Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Helmuts Rodke atbild - 14. daļa

Helmuts Rodke
Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 14. daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Paldies cienījamajiem lasītājiem un jautātājiem! Publicēju atbildes uz nākamajiem jautājumiem.

Uzdod jautājumu Helmutam Rodkem!

puuka9:
Kad iztaisnoju muguru un ieliecos nedaudz ceļos, liecoties atpakaļ taisnā pozā, iesāpas abi ceļi. Arī pa trepēm kāpjot uz katru pakāpienu iesāpas ceļi, nav tā ka baigi sāp, bet gribētu šo problēmu atrisināt. Kas varētu būt par vainu maniem ceļiem, un kā to vērst uz labu?

Tā jau grūti noteikt diagnozi, bet liekas, ka ceļi varētu būt samocīti ar situācijai neatbilstošām slodzēm, vai nepareizi izpildītiem vingrinājumiem. Jātrenē pareizi, jāēd pareizi, un pareizi jāatjaunojas. Es lūdzu mani saprast, ka nespēju dot sīki izvērstu atbildi, jo par šīm tēmām var uzrakstīt grāmatas. Ja esi sportists, noteikti aprunājies ar savu treneri, apmeklē sporta ārstu, un noteikti nostiprini visus kāju muskuļus.

rambaans:
Ko un cik daudz vajadzētu ēst un dzert gan pirms gan pēc treniņa?

Es neieteiktu pirms treniņa nekādas ēšanas pārmērības vai eksperimentus. Vajadzētu ēst samērā viegli pārstrādājamu, sabalansētu uzturu, ar vidēju vai zemu glikēmisko indeksu, lai glikozes līmenis asinīs “nelēkā”. Pēc iesildīšanās var arī nedaudz saldu dzērienu, vai sporta batoniņu, vai speciālās želejas. Vispār jau šie uztura jautājumi ir katram sporta veidam atšķirīgi. Profesionālajā sportā plaši tiek manipulēts ar dažādām uztura piedevām un bioloģiski aktīvām vielām, piemēram- kreatīnu, glutamīnu, proteīna pulveri, bišu māšu peru pieniņu, mumio, un daudz, daudz ko citu.

Nav visiem vienas receptes. Galvenais - nepārcensties ar to visu, paļauties vairāk uz saviem spēkiem, un nekļūt atkarīgam no pulveriem un ripām, bet pielietot tos pēc vajadzības. Starp citu, savlaicīgi padzerts ūdens arī uzlabo darbaspējas. Pēc treniņa ir jāatjaunojas, tāpēc pirmajās 40 minūtēs pēc nodarbības profesionāliem sportistiem virs 16 gadiem ieteicams ir salds proteīna kokteilis, kaut gan arī te ir plašas individuālas variācijas. Bērniem savukārt vēlams salds dzēriens, kāds batoniņš, un pēc iespējas veselīgāks sabalansēts ēdiens. Par sportista uzturu nākotnē plānota plašāka informācija.

  +1 [+] [-]

, 2011-01-12 22:45, pirms 11 gadiem
nafigam šeti jāraksta par kreatīniem vai kko tamlīdzīgu , tāpat neviens profesionals sportist šo ieteikumu neievēros , bet jaunie gudrinieki gan salasīsies ,ka tagad ir jāsāk viss tas sviests rīt ... !!

     [+] [-]

, 2011-01-17 21:24, pirms 11 gadiem
valdnieks rakstīja: nafigam šeti jāraksta par kreatīniem vai kko tamlīdzīgu , tāpat neviens profesionals sportist šo ieteikumu neievēros , bet jaunie gudrinieki gan salasīsies ,ka tagad ir jāsāk viss tas sviests rīt ... !!
Ak Dievs, kada tumsoniba! Iedzilinies raksta, aunapiere!!!
Varu deret, tev nav ne jausmas kam katra piedeva domata