Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Helmuts Rodke atbild - 17. daļa

Helmuts Rodke
Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 17. daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Paldies cienījamajiem lasītājiem un jautātājiem! Publicēju atbildes uz nākamajiem jautājumiem.

Uzdod savu jautājumu Helmutam Rodkem!

85:
Labdien! Vai ir labi tukšā dūšā (no rīta) taisīt apmēram 1h garu treniņu. Lēna skriešana 30 min + 30 min pie līdztekām, prese. Pēc tam protams kārtīgas brokastis. Pašsajūta ir ok! Paldies.

Nekā slikta tur nav. Vienīgi jāatceras, ka no rīta glikozes līmenis asinīs var būt pazemināts, tāpēc slodzei jābūt mērenai, un spēka vingrinājumiem tādiem, kas neizsauc lielu pienskābes izdalīšanos, ja vien nav mērķa īpaši nomocīt savu organismu. Pie visa, protams, jāpierod. Es gan ieteiktu pirms rīta rosmes iedzert dažus malkus augļu vai dārzeņu sulas.

ansiso:
Labdien! Pats skrienu garās distances. Gribēju paprasīt par uztura bagātinātājiem. Tieši saistībā ar pēdējo rakstu. Kurus uztura bagātinātājus, kuros iekšā ir visi tie antioksidanti, mikrohodrīns, arī L-karnitīns, jūs rekomendētu? Un mani pārsteidz uztura bagātinātājs Wellman Sport. Viena tablete, kur iekšā ir lielākā daļa antioksidantu diennakts norma, L-karnitīns, B grupas vitamīni utt, maksā tikai 24 santīmi. Pie tam nesatur nekādus konservantus un krāsvielas. Man tas liekas ļoti aizdomīgi.

Es rekomendētu lietot katru bagātinātāju atsevišķi, vai kombinācijās pa divi. Viss vienā tabletē nav nopietni. Diennakts normas ir atšķirīgas dažādu sporta veidu pārstāvjiem, un pie dažādas slodzes apjoma un intensitātes. Eksperimentējot, ar laiku katrs pats sakārto sev piemērotāko “virtuvi”. Garo distanču skrējējiem īpaši aktuāli ir lietot uzturā svaigus dārzeņus un dažādus zaļumus, jo tajos ir daudz skābumu pazeminošu minerālu, bioflavonoīdu, kā arī antioksidanti.

Iljasova:
Basketbolists. 20 gadi. Līdz nākamās sezonas sākumam 5 mēneši. Vēlos uztrenēt ātruma un eksplozivitātes starta ātrums un 1. solis īpašības. Ko iesakāt no svaru zāles un ko no citiem vingrinājumiem teiksim - lēkāšana pa kāpnēm utt?

Dažādi lēcieni uz abām un vienas kājas ir laba lieta. Atspēriena spēkam noderēs tāllēkšanas vingrinājumi un lēcieni dziļumā, BET- paralēli jānostiprina visi kāju, pēdas apakšas, vēdera preses un muguras muskuļi, lai uzlabotu eksplozivitāti. Spēka attīstīšana + ātrumspēka vingrinājumi ar nelielu pretestību. Labi vingrinājumi ir iešana izklupienā ar hantelēm rokās, kā arī palēcieni uz vietas izklupienā mainot kājas. Vispārzināms fakts- vislabākās eksplozivitātes īpašības ir svarcēlājiem, viņiem ir fantastisks starta uzrāviens, tiesa gan- īsā distancē, viņi arī var visaugstāk uzlēkt no vietas, kā arī vistālāk uz priekšu no vietas. Ceru, ka ievirze skaidra? Galvenais- visu jauno uzmanīgi, un trenera uzraudzībā!