Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Eiduka pasaules čempionātā 15 kilometru skiatlonā uzreiz aiz pirmā desmita

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Eiduka pasaules čempionātā 15 kilometru skiatlonā uzreiz aiz pirmā desmita
Patrīcija Eiduka. Foto:Nordic/Focus

LETA. Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Planīcā pasaules čempionāta 15 kilometru skiatlona sacensībās izcīnīja 11.vietu.

Uzvaru izcīnīja Zviedrijas slēpotāja Eba Andešsone, kura finišu sasniedza pēc 38 minūtēm un 11,8 sekundēm. Viņa izvirzījās vadībā jau pēc 3,8 kilometriem un spēja nosargāt pirmo vietu līdz pat finišam.

Otro vietu ieņēma uzvarētājas tautiete Frīda Kārlsone, kura atpalika no Adešsones 22 sekundes, bet norvēģiete Astrida Slinda piekāpās uzvarētājai 48 sekundes un ierindojās trešajā pozīcijā.

Eiduka finišu sasniedza minūti un 37,9 sekundes vēlāk nekā uzvarētāja. Tas bija Latvijas labākais sasniegums skiatlona sacensībās, kurās iepriekš viņa bija startējusi tikai 2020.gadā Pasaules kausa posmā un 2021.gada pasaules čempionātā.

Pēc pirmajiem 7,5 kilometriem klasiskajā stilā Eiduka ierindojās 12.pozīcijā, no līderes Adešsones atpaliekot tikai 36,4 sekundes.

Nākamos 7,5 kilometrus, kas bija jāveic brīvajā stilā, Latvijas slēpotāja iesāka apņēmīgi un pēc 9,7 kilometru atzīmes bija pakāpusies jau uz desmito vietu, taču līdz finišam to nespēja nosargāt.

Sacensībās ar kopēju startu vispirms slēpotājas veica 7,5 kilometrus klasiskajā stilā, bet pēc tam tikpat garu distanci mēroja brīvajā stilā. Kopā startēja 54 slēpotājas.

Plānots, ka Eiduka startēs arī desmit kilometros brīvajā stilā un 30 kilometru klasikā ar kopēju startu, kā arī stafetē Latvijas izlases sastāvā.

Eiduka skiatlonā startēja arī aizpērn notikušajās meistarsacīkstēs, finišējot 38.vietā. Uzvaru 2021.gada čempionātā un arī pērnā gada olimpiskajās spēlēs izcīnīja norvēģiete Terēze Juheuga, kura ir noslēgusi savu profesionālo karjeru un titulu neaizstāvēs.

Planīcā notiekošajā pasaules čempionātā distanču slēpošanā Latviju pārstāv 12 sportisti.

Izmantotie resursi:
LETA

  +4 [+] [-]

, 2023-02-25 17:09, pirms mēneša
Ļoti labi! Gan jau dažas sekundes zaudēja uz slēpju maiņu. Viss vēl priekšā! Lai veicas.

  +5 [+] [-]

, 2023-02-25 18:21, pirms mēneša
Patrīcija jau pieradinājusi būs ar saviem lieliskajiem rezultātiem. Laba sezona, lielisks progress.
Tā tik turpinā!

  +1 [+] [-]

, 2023-02-25 19:17, pirms mēneša
Malači Apollo, šī ziņa tur ir sporta ziņu topā, nevis kā Delfos un te, kur rēgojas tikai kamaniņu braucēji. Ja Patrīcija izcīnītu medaļu, tad arī te būtu LETAS rakstelis?

  +3 [+] [-]

, 2023-02-25 19:28, pirms mēneša
Lai būtu saprotamāk 1.Ebba Andersson;2.Frida Karlsson;3.Astrid Slind.Tā rakstīts sacensību protokolā.

  +4 [+] [-]

, 2023-02-25 19:37, pirms mēneša
alguns rakstīja: Lai būtu saprotamāk 1.Ebba Andersson;2.Frida Karlsson;3.Astrid Slind.Tā rakstīts sacensību protokolā.
Latviski tas būtu tā: Eba Andersone; 2.Frīda Karlsone; 3.Astrīda Slinda

  +5 [+] [-]

, 2023-02-25 20:11, pirms mēneša
Liela malace!Ļoti labs rezultāts skiatlonā!Šis tiešām ir ļoti liels sasniegums mūsu distanču slēpošanā!Cerams,ka augot un attīstoties Patrīcija spēs tiešām būt mums kā liels distanču slēpošanas piemērs,kas palīdzētu Latvijai vispārīgi attīstīties šajā sporta veidā!Patrīcijas sadarbības ar britu dēļ arī es reāli sāku vairāk turēt īkšķus par britu vīriem turot īkšķus,lai viss šis projekts abām pusēm dod labumu.Vēlreiz jāsaka,cik milzīgs malacis Patrīcija ir un jātur visi īkšķi,lai izdodas Patrīcijai visu savu labāko parādīt 10km brīvaj stila distancē nākamotrdien! 😃

  +1 [+] [-]

, 2023-02-25 20:15, pirms mēneša
H.E.N.R.Y. rakstīja: Malači Apollo, šī ziņa tur ir sporta ziņu topā, nevis kā Delfos un te, kur rēgojas tikai kamaniņu braucēji. Ja Patrīcija izcīnītu medaļu, tad arī te būtu LETAS rakstelis?
Domā,esi vienīgais,kas par Patrīciju var rakstīt?? Izrādās nē,kāds tev abloms ne??
Bet Patrīcijai labs rezultāts,lai izdodas nākošie starti!

     [+] [-]

, 2023-02-25 20:41, pirms mēneša
H.E.N.R.Y. rakstīja: Malači Apollo, šī ziņa tur ir sporta ziņu topā, nevis kā Delfos un te, kur rēgojas tikai kamaniņu braucēji. Ja Patrīcija izcīnītu medaļu, tad arī te būtu LETAS rakstelis?
ko nu Tu te irs!
Šobrīd izceltās ir 2 ziņas par hokeju (NHL un OHL), 2 par futeni (Premjerlīga un Bundeslīga), 2 par basi (TTT un Bērzs), 2 par tenisu un 1 par voleju (sieviešu Baltijas līga)

     [+] [-]

, 2023-02-26 10:31, pirms mēneša
Edvards Grīgs rakstīja: Liela malace!Ļoti labs rezultāts skiatlonā!Šis tiešām ir ļoti liels sasniegums mūsu distanču slēpošanā!Cerams,ka augot un attīstoties Patrīcija spēs tiešām būt mums kā liels distanču slēpošanas piemērs,kas palīdzētu Latvijai vispārīgi attīstīties šajā sporta veidā!Patrīcijas sadarbības ar britu dēļ arī es reāli sāku vairāk turēt īkšķus par britu vīriem turot īkšķus,lai viss šis projekts abām pusēm dod labumu.Vēlreiz jāsaka,cik milzīgs malacis Patrīcija ir un jātur visi īkšķi,lai izdodas Patrīcijai visu savu labāko parādīt 10km brīvaj stila distancē nākamotrdien! 😃
Man tas pats. Kopš Patrīcija trennējas kopā ar Britu komandu, sekoju līdzi un turu īkšķus par viņiem arī!