Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1459, Did:0, useCase: 1
Foto: olimpiade.lv
1

Zemgales Olimpiskajā centrā tiks atklāta projekta "Sporto visa klase" 9. sezona

Rīt, 28.septembrī, Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, tiks atklāta Vislatvijas projekta “Sporto visa klase” nu jau 9.sezona. Projekts tika uzsākts pirms deviņiem gadiem, un tajā piedalījās 6 klases no 6 Latvijas pašvaldībām. Šogad šajā projektā, kurā tā dalībniekiem jāsporto katru dienu, piedalās 301 klase no 96 skolām, aptverot 35 pašvaldības. Latvijas Olimpiskā komiteja uzsāka projektu, lai veicinātu bērnu vēlmi nodarboties ar sportu un palielinātu viņu kustību daudzumu. Projektā piedalās bērni no 2. līdz 6.klasei.
5

Treneris H. Rodke: vingrinājuma lāsts

Laba vingrinājuma darīšana var traucēt fiziskai attīstībai, būt konceptuāli nederīga un pat kaitīga. Problēma vērojama gan sportā, gan fitnesā un pat rehabilitācijā. Iemesli slēpjas vārdos: labs, darīšana un ”izklaides” vingrošana.
Foto: "Stirnu buks"

"Stirnu buka" Strīķupes posmā norisināsies "Lupilu Lācēns" mazuļu rāpošanas čempionāts

13. augustā Strīķupes krastos Cēsu novadā norisināsies taku skrējiena seriāla “Gjensidige Stirnu Buks” pēdējais vasaras posms. Uz to īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem, jo skrējienā paredzēta aktivitāte arī pašiem mazākajiem – no plkst 11.00 līdz 16.00 norisināsies “Lidl Latvija” atbalstītās mazuļu rāpošanas sacensības “Lupilu Lācēns”.
Foto: ''Rimi'' Rīgas maratons.

Atvērta reģistrācija 2023. gada ''Rimi'' Rīgas maratonam

Rimi Rīgas maratonam, kurš pirmoreiz norisināsies maija pirmajā nedēļas nogalē - 6. un 7. maijā, reģistrācija tiek atklāta gandrīz 11 mēnešus līdz pasākumam.
1

LPF un “Peldēt droši” aicina noskatīties bezmaksas nodarbības par drošību pie ūdens

Biedrība “Peldēt droši” un Latvijas Peldēšanas federācija, tuvojoties vasaras peldēšanas priekiem, aicina ikvienu noskatīties bezmaksas nodarbības par drošu uzvedību pie un uz ūdens. Četras dažādiem vecumiem piemērotas video nodarbības brīvi pieejamas vietnē Sākums - Peldēt droši Nodarbības būs skatāmas arī bezmaksas virszemes TV apraidē kanālā TV4.
1

12. maijā notiks bezmaksas ON-LINE nodarbība skolēniem par drošu atpūtu pie ūdens

Skolotāji aicināti pieteikt bērnus bezmaksas tiešsaistes nodarbībai par drošu uzvedību pie ūdens. 12. maijā biedrība “Peldēt droši” un Latvijas peldēšanas federācija aicina bērnus un jauniešus atkārtot svarīgāko par drošu un patīkamu atpūtu pie ūdens vasaras sezonā. Vēl līdz 11. maija pusnaktij skolotāji un pirmskolu pedagogi aicināti reģistrēt klases nodarbībai vietnē Kursi - Peldēt droši
Ierobežojumu dēļ LU basketbolisti nevarēja spēlēt Latvijā. Foto: Māris Greidāns
147

Sports pēc 15. novembra atgriežas teju tikai "zaļajā režīmā"

LETA. Sporta jomā no 15.novembra pamatā tiek saglabātas prasības, kas bija spēkā laika posmā no 11.oktobra līdz 20.oktobrim, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā noskaidroja aģentūra LETA.
5

Reklāmraksts: 6 iemesli, kādēļ vērts sākt spēlēt basketbolu

Sports ir veselīgs – tas zināms ikvienam. Taču, lai vēlme nodarboties ar fiziskām aktivitātēm būtu regulāra un dabiska, nepieciešams atrast savu „īsto” sporta veidu. Kāds meklē to gadiem, mēģinot un kļūdoties. Kāds ieklausās sirdsbalsī un apseko informāciju par konkrēto nodarbi. Šķiet, otrais ceļš daudziem varētu aiztaupīt meklējumu gadus un palīdzētu ātrāk pievērsties savai sirds nodarbei. Ja Jūs interesē kāds aktīvāks sporta veids par šahu, mēs pastāstīsim, kādēļ tieši basketbols varētu būt piemērotākā izvēle un kā iegūtās iemaņas kopumā uzlabotu Jūsu dzīves kvalitāti.
"Liepājas" un "Daugavpils" futbolistu divcīņa. Foto: FK Liepāja
11

Pretruna lokdaunā: nevakcinētie sacensties drīkst, bet trenēties – ne

Ar ceturtdienu Latvijā sācies lokdauns, jo valstī saslimstība ar Covid-19 ir pārāk liela, bet vakcinācijas aptvere pret šo slimību līdz šim bijusi pārāk maza. Lokdauns gan pilnībā neaptur sporta sacensību norisi, taču portāls Sportacentrs.com saskatīja nepilnības izdotajā regulējumā.
Daugavas stadions. Foto: Dāvis Ūlands, F64
14

Vakcinētie un pārslimojušie varēs klātienē apmeklēt sporta sacensības ārā

Ministru Kabineta (MK) ceturtdienas sēdē tika lemts par Izglītības un Zinātnes ministrijas rosināto grozījumu MK noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" apstiprināšanu. Grozījumi paredz to, ka no 15. jūnija vakcinētie un Covid-19 pārslimojušie cilvēki varēs apmeklēt ārā notiekošos sporta pasākumus, tāpat tiekot atļautai Sporta likumā ietverto sporta federāciju rīkotām sacensībām ārā.
Foto: Degruyter.com
1

Sporta špikeris: kas ir dopings? Antidopinga kodekss - tā definīcijas līkločos

Sabiedrībā tiek uzskatīts, ka dopings ir tikai kādas aizliegtās substances lietošana, bet patiesībā, skatoties no Pasaules Antidopinga kodeksa perspektīvas, dopings tiek definēts kā viens vai vairāki kodeksa noteikumu pārkāpumi.

Latvijas Olimpiskā komiteja savā 99. dzimšanas dienā uzsāk Olimpisko mēnesi

Kā katru gadu Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) organizē Olimpisko mēnesi 2021, kas šoreiz sāksies LOK dzimšanas dienā - 23. aprīlī un noslēgsies ar iecienīto Vislatvijas vingrojumu 21. maijā, turklāt sporta un veselību veicinošas aktivitātes tiks izvērstas vesela mēneša garumā.
Antidopinga darbinieku izmantotās BEREG-Kit stikla pudelītes. Foto: Berlinger.com

Sporta špikeris: kā notiek ārpussacensību dopinga kontroles procedūra?

Antidopinga pārstāvji visā pasaulē iegulda ļoti lielu darbu, lai vismaz mazinātu aizliegtu vielu lietošanu sportā. Tomēr krāpnieki aizvien bieži pamanās būt soli priekšā ķērājiem. Sportacentrs.com piedāvā ieskatīties, kā realitātē izskatās ārpussacensību dopinga kontroles procedūra.
Martins Dukurs. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv
28

Eiropas čempions Martins Dukurs nav izvirzīts Latvijas gada sportista balvai

Jaunieviestā sportistu godināšanas pasākuma "Tris Zvaigžņu Balva" organizatori paziņojuši izvirzītos kandidātus desmit nominācijās. Starp pieciem gada labākajiem sportistiem vīriešu konkurencē nav skeletonista Martina Dukura, kurš iepriekšējo desmit gadu laikā par valsts labāko sportistu tika atzīts sešas reizes. Šogad Dukurs Siguldā izcīnīja vienpadsmito Eiropas titulu, taču pasaules čempionātā samierinājās ar ceturto vietu.

Konferencē meklēs risinājumus, lai uzlabotu drošību uz ūdens Latvijā

29. septembrī LU zinātņu centrā notiks starptautiska konference “Cilvēkdrošība uz ūdens – vai stratēģija var izglābt dzīvības?”. Konferencē pieredzē dalīsies jomas eksperti no Īrijas, Norvēģijas, Somijas, Lietuvas, Igaunijas – valstīm, kur ilgtermiņā plānveidīgi strādājot mazināti nolīkšanas riski un traģiskā statistika. Dalība konferencē bez maksas.

Latvijā sākušās sporta skolotāju mācības ūdens kompetencē

Ar klātienes nodarbībām Valmieras peldbaseinā sākušies pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi “Kā mācīt peldēt, lai bērni ūdenī justos droši”. Piecās Latvijas pilsētās 200 vispārizglītojošo skolu un bērnudārzu sporta skolotāji pilnveidos zināšanas ūdens kompetencē. Dalība kursos ir bezmaksas un pieteikšanās atvērta mācībām Liepājā, Bauskā, Daugavpilī un Rīgā. Pieteikšanās tiešsaistē www.peldet.lv

Vai tiešām proti peldēt? Uzdod sev sešus kontroljautājumus!

Aizvadītajā nedēļas nogalē no Latvijas ūdenstilpēm izcelti divi noslīkuši cilvēki, paziņojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Šogad ūdeņi laupījuši jau 82 dzīvības. Vairums iedzīvotāju peldēt iemācās pašmācības ceļā, bet eksperti atgādina – ar prasmi peldēt taisni var nepietikt, lai izdzīvotu kritiskā situācijā. Lai pārliecinātos par savu peldētprasmi – kontrolētu elpošanu, pasīvo peldēšanu, orientēšanos ūdenī, peldēšanu zem ūdens utt., apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) sadarbībā ar biedrību “Peldēt droši” aicina ikvienu kritiski novērtēt savu ūdens kompetenci, atbildot uz sešiem kontroljautājumiem.

Reklāmraksts: Kā izvēlēties velosipēdu?

Transporta līdzeklis, trenažieris, izklaide – velosipēds ir tieši daudzpusīgs! Vasara bez tā gandrīz nav iedomājama. Velosipēdu piedāvājums ir tik plašs, ka apmulst ir pavisam viegli. Rakstā uzzināsi, kādi kritēriji jāņem vērā, lai veiktu pareizo izvēli un kur pieejami labi, bet lēti velosipēdi!
Kārlis Bardelis vienatnē aizairēja no Peru līdz Malaizijai. Foto: Bored of Borders
8

Kārlis Bardelis airu laivā šķērso Kluso okeānu

Kārlis Bardelis pirmdien, 29. jūnijā, kļuva par pirmo latvieti, kurš airu laivā šķērsojis Kluso okeānu. Airējums vienatnē ar vairākām pieturām dažādās salās aizņēma divus gadus.

Elektrum Olimpiskā centra Lielais peldbaseins atsāk darbu, viss komplekss – daļēji

Ievērojot visus pastiprinātos drošības pasākumus un ierobežojumus, individuālajiem apmeklējumiem būs pieejams Lielais peldbaseins. Treniņu procesa nodrošināšanai sporta organizācijām un klubiem būs pieejama Lielā sporta spēļu zāle, Futbola zāle multifunkcionālie sporta un tenisa laukumi.