Tiek vērtēta iespēja naturalizēt spēlētāju Latvijas vīriešu izlasei
Portāla ''Sportacentrs.com'' rīcībā esošā informācija liecina, ka pēc Latvijas vīriešu basketbola izlases kvalificēšanās 2023. gada Pasaules kausa finālturnīram kuluāros dzirdamas runas par sastāva pastiprināšanu, naturalizējot kādu ārzemju augsta līmeņa basketbolistu.
Portālam ''Sportacentrs.com'' zināms, ka pēdējā laikā basketbola kuluāros dzirdētas pastiprinātas runas par iespējamu kāda ārzemju basketbolista naturalizāciju vīriešu izlases vajadzībām. Pirmo reizi par līdzvērtīgu ideju varēja dzirdēt pēc izlases nekvalificēšanās 2022. gada Eiropas čempionātam, bet jau nopietnākos toņos runas atsākušās pēc vīriešu valstsvienības kvalificēšanās 2023. gada Pasaules kausa finālturnīram.
Lai arī process ir pašā sākuma stadijā, portālam ''Sportacentrs.com'' zināms, ka meklēts tiek starp augsta līmeņa basketbolistiem, kuri ikdienā spēlē augstākajā Eiropas klubu basketbola līmenī. Turklāt zināms, ka atbalstu iniciatīvai devuši arī atsevišķi izlases pieredzējušie basketbolisti. Par labu argumentam sliekties naturalizācijas virzienā tiek minēta noteiktas pozīcijas stiprināšana, kas tādējādi ļautu izlasei cīnīties par augstākajām vietām 2023. gada Pasaules kausa finālturnīrā.
Līdz šim Latvijas vīriešu basketbola izlasē naturalizēti trīs basketbolisti – Alekss Šturms, Bruno Pētersons un Trojs Ostlers. Visu piesaiste gan nedeva vēlamo rezultātu laukumā. Šturmam un Pētersonam bija saknes Latvijā – Šturma māte nāca no Rīgas, tēvs no Jelgavas, bet vectēvs bija dzimis Ventspilī. Arī Pētersonam abi vecāki bija saistīti ar Latviju. Viņa tēvs Valdis Pētersons, būdams bērna vecumā, pameta Latviju 1944. gadā. Vienīgais, kuram nebija nekādas saistības ar Latviju, bija Trojs Ostlers. Viņš sevi spilgti pierādīja Valda Valtera trenētajā ‘’Skonto’’ komandā un vēlāk 2003. gada aprīlī Saeima viņam piešķīra Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem. No trijotnes visvairāk spēļu izlasē aizvadīja Pētersons – 24. Šturms piedalījās 11 spēlēs, bet Ostlers desmit. Ja līdzšinējie trīs naturalizētie basketbolisti bijuši garā auguma spēlētāji, tad šoreiz sliekšanās var notikt pretējā virzienā.
Pēdējos gados Eiropas basketbolā naturalizācija guvusi plašus vērienus un temats bijis arī nozīmīgu diskusiju iegansts starp līdzjutējiem. 2017. gadā Eiropas čempiones Slovēnijas sastāvā spēlēja Entonijs Rendolfs, bet 2022. gada Eiropas čempionē Spānijā Lorenzo Brauns. Slovēņu rindās šajā ''Eurobasket'' no ārzemju basketbolistiem pārstāvēts bija Maiks Tobijs, bet vēl naturalizētie spēlētāji ir arī tādām izlasēm kā Turcijai, Melnkalnei, Gruzijai, Ziemeļmaķedonijai, Bulgārijai, Polijai, Horvātijai un citām.
+23 [+] [-]
+18 [+] [-]
+16 [+] [-]
Visi basketbolisti ir paši nopelnījuši spēlēt lielajos turnīros!
Atnāks viens leģionārs un atņems kādam vietu un tas būtu reāli pretīgi!
Protams, ja paši basketbolisti atbalsta, tad nav nekas pretī!
+15 [+] [-]
+18 [+] [-]
+10 [+] [-]
Nav nevienas līnijas, esot labākajiem sastāvā, kuru baigi vajadzētu papildināt.
+14 [+] [-]
+2 [+] [-]
-3 [+] [-]
+22 [+] [-]
+3 [+] [-]
Izlasē noteikti esmu pret spēlētāju naturalizēšanu. Kādreiz fani izteica minējumus par Hossas naturalizēšanu hokejā, tad bija Pedija sieviešu basketbolā. Neatbalstu šādu sportistu naturalizāciju.
Atbalstu , piemēram Torresa naturalizāciju futbolā, jo viņš šeit dzīvo ilgi, ieprecējies Latvijā. Lai arī izlasē nebija no viņa pienesums. Naturalizēt varētu sportistu, kurš vismaz 5 gadus ir spēlējis kādā Latvijas klubā. Tādu mums basketbolā laikam nav. Ja ir tad ne tādā līmenī lai būtiski pastiprinātu izlasi.
Gandrīz visām basketbola izlasēm ir naturalizētie spēlētāji. Šī tendence ļoti nepatīk. ja mums Latvijā izaugs kāds tumšādainais basketbolists tad to uztveršu kā savējo, bet naturalizētais - tas vairs nav tas.
Pret šādu mākslīgu spēlētāju naturalizāciju. Tā ir bīstama tendence kas teorētiski gadu desmitiem ilgā laikā var pārvērst izlases par kaut kādiem mākslīgiem veidojumiem.
Ja VEF spēlētu kaut vai 12 leģionāri , tas būtu Latvijas klubs, pārstāvētu Latvijas valsti.
Bet vai Latvijas valsts izlasē iederas kāds spēlētājs, kurš tiek naturalizēts tikai tādēļ, ka ir augsta līmeņa basketbolists.
+6 [+] [-]
+13 [+] [-]
Absolūts pret, vienalga kurš būtu gatavs nāks spēlēt
+1 [+] [-]
+8 [+] [-]
+18 [+] [-]
+15 [+] [-]
+5 [+] [-]
+8 [+] [-]
Horvātiem vispār 4 NBA spēlētāji un leģionārs aizsargu pozīcījās, bet rezultātu nav!
+6 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
Domāju mums jābūt objektīviem, Pasaules kausā, ja tiksim desmitniekā, tas jau būs sasniegums. ASV, Austrālija, Serbija, Francija, Spānija, Argentīna, Brazīlija, Lietuva, Slovēnija, Grieķija, un ja izsitam kādu no šīm komandām, tas jau ir daudz. Līdz ar to labāk kapājam ar saviem resursiem, jo mums ir konkurētspējīga izlase.
[/quote
par Argentīnu, lietuvu un brazīliju, jau nu esam stiprāki. domāju, ka ne ar ko arī neatpaliekam no Grieķijas, Slovēnijas un Spānijas. tie paši serbi un francūži nav nekas varens, ir ņemami.
[+] [-]
-4 [+] [-]
[+] [-]
bet ja nopietni, tad nah.ujs to naturalizāciju
+9 [+] [-]
Tas, kā FIBA ļauj iekļaut sastāvā vienu naturalizēto, ir pilnīgs skandāls. Pilns Eiropas čempionāts ar čaļiem, kuri īsti nemaz nezina, kur tā viņu jaunā dzimtene atrodas un nekad tur nav arī bijuši. Spēlētāji drīkst mainīt izlases pierakstu, bet jābūt stingriem noteikumiem. Piemēram, spēļu skaits vietējā komandā.
Pilnīgi un galīgi pret tādu vienkāršu naturalizāciju. Nevajag jukt prātā, pirmo reizi kaut ko ievērības cienīgu sasniedzot.
+8 [+] [-]
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
nav ne Brazīlija ne Argentīna tās komandas, kas 10-15 gadus atpakaļ. uz papīra vien jau mums ir skaļāki uzvārdi.
un leiši vēl pilnīgi neko nav parādījuši kopš Sabonis un Valančūns tur skaitās līderi. kaut kas viņiem tur neliekas kopā.