas atlētiem - 4. vieta.
2

Par ziloņiem un trušiem Latvijas vieglatlētikā

Mājās, kārtojot vecus papīrus, pavisam nejauši uzdūros kādai publikācijai pirms 20 gadiem laikrakstā "Labrīt" - "Kā izaudzināt vienu ziloni jeb astoņas kaunpilnas dienas Latvijas vieglatlētikai." 1994. gadā tepat Helsinkos notika Eiropas čempionāts vieglatlētikā, kur Latviju pirmo reizi jaunajos laikos pārstāvēja liels skaits (13) atlētu. Masveidība bija liela, taču tikai Māris Bružiks izcīnīja 3. vietu, pārējie pārsvarā bija meklējami sacensību protokolu beigu daļā. 13 atlētu kopējā vidējā vieta bija 22,46.
"Dinamo" galvenajam trenerim Artim Ābolam ir 19 gadus veca solījumu pieredze, ka viss būs labi... 
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, F64
6

"Dinamo" treneru trio. Ar "Pārdaugavas" pieredzi

Neesmu ļaunuma piesaucējs, taču šī vasara man mazliet atgādina kādu citu vasaru. Pirms gandrīz divdesmit gadiem. Proti, 1995. gadu, kad no Starpvalstu Hokeja līgas dalībnieku pulka pazuda mūsu "Pārdaugava", bet tās saimnieks Vladimirs Ļeskovs savu banku "Olimpija" gan tukšu neatstāja. Kad tur ieradās tiesībsargājošo organizāciju pārstāvji, seifā esot bijis tieši viens ASV dolārs.
Igors Ļebedevs Liepājā strādās 13. sezonu, nu arī kā HK "Liepāja" galvenais treneris 

foto: www.lhf.lv
10

Kas jauns hokejā? Liepājā

Ir noticis tas, kam maijā reti kurš ticēja - Liepājā atkal ir hokeja komanda, kas jaunajā sezonā piedalīsies Latvijas čempionātā. Kopš 7. jūlija Igora Ļebedeva un Aleksandra Cicurska virsvadībā sviedrus lej kādi trīs duči spēlētāju, kas varētu būt jaunā HK "Liepāja" kodols. Komanda jau nospēlējusi arī pārbaudes spēli ar Mitišču "Atlanti" (MHL) - 4:6, bet 3. augustā tiks krustotas nūjas ar Ņižņekamskas "Toros".
Artūrs Ozoliņš "Dinamo" treniņspēlē iemeta ļoti smuku bullīti.
Foto: yvision.kz

Divi Ozoliņi un Laimīgā maiņa

Sestdien pēc "Dinamo" atklātā treniņa Valmierā bija 32 grādus silts, karsts un sutīgs. Labi, ka spēle nenotika zem klajas debess, jo tad fizioterapeitam Fjodoram Mazuram būtu jāiet ūdens papildus porciju prasīt gaisa balonu svētku organizatoriem. Tiem, kas visu uztver nopietni, ūdens Fedjam pietiek un arī aukstuma iekārtas Jāņa Laura pārraugāmajā hokeja hallē strādā nevainojami.
"Dinamo" GM Normuds Sējējs vairākus potenciālos šīs sezonas kandidātus izvērtēja jau pavasarī - Latvijas izlases un "Dinamo" četru dienu koptreniņos.
6

"Dinamo": slikti tā un slikti šitā...

Valmierā nu jau četras dienas 35 jaunāki un vecāki vīrieši lej 2014. gada hokeja vasaras sviedrus. "Dinamo" komandas štatā vietu gan ir mazāk, turklāt vēl tiek gaidīti kādi četri vai pieci ārzemnieki. Pārlasot 35 valmieriešu sarakstu, tauta pārsvarā ir pesimisma pilna - nu ar šādu sastāvu KHL čempionātā mums nav ko darīt, tā ir pēdējā vieta...
7

Trešdienās tiksimies "Trusī"!

Pasaules futbola čempionāta laikā ar "SA+" lasītājiem, runājot par šo un to, nonācām arī līdz vasaras labākajam atsvaidzinātājam alum. Un tā radās ideja, ka vismaz vasarā mēs šad tad varētu arī kopā iedzert pa alus kausam un, protams, padiskutēt arī par hokeju. Domāts, darīts! Kopš 16. jūlija trešdienu vakaros tiekamies Rīgas kafejnīcā "Trusis", kas atrodas Dzirnavu ielā, gandrīz pie pašas Valdemāra ielas.
Septītās sezonas "Dinamo" Kristaps Sotnieks varētu būt viens no gleznotājiem ar stingrāko roku.
Foto: dinamoriga.eu
15

Ak, šis "riebīgais" "Dinamo"

Klusāk nekā citus gadus gatavošanos jaunai sezonai sākuši Rīgas "Dinamo" hokejisti. Iemesls klusumam prozaisks - joprojām nav naudas visai sezonai, bet Rīgas komandā negrib kā Prāgā: parakstīt līgumus, lai gan nauda nav. Čehiem atteicās abi galvenie naudas devēji - "Gazprom Schweiz" un "Škoda", bet mums lielākais iepriekšējo gadu naudas devējs "Itera" jau kaut kad hokeja sezonas vidū pārdeva savas akcijas "Rosņeftj". Tai pašai Krievijas firmai, kuras akcijas Krievija atkal gatavojas pārdot, lai iegūtos līdzekļus novirzītu Krimas attīstībai...
Vai Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš ar Latvijas izlasi sasniedza maksimāli iespējamo? Varbūt. 
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/f64
5

Znaroks, Nolans vai Beresņevs? Visi labi!

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans ir teicis, ka jūlijā Latvijas hokeja izlasei būs jauns treneris. Gan piebilstot, ka skriešanas pa galvu, pa kaklu nebūs. Jo tas nav nepieciešams. Pieņemsim, ka Raunas ielā vēl 1. oktobrī nebūs galvenā trenera. Kas būtiski no tā mainītos? Vai tāpēc kāds no 2015. gada pasaules čempionāta kandidātiem sāktu labāk spēlēt? Vai arī iepriekšējo izlašu komplektētājs Māris Baldonieks palaistu garām kādu tāāādu talantu, ka pēc tam visa Latvija raudātu? Nē taču. Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka principā hokeja pārraugi ar galvenā trenera izvēli nekļūdās...
Vai piruetes lielmeistars Aleksandrs Beļavskis būs nākamais Latvijas izlases galvenais treneris? Iespējams.
4

Šuplers? Beļavskis? Bet ne amerikānis...

Laikā, kad gandrīz visi Latvijas vīrieši un pat no darba brīvās sievietes seko līdzi savas izlases gaitām pasaules čempionātā futbolā, rakstīt par hokeju būtu apgrēcība. Bet! 13. jūlijā četrgades bumbošanās samba Brazīlijā būs beigusies un "SA+" lasītājiem arī būs jāatgriežas ikdienā. Kāda no katram tā ir. Ikdiena, vai precīzāk nopietns izvērtēšanas process notiks arī Raunas ielā 23. Kur jūlijā tikšot skaidrībā, kurš tad būs tas laimīgais, kurš kā Latvijas hokeja izlases galvenais treneris 2015. gadā vedīs Latvijas komandu uz pasaules čempionātu Prāgā.
Latvijas vīriešu kērlinga izlase – Ritvars Gulbis, Ainārs Gulbis, Normunds Saršūns, Aivars Avotiņs. 
Foto: Latvijas Kērlinga Asociācija
3

Latvijā karalis - kērlings, futbols...

Pērn ap šo laiku pirmo reizi publicēju rakstu par t.s. Kirova koeficientu, proti, izvērtējot, ko vērta katra sporta spēļu nacionālā izlase. Pēc gada notikušas šādas tādas izmaiņas, tāpēc Latvijas sporta spēļu neoficiālais rangs prasās pēc atjaunošanas.
Viena no jaunās sezonas karstākajām hokeja ziņām - Leonīds Beresņevs atgriežoties Latvijā...

Foto: Romāns Kokšarovs, f64
3

Kas jauns hokejā? "Liepājas seski" un citi zvēri

Savulaik futbola klasiķim Miķelim Rubenim šāda rubrika bija avīzē "Padomju Jaunatne", un katra jaunā futbola ziņa tad tika uzņemta kā pasaules brīnums. Nu laiki mainījušies, interneta jūrā peld tik daudz ziņu, baumu, pieņēmumu un versiju - dažos vārdos sakot - nekā jauna vispār nevar būt. Tikko kāds kaut kur noklepojas, tā tviteris vai citi sociālie tīkli pilni. 2014. gada vasara Latvijas hokejā gan solās būt karsta, taču līdz ar to arī mums visiem interesanta.
NHL miljonāru eksperts Antons Valdmans un šā raksta autors pasaules čempionātā Minskā
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
4

38 NHL miljonāri Minskā un... neviena 1990. gadā Bernē

Allaž ar lielu patiku klausos, skatos un lasu, ko izdomājuši kolēģi žurnālisti. Kad Latvija 1998. gadā Cīrihē uzvarēja ASV izlasi, kurai 19 spēlētāji bija no NHL, dzirdēju pamatotu aizrādījumu, ka tā taču labi ja ASV 3. izlase. Nule par pasaules čempionātu Minskā arī dzirdēts un lasīts gan daudz demagoģijas un puspatiesību. Pats nekādi neesmu spējis saprast, kā tad ir: ja sakām - šis spēlētājs no NHL, tātad jābūt kaut kādai meistarības kvalitātei, bet, ja Kanāda ar 23 (!) NHL spēlētājiem zaudē Somijai (4), tad dzirdamas atrunas, kā tā taču nav Kanādas 1. izlase. Kaut tajā ir 14 (!) miljonāri un kopējā NHL algu bilance gandrīz 60 miljoni. Kā tad īsti ir? Miljonāri neprot spēlēt?
Ir gandrīz par 101% skaidrs, ka arī 2015. gadā pasaules hokeja čempionātā LHF prezidents būs Kirovs Lipmans. Bet kurš būs treneris?
2

Vai Prāga'15 jau gaida Latviju?

Ja IIHF prezidents Renē Fāzels vai 2015. gada pasaules hokeja čempionāta organizatori neizdarīs kaut ko ekstraordināru, tad nākamgad Latvijas izlasei garantētās septiņas pirmā posma spēles aizvadīs Prāgā.
Kaspars Daugaviņš pasaules čempiionātā bija viens no mūsu izlases līderiem. 
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
29

"Nejēga" Nolans un pārējie neprašas

Kanādietis Teds Nolans beidzis savu triju gadu darbu Latvijas izlasē. Ar paviršu skatu raugoties, nekā sevišķa - divos pasaules čempionātos 11. vieta, vienā - 10. vieta. Nu labi - bija 8. vieta Sočos, taču tā dabūta tikai ar vienu uzvaru... Šādi - tikai ar skaitļiem vien operējot - var pieradīt gandrīz jebko. Pat to, ka Latvija ir veiksmes stāsts, jo visi makroekonomiskie rādītāji taču pieaug...
Lielais iedvesmotājs Teds Nolans un Artūrs Irbe
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
7

Pietiek ņaudēt. Jāsit Šveice!

Garastāvoklis Latvijas nometnē pēc čehu tiesneša Jebāneka nozagtās uzvaras nevarēja būt uz pozitīvas nots. Sajūta apmēram tāda, kā tas ar mums Eiropā notiek - proti, mūs čakarē un pat neprasa, no kuras sādžas esam. Arī pēc 1:3 pret Baltkrieviju taču bija iespējama cilvēciska attieksme, tiesnesim pieslidojot pie Latvijas soliņa un paskaidrojot, kas un kāpēc, nevis tikai iztiekot ar frāzi, ka gola nav bijis.
Ļoti iespējams, ka šie strīpainie Latvijas un Kazahstānas maču notiesātu kvalificētāk nekā kāds slovēnis un zviedrs.
13

Tiesneši - maukas*!

Nekad neesmu bijis starp tiem žurnālistiem, kuri uzskata, ka mūsu komandai allaž tiesā par sliktu, taču pasaules čempionātā Minskā tiesneši ir vai nu akli vai mudaki, kā atzina viens no Latvijas izlases spēlētājiem. Nolamāt soģus somu margarīna vārdā par maukām gan viņš nevēlējās pat pēc reti tizlās tiesāšanas ar Kazahstānu.