Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Autors: Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 14. daļa

Helmuts Rodke atbild - 14. daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Paldies cienījamajiem lasītājiem un jautātājiem! Publicēju atbildes uz nākamajiem jautājumiem.

Uzdod jautājumu Helmutam Rodkem!

puuka9:
Kad iztaisnoju muguru un ieliecos nedaudz ceļos, liecoties atpakaļ taisnā pozā, iesāpas abi ceļi. Arī pa trepēm kāpjot uz katru pakāpienu iesāpas ceļi, nav tā ka baigi sāp, bet gribētu šo problēmu atrisināt. Kas varētu būt par vainu maniem ceļiem, un kā to vērst uz labu?

Tā jau grūti noteikt diagnozi, bet liekas, ka ceļi varētu būt samocīti ar situācijai neatbilstošām slodzēm, vai nepareizi izpildītiem vingrinājumiem. Jātrenē pareizi, jāēd pareizi, un pareizi jāatjaunojas. Es lūdzu mani saprast, ka nespēju dot sīki izvērstu atbildi, jo par šīm tēmām var uzrakstīt grāmatas. Ja esi sportists, noteikti aprunājies ar savu treneri, apmeklē sporta ārstu, un noteikti nostiprini visus kāju muskuļus.

rambaans:
Ko un cik daudz vajadzētu ēst un dzert gan pirms gan pēc treniņa?

Es neieteiktu pirms treniņa nekādas ēšanas pārmērības vai eksperimentus. Vajadzētu ēst samērā viegli pārstrādājamu, sabalansētu uzturu, ar vidēju vai zemu glikēmisko indeksu, lai glikozes līmenis asinīs “nelēkā”. Pēc iesildīšanās var arī nedaudz saldu dzērienu, vai sporta batoniņu, vai speciālās želejas. Vispār jau šie uztura jautājumi ir katram sporta veidam atšķirīgi. Profesionālajā sportā plaši tiek manipulēts ar dažādām uztura piedevām un bioloģiski aktīvām vielām, piemēram- kreatīnu, glutamīnu, proteīna pulveri, bišu māšu peru pieniņu, mumio, un daudz, daudz ko citu.

Nav visiem vienas receptes. Galvenais - nepārcensties ar to visu, paļauties vairāk uz saviem spēkiem, un nekļūt atkarīgam no pulveriem un ripām, bet pielietot tos pēc vajadzības. Starp citu, savlaicīgi padzerts ūdens arī uzlabo darbaspējas. Pēc treniņa ir jāatjaunojas, tāpēc pirmajās 40 minūtēs pēc nodarbības profesionāliem sportistiem virs 16 gadiem ieteicams ir salds proteīna kokteilis, kaut gan arī te ir plašas individuālas variācijas. Bērniem savukārt vēlams salds dzēriens, kāds batoniņš, un pēc iespējas veselīgāks sabalansēts ēdiens. Par sportista uzturu nākotnē plānota plašāka informācija.


, 2011-01-12 22:45, pirms 13 gadiem
nafigam šeti jāraksta par kreatīniem vai kko tamlīdzīgu , tāpat neviens profesionals sportist šo ieteikumu neievēros , bet jaunie gudrinieki gan salasīsies ,ka tagad ir jāsāk viss tas sviests rīt ... !!
, 2011-01-17 21:24, pirms 13 gadiem
valdnieks rakstīja: nafigam šeti jāraksta par kreatīniem vai kko tamlīdzīgu , tāpat neviens profesionals sportist šo ieteikumu neievēros , bet jaunie gudrinieki gan salasīsies ,ka tagad ir jāsāk viss tas sviests rīt ... !!
Ak Dievs, kada tumsoniba! Iedzilinies raksta, aunapiere!!!
Varu deret, tev nav ne jausmas kam katra piedeva domata

Vingrinājumi

Vingrinājumi, kas uzlabo pārvietošanos sportā. Ātrumu, atsperīgumu un veiklību. Lai arī ir simtiem vingrinājumu un to variāciju, esmu izvēlējies nedaudzus, kas novērš visbiežāk novērotās kustību problēmas. Balstoties uz savu pieredzi, konsultācijām ar citiem treneriem un daudziem pētījumiem, esmu īpaši izdalījis trīs vingrinājumu grupas atsevišķām ķermeņa daļām/kustībām, kā arī esmu pievienojis dažus iedarbīgus kompleksos vingrinājumus.

NEkusties kā Džegers

Kad 16 gadīgā Mira Andrejeva trieca raketi pret nevainīgo Vimbldonas zālienu un saņēma par to sodu, pēc mača viņa demonstratīvi nepaspieda roku “vainīgajam” tiesnesim. Taču nelielā drāmiņa jeb liela čempiona atdarināšana nu nekādi netuvināja viņu Serēnas Viljamsas līmenim tenisā, kurai arī patika “flirtēt” ar soģiem. Lai nu kā, viena tīņu izgājienu dēļ neviens jau arī uzreiz nepiešķir titulu “sweet but psycho” vecumā, kad sportists ir knapi iespurdzis pieaugušo pasaulē.

Helmuts Rodke: komandu sporta spēļu sezonas gals

Sāpoši ceļi vai iekaisuši Ahilleji? Samocīts ķermenis pirms atbildīgiem fināliem? Tas izklausās nevis pēc sezonas ar pievienoto vērtību, bet drīzāk ar atvienoto. Ja trūkst pareizas slodžu periodizācijas, reālu (nevis kā pagadās), profesionālu fizisku treniņu, gadu no gada sportista kondīcija iekrīt lejupejošā spirālē, kas padara viņu arvien traumatiskāku un mazāk spējīgu uztrenēties nākotnē.