Slēpošanas federācija: "Uz olimpiskajām spēlēm nevedam tūristus"
Latvijas spēcīgākā biatloniste Baiba Bendika no Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) nesaņēma iespēju startēt Pekinas olimpiskajās spēļu distanču slēpošanas sacensībās, un organizācija to pamato ar sava sporta veida interešu aizstāvēšanu.
Bendika bez sacensībām biatlonā cerēja Pekinā startēt arī 30 kilometru brīvā stila slēpojumā, turklāt viņa izpildīja LSF izvirzītās prasības, kas ļāva viņai pretendēt uz vienu no četrām Latvijai piešķirtajām kvotām. Tomēr federācija dāmu konkurencē tās piešķīrušas Patrīcijai Eidukai, Kitijai Auziņai, Samantai Krampei un Esterei Volfai. Savukārt starp vīriešu slēpotājiem Latviju pārstāvēs Raimo Vīgants un Indulis Bikše.
“Baiba Bendika ir biatloniste. Slēpošana ir cits sporta veids, un mums ir savas intereses un savi sportisti. Negribējām upurēt kādu no mūsu slēpotājām [lai piešķirtu kvotu Bendikai],” portālam Sportacentrs.com skaidro LSF ģenerālsekretārs Agris Raugulis. “Esam tā nolēmuši. Tas ir arī mazliet attieksmes jautājums, jo Bendika pie slēpošanas federācijas vērsās pēdējā brīdī.”
Ja Eiduka ir neapšaubāma Latvijas slēpošanas zvaigzne, kuras panākumi nodrošinājuši četras olimpiskās kvotas, Pekinā debiju četrgades sporta forumā piedzīvos pārējās trīs dāmas, turklāt Auziņai ir jau 25 gadi. Volfai un Krampei – attiecīgi 16 un 18.
“Katram jaunam sportistam pirmās olimpiskās spēles ir kā pieredzes iegūšana. Baibai, atceroties viņas pirmās spēles, noteikti bija tāpat. Līdzīgi varam nosaukt jebkuru sportisti. Arī Patrīcijai, kaut gan viņa 2018. gadā noteikti bija labāka, nekā šobrīd ir mūsu jaunās meitenes. Uzskatu, ka viņas nav sliktas un ir tuvu tam līmenim, kādas iepriekš slēpotājas esam veduši uz olimpiskajām spēlēm,” domā Raugulis. “Neuzskatām, ka uz olimpiskajām spēlēm vedam tūristus. Mūsu primārais mērķis ir dot iespēju slēpotājiem, lai jaunieši redz, ka arī distanču slēpošanā, ja nopietni trenējas un gatavojas, var aizbraukt uz olimpiskajām spēlēm.”
“Ja mēs iekļautu Baibu, tas nozīmētu, ka uz Pekinu mēs vestu tikai trīs slēpotājas,” uzsver LSF ģenerālsekretārs.
Viņš atklāj, ka Bendika federācijā ar vēlmi Pekinā startēt distanču slēpošanā oficiāli esot vērsusies tikai pirms dažām dienām – 13. janvārī, bet pirms tam komunikācija pārsvarā notikusi caur medijiem.
Bendika iepriekš nav slēpusi, ka vēlas startēt 30 kilometru distancē, taču pauda gatavību to nepieciešamības gadījumā darīt arī stafetē.
Izrādās, ka LSF dzīvo un strādā "mucā", ja par šo uzzināja pirms dažām dienām vai varbūt pagājušo gad slēpošanas PČ Puida staigāja ar ausu aizbāžņiem? 🤔
— Baiba Bendika (@biathleteLV) January 17, 2022
Te Ilmāra sarakste ar A.Raiguli 20.12., kad pirmo reizi tika publicēts provizoriskais biatlona kvotu saraksts 🙃 pic.twitter.com/D33iZFLL26
+22 [+] [-]
+18 [+] [-]
+13 [+] [-]
+4 [+] [-]
+10 [+] [-]
Varbūt kaut kur ir pieejama Latvijas atlases reitinga pilnā tabula?
+3 [+] [-]
#1 Esi auns
#2 Nezini kas notiek
#3 Par visu uzzini pēdējais
#4 Pieņem nesaprotamus un uz personīgiem iemesliem balstītus lēmumus
Un šis attiecas uz lielo vairumu federāciju!
+3 [+] [-]
+12 [+] [-]
[+] [-]
+10 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+10 [+] [-]
''Mūsu primārais mērķis ir dot iespēju slēpotājiem, lai jaunieši redz, ka arī distanču slēpošanā, ja nopietni trenējas un gatavojas, var aizbraukt uz olimpiskajām spēlēm.”
Šobrīd gan jaunieši redz, ka noteikumi visiem nav vienādi, var būt lēnāks par biatlonistiem, bet federācija palīdz, to, ko paši sarakstījuši atlases kritērijos nav jāņem vērā.
Noteikti, ja kādam pabiezāki vecāki ar izdotos kaut ko sarunāt.
To ko te redz, ir tas, ka galīgi tiek pārkāpti sportiskie principi...
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
Šis teikums vnk fascinē. Paldies ir jāsaka Eidukai, kura nodrošināja 4 kvotas, nevis Auziņai, Volvai un Krampei. Es nešaubos, ka viņas trīs cītīgi trenējas, bet ne jau viņas izcīnīja ceļazīmes, bet gan Eiduka priekš viņām izcīnīja šīs vietas.
Kas attiecas uz tūrismu, tad es nešaubos, ka Auziņa, Volfa un Krampe brauc kā tūristes, tai pat laikā iegūs vismaz kaut kādu lielo sacensību pieredzi. Ja šīs trīs startēs 30 km, tad skaidrs, ka viņas līdz finišam netiks, bet nu pieredze būs
[+] [-]
+5 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Mani visvairāk šādās situācijās pārsteidz paši potenciālie tūristi.
Vai viņiem pašiem NAV kauns braukt???
Nav jau krievu laiki, kad uz ārzemēm reti kurš varēja tikt.
Sports bija viena no tādām iespējām.
Tagad taču citi laiki - ņem un brauc kur gribi!
Vienīgi ka uz Olimpiskajām spēlēm tiec par valsts naudu.
Un viss.
Bet tā dēļ piedzīvot kaunu visas pasaules priekšā, kad no, teiksim, 100 dalībniekiem finišēsi 95.???
Un labi vēl, ja finišēsi.
Nu nezinu, nezinu, vai tas ir tā vērts.
Kā tad ar pašcieņu?
Ar reālu savu spēku novērtējumu???
[+] [-]
https://www.la.lv/slepotajiem-nesas...
[+] [-]
Salīdzini visas slēpošanas savienības budžetu – tikko rādīja TV ~ 200 000 uz visiem slēpošanas veidiem (kalnu, frestail, distanču ) ar biatlona budžetu ~ 500 000 un tad saki ko sliktu par treneriem vai funkcionāriem. Biatlonistu bars visu vasaru un rudeni par šo pašu 500 000 naudu trenējas kalnos – nu un kur ir viņu rezutlāti? Tā pati Baiba un Sabule piečakarē komandu skrienot pēc slēpošanas punktiem. Bikšem nav pat ar ko uz sacensībām aizbraukt kur nu vēl visu vasaru kalnos pavadīt. Iedodiet vienādu finansējumu visiem un tad salīdziniet rezultātus." (No komentāriem.)
[+] [-]
2.Bendika, vācot slēpošanas punktus, nevienas biatlona sacensības neizlaida un komandu nepiečakarēja. Starti slēpošanā notika paralēli biatlonam
3.Cik es zinu, tad arī slēpotāji ( nerunāju par visiem) brauca uz organizētām
nometnēm un ne par savu naudu.
4. Raksti, bet par tēmu, nevis kautko pa tukšo fantazē
[+] [-]